נעלי Mavic Crossmaxמחיר: 1049 ₪
יבואן: סער  www.saar.com
משקל: 950 גרם לזוג נעליים במידה 46

חברת Mavic הייתה מהראשונות לזהות את הפוטנציאל השיווקי האדיר בתחום האנדורו, היא הייתה מהראשות שתמכו בתחרויות וברוכבי אנדורו מקצועיים ומהראשונות שהכריזו על ליין מוצרים ייעודי לתחום. הליין של החברה כולל גלגלים וצמיגים יעודים וכן ליין לבוש עשיר שעונה על כל כללי הז'אנר, המוצר הבולט ביותר בליין זה הוא נעלי ה-Crossmax החדשות והצהובות. דגם זה מבוסס על דגם  ה-Alpine XL הוותיק והמוצלח מאוד של היצרן הצרפתי, ה-Crossmax מאופיינות במבנה גפה בינונית גבוהה, עם סוליית גומי רכה ובגמישות יחסית, יחד עם העברת כוח גבוהה והגנה, על מנת לאפשר יעילות דיווש ונוחות גבוהה לרכיבות אנדורו ארוכות ואינטנסיביות. גפת הנעל עשויה ברובה חומר סינטטי בשילוב "חלונות" אריג רשת נושם וחיזוקי הגנה עמידים בנקודות מועדות לפגיעות. בנוסף לכך לנעל זוכה לתוספת שרוול ניאופרן אשר חובק את הקרסול ומונע כניסת לכלוך לתוך חלל הנעל וכן כיסוי בעל ערך אסטטי בלבד על השרוכים.
התאמת הנעל לרגל:
ב-Crossmax משלב היצרן רכיסה במנגנון משיכה פשוט ויעיל הבנוי על בסיס מיתר דק יחד עם מנגנון ראצ'ט להידוק החלק העליון של הנעל. השילוב בין השניים אפשרו הידוק יחסית רפוי של הנעל מבלי ליצור "מחנק" אבל גם מבלי לגרום ל"שוטטות" של הרגל בתוך הנעל. מבנה הנעל רחב יחסית ומידת הנעל המוצהרת התאימה למידת הרגל באורך וברוחב, יתכן כי בעלי כף רגל צרה במיוחד ימצאו את הנעל לא הדוקה מספיק, לנו בכל אופן היא התאימה כמו נעל זכוכית לרגל של סינדלרה...
בשימוש:
ה-Crossmax מתאימות לשימוש בקליטים בלבד ועדיף מהסוג שכולל כלוב. מבנה הסוליה מאפשר החלקה טבעית של הנעל לתוך הפדל, וסוליית ה- Contagrip הרכה מוסיפה אחיזה נוספת כאשר היא מונחת על כלוב. בסיס הסוליה מכיל משטח מחומר קשיח שתפקידו לייעל את העברת הכוח לפדלים מבלי "להתבזבז" לתוך סוליית הגומי הרכה. בתחום זה העברת הכוח בנעל אומנם לא משתווה להעברת כוח של סוליה קשיחה, אך לא הורגש איבוד כוח משמעותי כאשר נדרשנו לדחוף בכוח. למרות המראה האטום של הנעל, היא אחד המאווררות שניסינו, הנעל מצליחה לשמור על סביבה יבשה ומאווררת גם בימים חמים וברכיבות מאומצות. שרוול ניאופרן הוא תוספת מבורכת מאוד באטימת הנעל כנגד פולשים, פנים הנעל נשאר נקי וחף מאבנים תמיד.
 
 
סיכום:
ה-Crossmax היא אמנם סוג של הצהרה אופנתית, אך מעבר לכך מדובר על אחת הנעליים הטובות שיצאנו לנו לבדוק. נעל המשלבת נוחות גבוהה במיוחד, העברת כוח מעולה והגנה מבורכת.
יותר: נוחות, מראה, אוורור
 פחות: מחיר, יתכן והגרסה הצהובה תהיה צהובה מידי לרוכבים מסוימים...

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם