אורבן ת"א מדליק נר שלישי של חנוכה

אורבן ת"א מדליק נר שלישי של חנוכה.
כתב: עירא שמש
צילום: עדי גיא, דותן הלוי
רכיבת האורבן של ת"א חוזרת, קבוצת רוכבים מקומיים מחייה את מסורת מפגשי הרכיבה של ימי רביעי מלפני כעשור למפגש רוכבים ענק. אותה התארגנות ספונטנית של מספר רוכבים שהפכה למוסד שהיה שגור בפי כל באותה תקופה, ה"אורבן של ת"א". מסורת שהחזיקה כמה שנים טובות בתחילת שנות ה 2000 ממשיכה להתקיים בממדים קטנים יותר אך עם אותה נחישות. כבר לא עם הפורומים האינטרנטיים של תחילת האף, אלא בעזרת הרשתות החברתיות המפותחות ובעיקר דרך קבוצת "אורבן תל-אביב" בפייסבוק.
18 לדצמבר 2014, נר שלישי של חנוכה, פגישת מחזור של "אורבן ת"א", חדש פוגש ישן לכייף המזוקק של רכיבה קבוצתית, המונית בסבך העירוני אורבני. הצטרפתי לקבוצה, מהר מאוד כולם יחד התארגנו ליצירת רכיבת חנוכה משותפת אליה עתידים להגיע רוכבי העבר למפגש משותף עם רוכבי הדור החדש ברכיבה שתעבור בכל האתרים ה"היסטוריים" אליהם התגלגלנו בעבר ומשמשים עד היום מוקדי משיכה, "ספוטים" בז'רגון המקצועי, לחובבי ז'אנר רכיבה זה.
בתחילה, בטפטוף איטי, מגיע רוכב ועוד רוכב לנקודת המפגש בכיכר רבין. מגיעים רוכבי אורבן מחיפה, רוכבים ירושלמיים, רוכבי הדור החדש התל אביביים, רוכבי שטח מתחומי ה-AM וה- DH, צעירים ומבוגרים כאחד, פתאום פרצופים מוכרים ואהובים מפעם, חברים לרכיבה שאת חלקם לא ראיתי קרוב לעשור או לכל הפחות חצי עשור. אלי שהיה ילד שהאורבן היה בשיאו, כבר גבר גבר ועדיין בכושר רכיבה מדהים בסגנון של אורבן טריאל. מיקי, דניאל, רועי ואופיר נשואים עם ילדים עדיאל גם הוא התחתן. אייל סיים צבא, איציק חנוכה בחנוכה זה תמיד מתכון מושלם לצפייה ביכולות על שאין זהות להן בכל הארץ. טל, אור טל ויוסי RIDE FOX ועוד הרבה חברים מפעם, מעמודי התווך של רכיבות האורבן התל אביבי, כולם יחד, איזו התרגשות.
יש שם אופני דאון היל, אול מאונטיין, זנבות קשיחים וגם את אופני הדירט ג'אמפ של עדיאל מפעם, (משקולת תוצרת נורקו), שלא מפריעים לו  להפציץ מיד בכל התרגילים המאפיינים את יכולת הרכיבה הפנומנאלית שלו, עומד על הכיסא, על הכידון ובעיקר מקפץ...
ספירה מהירה מראה קרוב ל 80 רוכבים במפגש העשור, ככה חוגגים, ככה סוגרים שנה, ביי ביי 2014 ! 
כל אחד מקבל נר ואנחנו מתאספים לתמונה קבוצתית, לנר יש משמעות כפולה ביום זה. זה לא רק נר שלישי של חנוכה, זהו גם רגע של זיכרון ושליחת אהבה אל הקוסמוס, אל מאור בבלי A.K.A בילבולי, אחד הרוכבים הבולטים דאז שנפטר לפני מספר שבועות בתאונת אופנוע מחרידה, תאונה שהשאירה את כל מכריו המומים ועצובים ולה חלק משמעותי בהצפת זיכרונות ששימשו זרז בהתארגנות לרכיבה המדוברת ולמפגש.
אז הדלקנו נר, יש תמונה, אני חובש קסדה, רגל על הפדל ונחיל אדיר של רוכבים שועט אל כיוון מוזיאון תל אביב, גולדה.
כולם רוצים לראות את הדאבל 17X17 המפורסם, מסתבר שהמתחם שופץ ונבנה גרם מדרגות חדש וממש לא מתאים לקפיצה. אז ממשיכים הלאה, 80 רוכבים קופצים גרם מדרגות צנוע של 7 מדרגות, איציק חנוכה ואייל צורייה מפגינים ביצועים על קיר מוטה בזווית של 80 מעלות המשמש עד היום אלמנט מיוחד לביצועים עבור מי שמצויד ביכולות המתאימות ל-360, בר ספין, וול לפייקי, טייבל טופ מהקיר ועוד.
ממשיכים לכיוון הסמל ב- ה הידיעה של האורבן התל אביבי, שלושת גרמי המדרגות הענקיים של כיכר אתרים היורדים לכיוון חוף גורדון.

 נחיל ענק מתגלגל, אנרגיות שאי אפשר לתאר במילים, עוברי אורח משתאים לנוכח מפגן העוצמה, ווילי, הרמות גלגל, קריאות שימחה ומינימום חציית צמתים דרך שדרות בן גוריון ואנחנו בנקודה, עוצרים למשך שעה קלה וכולם קופצים ונהנים.
איציק חנוכה מראה לכולם איך קופצים מעל המעקה עם אופניי הסטריט זנב קשיח שלו, קריאות תרועה ומחיאות כפיים. אלי מדגים איך יורדים גרם של 25 מדרגות  בישיבה על הכידון עם הגב לכיוון הנסיעה, עדיאל מדר בטייבל טופים גבוהים, כולם קופצים, כמה תותחים צעירים מגיעים לגבהים בלתי נתפסים וכולם קופצים ונהנים לראות ביצועים מרשימים.

יאללה, מיצינו, ממשיכים ברכיבה לכיוון סמטאות יפו העתיקה דרך הטיילת. בדרך מתעכבים לקפיצת 4 גרמים של 7 מדרגות מאחורי שגרירות ארה"ב. לא כולם קופצים, ברי התעוזה תופסים תנופה אדירה וקופצים מראש (מדבללים) הגרם הראשון לשני ומהשלישי לרביעי ישר לתוך סמטה צרה מאוד, זה כבר ממש מסוכן, אבל מלהיב.
אנחנו בסוף הטיילת, מטפסים את הגבעה אל איזור המסעדות התיירותי של יפו העתיקה, חצי שעה של קפיצות וביצועים סביב הבמה המרכזית וקדימה טסים בין סמטאות צרות ומרחפים מעל גרמי מדרגות תלולים, זהו כייף טהור שזר לא יבין. סיום מלהיב למפגש מפוצץ באנרגיות טובות והיפראקטיביות, פגישת מחזור, ישן פוגש חדש והגלגל ממשיך להסתובב לו, עוצרים לפיתה או סמבוסק באבולעפיה והביתה.
יש לי הרגשה שנוצרה פה מסורת חדשה, אורבן תל אביב ידליק נר של חנוכה גם בשנה הבאה.
מה עושים בינתיים אתם שואלים?
אפשר ומומלץ להצטרף לקבוצת "אורבן תל אביב" בפייסבוק ולרכב איתם כמעט בכל שבוע.
להתראות בסיבוב. 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם