סייקלינג אקדמי מכריזה על שלושת הרוכבים הבטוחים בהרכב לג'ירו 2018

שלושה וחצי שבועות לג'ירו דה איטליה 2018

סייקלינג אקדמי מכריזה על שלושת הרוכבים הבטוחים בהרכב

צילום: נועה ארנון 


  כחודש לפני השתתפותה ההיסטורית במרוץ הג'ירו דה איטליה שיוזנק מירושלים: קבוצת רכיבת האופניים הישראלית סייקלינג אקדמי Israel Cycling Academy, מכריזה על שלושת הרוכבים הבטוחים בהרכב למרוץ הג'ירו ועל סגל 12 הרוכבים אשר יתחרו על 5 החולצות הנותרות לג'ירו וביניהם שלושה ישראלים: רועי גולדשטיין, גיא שגיב וגיא ניב.
 
הצוות המקצועי של אקדמי בחר בכישרון העולה של הקבוצה, אלוף לטביה קריסטס ניילנדס בן ה-23 כרוכב הראשון שמבטיח את השתתפותו בשורותיה במרוץ השני בחשיבותו בעולם הג'ירו דה איטליה וכן את המטפס הבלגי בן הרמנס והרוכב הספרדי הוותיק רובן פלאזה שכבר זכה בעבר בשלבים בטור דה פראנס ובוולטה כרוכבים בטוחים בהרכב הקבוצה לג'ירו.
 
בנוסף הקבוצה בחרה עוד 12 רוכבים (מתוך הסגל הרחב של 24 רוכבי הקבוצה) לסגל המועמדים לג׳ירו וביניהם שלושה ישראלים: אלוף ישראל המכהן רועי גולדשטיין, גיא שגיב פעמיים אלוף ישראל והרוכב הישראלי המקצוען המנוסה ביותר שלה וכן המטפס גיא ניב שרק השנה החל בקריירה המקצוענית שלו.
 
צ'ל קרלסטרום, המנהל המקצועי של סייקלינג אקדמי והדירקטור הספורטיבי הבכיר שלה אמר: "שלושת הרוכבים שנבחרו הם מועמדים ראויים. אני מצפה שמי מהם שייבחר לבסוף להרכב הג׳ירו יוכל לעזור לנו להשיג את המטרות שלנו לנצח שלב וגם לשרוד את הטור כולו. הקריטריון שלנו זהה לכולם. הישראלים אינם שונים. הם כבר הוכיחו שהם מסוגלים לעזור לקבוצה."
 הבחירה בקריסטס ניילנדס כרוכב הראשון שקיבל רשמית את חולצת אקדמי לג׳ירו נתפסת כחשובה הן מקצועית והן סמלית. הלטבי הצעיר הגיע לאקדמי ככישרון צעיר ולא בשל לפני שנה אבל הבשיל במהירות בשורות הקבוצה ונחשב היום לאחד הכישרונות הצעירים העולים הבולטים בעולם. בעונה שעברה ניצח את השלב האחרון בטור אזרבייג'ן ולפני שלושה שבועות ביצע התקפה מזהירה בשלבי הסיום במרוץ הארוך בעולם, מילנו-סן רמו. אף שההתקפה לא הסתיימה בניצחון, היא חשפה לעולם כולו שמדובר בכישרון גדול.
 
רן מרגליות, מנהל קבוצת סייקלינג אקדמי אמר: "קריסטס ניילנדס הוא ה-DNA של סייקלינג אקדמי. רוכב שלקח את ההזדמנות שקיבל במו רגליו והתפתח במהירות. הוא התקדם מאד ב-16 החודשים שהוא אתנו ולכן בחירתו לג׳ירו היא טבעית. יחד עם זה מדובר בגראנד טור הראשון שלו כך שאיננו מתכוונים להטיל עליו לחץ אלא לתת לו 'לגדול עם המרוץ' ולהראות את יכולתו בשלבים המאוחרים יותר."
 
הבחירה הטבעית והצפויה יותר הייתה בשני הרוכבים שהצטרפו לאקדמי השנה ככוכבים כדי לשדרג את הופעותיה במרוצים החשובים בעולם. בן הרמנס הבלגי כבר חשף טפח מיכולותיו כשהגיעה חמישי בשלב המכריע בטור הטיראנו אדריאטיקו באיטליה בסיומו של קרב מרהיב עם גדולי המטפסים בעולם. ואילו רובן פלזה הספרדי הוותיק נראה כמי שעומד להגיע לכושר השיא שלו בדיוק בזמן.
 
רובן פלאזה, רוכב סייקלינג אקדמי אמר: ״ניצחתי בטור דה פראנס ובוולטה אבל השאיפה שלי עכשיו היא לעזור לסייקלינג אקדמי לנצח בג׳ירו, אם זה אני או מישהו אחר. הוכחנו בשבועות האחרונים שאנחנו תחרותיים במירוצים הכי גדולים כך שיש סיבה להיות אופטימיים."
 
מי מהסגל המורחב יתפוס את 5 המקומות הנותרים
 
הקרב הגדול בסייקלינג אקדמי כעת יוכרע רק לקראת השבוע השלישי של אפריל בסיומם של שני הטורים בקרואטיה ובאלפים. הצוות המקצועי בחר ב-12 רוכבים שיתמודדו על חמשת המקומות הנותרים ורובם ייצאו בימים הקרובים למחנה גובה בהרי הסיירה נבאדה.
 
רועי גולדשטיין, גיא שגיב וגיא ניב שנבחרו בתוך הסגל של 12 הרוכבים עומדים כעת בפני 3 שבועות מכריעים עבורם. שלושתם נבחנו עד כה בסדרת תחרויות קשות וידעו עליות ומורדות, רגעים גדולים בצד רגעי משבר.
 
גיא שגיב הבריק בבריחות מתוקשרות לעיני מיליוני צופי טלוויזיה ביורוספורט בטור טיראנו אדריאטיקו היוקרתי ובקלסיקה המיתולוגית מילנו-סן רמו אבל גם חווה פציעה ורק שלשום התרסק במרוץ בהולנד.
 
גיא שגיב, רוכב סייקלינג אקדמי אמר: ״אני בטוח שאני יכול להתמודד עם האתגר של הג׳ירו ואמשיך לעשות הכל כדי להוכיח זאת לצוות המקצועי. אבל יש להם את השיקולים שלהם."
 
נראה שההכרעה תיפול בשני המרוצים האחרונים אליהם יישלחו הישראלים בקרואטיה (גולדשטיין) ובטור האלפים (ניב ושגיב). 
 
רועי גולדשטיין, רוכב סייקלינג אקדמי: ״אני לא רוצה לחשוב שאני נלחם עם הישראלים על מקום בג׳ירו, אלא עם כל הרוכבים בקבוצה. אני רוצה להוכיח שאני ראוי לא כי אני ישראלי אלא כי אני טוב. אם נהייה מספיק טובים, אז אני לא רואה סיבה שלא ייבחרו לג׳ירו בסופו של דבר 2 ישראלים.״ 


 
 
רשימת הרוכבים הבטוחים להרכב סייקלינג אקדמי בג׳ירו דה איטליה: קריסטס ניילנדס (לטביה), בן הרמנס (בלגיה), רובן פלאזה (ספרד).
 
הסגל המורחב של סייקלינג אקדמי לג׳ירו דה איטליה: גיא שגיב (ישראל), גיא ניב (ישראל), רועי גולדשטיין (ישראל), אדווין אווילה (קולומביה), ג׳ולייאם בויווין (קנדה), נתן ארלה (אוסטרליה), זאק דמפסטר (אוסטרליה), אוגוסט ג׳נסן (נורבגיה), סונדרה הולסט אנגר (נורבגיה), כריסטיאן סבאראגלי (איטליה), דניאל טורק (צ׳כיה) ודניס ואן וינדן (הולנד).
 
סילבן אדמס, השותף לבעלות קבוצת סייקלינג אקדמי: ״בחירת הסגל הסופי של אקדמי לג׳ירו הוא תהליך לא פשוט לאור הכישרון והמחויבות של הרוכבים כולם ואני מניח שהבחירה תגרום לחלקם אכזבה. בסופו של דבר אנחנו לא נבחר בהכרח את החזקים ביותר אלא את אלו שיעזרו לנו להשיג את מטרותינו בג׳ירו ההיסטורי."