קסדה Bell Super

קסדה  Bell Super
 
יבואן:  רוזן מינץ www.rosen-meents.co.il
משקל: 448 גרם  (למידת L)
מחיר: 669 ₪  חברי מועדון 589 ₪
מידות: S, M, L


 
 
 
חברת Bell האמריקאית היא אחת מחברות הקסדות הותיקות והמוכרות בעולם, את הקסדה הראשונה בייצור סדרתי שאושרה למרוצי מכוניות בארה"ב היא הציגה כבר ב 1954, מאז היא הפכה כמעט לשם גנרי לקסדות איכות. תחום האופניים לא זר לחברה הקליפורנית וגם בו היא שולטת עוד מימי תחילת הענף בכל הסגמנטים המקובלים. ה-Super הוצגה ב-2013 כתשובה המעודכנת של בל לסגנון האנדורו שהחל אז לתפוס מימידים של תופעה אופנתית נרחבת, יותר מאשר סגנון רכיבה. ה-Super  לקחה את כללי המסגרת של אופנת ה-AM והקצינה אותם בקסדה שהציגה. הקסדה מעניקה כיסוי נרחב ביותר לאיזור העורף ולאיזור הרכות אך, מאווררת מאוד עם 25 פתחי איורור, כולל קונסי אויר בסגנון F-16 בחלק הקדמי הפנימי. היא מצויידת בוייזור ארוך במיוחד עם אפשרות שינוי זווית עד למצב בו הוא לא מפריע להרכבת משקפי אבק על הקסדה שהם לא בשימוש. בנוסף לכך הקסדה מאפשרת פירוק הוויזר והרכבת תושבות אחיזה לרצועות המשקף בעת שימוש ב-Super כקסדת דירט. הקסדה מגיע גם עם תושבת מצלמה מתפרקת ל-GOPRO, מערכת ראש מתכווננת וספוגים מתפרקים על פי כל כללי הז'אנר.בשימוש
המראה של הסופר הוא מאוד חד משמעי, אין סיכוי שעובר אורח מזדמן יסתכל על רוכב חבוש בקסדה ויחשוב שמדובר כאן על רוכב XC בחימום לתחרות. ה-super  היא קסדה גדולה במלוא מובן המילה, גדולה פיסית ולא ממש קלה, אך היא נוחה מאוד ומשקלה הגבוהה כמעט ולא מורגש על הפדחת גם בייחס לקסדות קלות הרבה יותר בז'אנר. מערכת ההידוק בחוגה ה-Speed Dial של היצרן, יעילה ביותר ומאפשרת הידוק נוח של הקסדה ללא לחץ. מערכת הספוגים איכותית מאוד מאוד ומאפשרת פירוק לכיבוס. שדה הראייה של הקסדה מעולה, הן בגלל המבנה הגבוהה של החלק הקדמי והן בגלל יכולת הכיוונון של הוויזר. ככלל הקסדה מרגישה מאוד מאווררת אך בימים חמים במיוחד בהם מערכת הספוגים קורסת מכובד הזיעה, יש לקסדה נטייה לנקז את שאריות הזיעה דוך לתוך העיניים למרות קונסי האויר. אמנם לא הזדמן לנו לבדוק את קישורי המיגון של הקסדה, אך הכיסוי הנרחב והעוטף והישיבה ההדוקה ללא תזוזה על הפדחת מעניקה סוג של מעטפת בטחון מבורכת. 
סיכום
למרות משקל יחסית גבוהה ומימדים יחסית גדולים, ה-Super של Bell מציעה לרוכב האנדורו המודרני נוחות, הגנה נרחבת וורסטליות גבוהה מאוד בשימוש. תוסיפו לזה מראה מעודכן וייחודי, יחד עם הייפ שמייצרים לא מעט מתחרים בעולם ונראה שיש לנו להיט.
 
יותר: נוחות, מערכת רכיסה, מראה מעודכן
פחות:  משקל, ניקוז זיעה לא יעיל


 
Bell Super    Bell    קסדה    אריק פלדמן   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם