we:Dig- Enduro

 #3 ספטמבר 2014     שטח   
we:Dig
חפירות ברומו של עולם


 Enduro???

זה קורה לכולם, בפורומים של זוג שותפים לרכיבה ועד לקבוצות של 30 רוכבים, זה קורה כבר בנקודת המפגש בשש בבוקר תוך כדי פיהוק ופריקת האופניים מהרכב, זה קורה תוך כדי עלייה תלולה, במפגשים מקריים עם רוכבים אחרים בסינגל וזה מתגבר בעיקר בהפסקות על איזוטוני ופירות יבשים... אני לא מדבר על פעולת הרכיבה עצמה... אני מדבר על ה"חפירה".
כן חברים בואו נודה בזה, כולנו חופרים, מי יותר מי פחות,  החפירה היא עצם קיומינו... מה חדש ? מה טוב? מה זול? איפה? ראית את? לפעמים בא לנו רק לשתוק ולרכב, אבל זה חזק מאיתנו וכולנו לא מפסיקים לחפור...


בכל גיליון אציג לכם את we:Dig, פנאל נבחר מטובי החפרנים בענף האופניים בארץ! ביחד איתי נחפור כל פעם על ה"נושא החם" בענף האופניים בארץ ובחול.
אל דאגה בתור במאי טלוויזיה בעיסוקי אני מופקד על עצירת החופרים בזמן... 
הפעם אנו מקדישים את החפירה לטרנד החם בשוק, האנדורו.

רק מלומר את המילה אנדורו, בא לך לעטות חולצה בצבע ירוק ניאון ,באגיז כתום זרחני, קסדה עם הגנה מטורפת על העורף בתוספת גוגלס ,תיק פאו'ץ שמאפשר לך להחליף פנימית תוך כדי רכיבה ואופניים עם טופ טיוב באורך של רכבת, זווית ראש קיצונית ,בסיס גלגלים עצום ואז אופס... מה עושים עם זה בבן שמן??? כן חברים למרות כל הסקס אפיל והטרנדיות, אופני אנדורו בהחלט לא מתאימים לכל אחד למרות הריר שניגר, רצוי שכל אחד מאיתנו ישקול היטב לאיזה סוג אופניים וסגנון רכיבה  הוא מתחבר באמת.
we:Dig 2, מחוזקים בדן דורון ובאהוד בן חמו חופרים בדיוק על הדילמה הזו.

 
חברי הפאנל הפעם הם:
גיל בניטה- רוכב אופניים, מחלוציי הדאון היל והפרירייד בארץ, פריק של טכנולוגיה וחדשנות, פעיל מאחורי הקלעים של ענף האופניים בארץ ושותף בבייק דיל, מאופיין ביכולת ורבלית בלתי פוסקת על כל נושא בענף האופניים ומביא את הצד השיווקי\עסקי של הענף.

אוהד בן חמו- אחת הדמויות המוכרות והצבעוניות בסצנת האופניים המקומית. בן חמו הבעלים והאיש שעומד מאחורי מתחם באלנס הנייד להפעלות אופניים, הוא אחד ממדריכי הרכיבה הותיקים והמוכרים בארץ. הוא ידען, הוא מעודכן, הוא סמל סקס. כשהוא לא פצוע/ או לא נוהג ברכבי ספורט עם שמות של מלכות/ או לא רוכב על אופנוע שטח/ או לא משחק עם צעצועים על שלט, בן חמו הוא אחד ממתחרי האנדורו הקשוחים במזרח התיכון ובבן שמן.

טל פיטל- בן 44 במאי טלוויזיה רוכב על אופניים 15, שנים מתוכם 11 שנים על אופניי DH, החזיק ברשותו מספר רב של  זוגות אופניים שונים, רכיבה היא אהבה אמיתית עבורו והוא מחובר לכל מה שרלוונטי בענף בארץ ובעולם.


שחר מיליס- רוכב שטח ותיק, מחלוצי רכיבת האקסטרים בארץ ומחזיק כמה תארי KOM מכובדים למרות העובדה שהוא עדיין רוכב על גלגלי 26. מיליס הוא מהנדס מכונות בהכשרתו כשהוא לא רוכב  או רץ עם לולה, הוא עוסק בהקמת סטרטאפים בתחום המיכשור הרפואי. לאחרונה הוא ליווה כמנחה, פרוייקט סטודנטאלי שאפתני של פיתוח אופני שיכוך מלא כחול לבן בטכניון. מיליס מביא עימו לפאנל את הפאן הטכני הנדסי של הסוגיות , בראייתו של רוכב אופניים שלצערו למד בטכניון.

בן קדמי- הבעלים של בן קדמי הדרכות רכיבה, מדריך אופניים אישי מזה 11 שנים. רוכב מגיל 13 ועד לרגעים אלו, התחרה בעבר בDH- ואף החזיק בתואר סגן אלוף הארץ, היום מתחרה באנדורו, קרוס קאנטרי, מרתון ובישיבה על אוכף למרחקים ארוכים ממש. רוכב לעומק הנשמה, חי לרכוב ורוכב בשביל לחיות. בן מביא את הפן של הרוכב התחרותי, "משתמש הקצה" .

אריק פלדמן- העורך הטכני של המגזין, שימש בשנים האחרונות כבוחן הראשי והעורך הטכני במגזין "אופניים" ומגזין MBA ישראל. מאחריו שנים רבות של חפירות עמוקות לתוך קרום ענף האופניים העולמי וניסיון לא מבוטל ברכיבה על מספר רב של אופניים. הוא מביא לפנל את הפרספקטיבה הרחבה על ענף האופניים ונסיונו בפועל על מגוון גדול של זוגות אופניים.

דן דורון- דןדן הוא קבלן תארים בפרישה אקטיבית, ברזומה של רוכב הבית של רד בול בדימוס, אין ספור פודיומים במגוון תחרויות בכללם תואר אלוף וסגן אלוף הארץ ב-DH, אלוף תחרות הדואל סלאלום של רד בול בחיפה, אלוף סבב ה-DH הישראלי וכו'. מר דורון נמנע על דור המייסדים של הדרכת רכיבה טכנית בארץ, כיום הוא מחזיק בתואר האבא של שירה דורון ומדריך פרטי לרכיבה טכנית ומלאה בפינס 
 
 
תודה לסלאלום כפר מלל על השימוש בחנות כאתר לחפירות.
לטל חסון, סער קוריאל, אמיר צמנק ואיתי אילון, חבורת הרוכבים המסוגננת והמעודכנת על ביצועי אנדורו ודוגמנות אקסטרים אינטימית...

 
we:Dig    טל פיטל    Enduro   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם