לקראת טור טיראנו אדריאטיקו, שיחה אחד על אחד עם גיא שגיב

לקראת טור טיראנו – אדריאטיקו

שיחה אחד על אחד עם גיא שגיב מה Israel Cycling Academy לקראת המרוץ החשוב

ראיין וכתב: רועי קאפח
צילומים: נעה ארנון סייקלינג אקדמיקבוצת Israel Cycling Academy תזנק מחר בבוקר לטור טיראנו – אדריאטיקו, מרוץ רב שלבי שחוצה את איטליה ממערב למזרח ונחשב למרוץ ההכנה החשוב ביותר לפני הג׳ירו בשל אופיו, רמת הקושי, ומעל הכל הרמה הגבוהה של הקבוצות והמתחרים. המרוץ בנוי מ7 שלבים ונפתח בקטע של נגד שעון קבוצתי באורך של 22 ק"מ.
טיראנו הוא המרוץ הקשה והתחרותי ביותר של הקבוצה מאז הקמתה ומבחן חשוב ביותר, במיוחד לרוכב הישראלי גיא שגיב, הישראלי הבכיר של אקדמי ואחד המועמדים של הקבוצה לעשות היסטוריה ולהיות הישראלי הראשון שיקח חלק  בג׳ירו דה איטליה שיזנק מירושלים בתחילת מאי.
צ׳ל קלסטרום, הדירקטור הספורטיבי הבכיר בקבוצה: ״ זה הטור הקשה ביוצר שניצב בפני הקבוצה מאז הקמתה. לא פגשנו מעולם באיכות כזו. אבל זה יחדד את הרוכבים, יכין אותם בצורה הכי טובה לג׳ירו. אין ספק שכמה מהרוכבים בהרכב שהגיע לכאן, ייבחרו לשמיניה שלנו לג׳ירו. למרות שאנחנו ניצבים בפני הקבוצות והרוכבים הטובים בעולם - אני משוכנע שנהיה כאן תחרותיים. אם נצליח לנצח כאן שלב אחד זה יהיה הישג עצום״

ברשימת המזנקים לטיראנו – אדריאטיקו קבוצות ורוכבים מהמפורסמים בעולם, ואקדמי תתחרה כאן מול רוכבים רמי דרג כשבראשם כריס פרום. האחרון מסובך בפרשיית סמים ולא ברור כרגע האם הוא ישתתף בג'ירו השנה. זאת בנוסף לעננה כבדה שיושבת מעל ראשה של קבוצת SKY כולה שמככבת בעיתונים עם פרשת סמים של הרוכב ברדלי וויגנס. אקדמי מעמידה הרכב חזק למרוץ ובראשו בן הרמנס.
לפני הזינוק מחר, קאפח שלנו תפס את גיא שגיב לשיחת טלפון קצרה והעלה כמה סוגיות שמאוד מעניינות אותנו, להלן תמליל השיחה: איך אתה מרגיש גיא?
האמת, אני מרגיש מצוין, אני אחרי תקופה פחות טובה שהורידה לי קצת את האוויר מהמפרשים וסוף סוף אני מרגיש טוב וחזק. את תחילת העונה התחלתי מוקדם, חדור מטרה ומוצף בציפיות מעצמי. יצאתי לאימונים רבים שכללו מחנה בגובה ואז התחלתי לסבול מדלקת בברך שהשביתה אותי ל3 שבועות. אולי לרוכב החובבן זה לא נשמע הרבה אבל לרוכב מקצוען זה המון זמן. גם בלי אימונים וגם הפסד של תחרויות תחילת עונה שמאוד חשובות לכושר. עכשיו הכל מאחורי ואני עם הפנים קדימה.


יש התרגשות לקראת מחר?
 וואו, מתרגש בטירוף, התחרות הזאת היא הדבר הכי יוקרתי והכי קשה שעשיתי עד היום וזה מאוד מרגש ומלהיב. בעונה הקודמת עשיתי טור של 11 שלבים בפורטוגל אבל אי אפשר להשוות את הרמה של המתחרים שם לרמה של מתחרי הטיראנו.
 
כמה מוכן אתה?
שאלה עם תשובה מורכבת, מצד אחד הייתה הפציעה שבגללה לא התאמנתי ולא התחריתי תקופה והספקתי לעשות רק 6 ימי תחרות עד עכשיו. מצד שני, המוטיבציה מאוד גדולה ואני מרגיש שבזמן האחרון הצלחתי להדביק את הפער ונראה לי שיהיה בסדר גמור.
 איך אתה משווה את גיא של עונה שעברה לגיא של עכשיו?
אני לא יכול להשוות, הפסקה מאימונים ופחות ימי תחרות עושים את שלהם ואני מרגיש את זה. אני לא יכול לתת את המספרים שלי כהשוואה, יש אלמנטים נוספים ברכיבה מקצועית שמשפיעים על היכולת שלך כרוכב ומה שאני כן יכול לומר הוא שאני מרגיש חזק וטוב.


מה יהיה בתחרות מחר?
מה שיגידו לי לעשות. אני מגיע כדומסטיק עם תפקיד מאוד ברור, לעזור ולקדם כמה שיותר את החברים שמתחרים איתי ולהביא את הפייבוריט שלנו בן הרמס הכי טוב שאפשר. על הדרך אני מצפה להביא קצת זמן מסך שתמיד טוב לנותני חסות ולתדמית הקבוצה.
אני חייב לציין שהנג"ש הקבוצתי מחר מעסיק אותי מאוד, זה הולך להיות קשה רצח, 22 קילומטרים בפול גז כשהראש שלך תקוע על הגלגל של הרוכב שלפניך ואתה סומך על הקו שהוא לוקח והכל במהירות של שישים קמ"ש. למזלי המסלול לא טכני במיוחד וארבעת הפניות שיש על המסלול מאוד פתוחות ולא מורידות הרבה מהירות.


מה לגבי ג'ירו דה איטליה השנה?
כמו כל הרוכבים בקבוצה  בכלל וכמו כל הישראלים בפרט, אני מאוד רוצה את זה. המרוץ שאני מזנק אליו מחר הוא חלק מהבדיקה שהקבוצה עושה לרוכבים לגבי בחירת הסגל לג'ירו. אני הולך לתת את כל מה שיש בשביל להיות שם.
 אז אני מבין שרק ישראלי אחד יהיה בהרכב?
כן, רק רוכב ישראלי אחד יהיה בהרכב לתחרות ולכן כל הישראליים מתאמצים לעשות את התוצאות הטובות ביותר. הכל פתוח בין הישראליים וזה עוד לא סגור.


אז יש מתח בין הישראלים?
ברור שיש מתח, זה דבר עצום וכל אחד רוצה להיות שם. מצד שני אנחנו מספיק מקצועיים ויש ביננו חברות טובה ולכן התחרות על כרטיס הכניסה נעשית בצורה טובה.


מה בהמשך?
האקשן ממשיך. כמה ימים אחרי הטיראנו אני בסגל של התחרות החד-יומית מילאן סן רמו והאמת שזה לא פחות מרגש מהטיראנו. מדובר באחת הקלאסיקות היותר מפורסמות וקשות בענף.


 לפני שמסיימים, מה אתה אומר על קבוצת אקדמי מודל 2018?
תראה, אני בקבוצה כבר הרבה זמן וזה כל מה שאני מכיר אבל לא ניתן להשוות את הקבוצה היום לקבוצה של לפני שנתיים. התנאים שלנו הם מהטובים בענף ואת זה לא רק אני אומר, אומרים את זה הרוכבים הזרים שהגיעו מקבוצות ותיקות ומפורסמות. הקבוצה עשתה קפיצת מדרגה עצומה בכל דבר אפשרי ואני מודה על האפשרות שלי להיות חלק ממנה. מלבד התנאים, המקצועיות הביאה התקדמות בכושר, לוח תחרויות שלא חלמתי עליו ועוד הרבה תמיכה שקשה לי לתאר אותה.


גיא, תודה על שיחת הטלפון ועל הזמן שלך, אני מאחל לך הצלחה בתחרות ואנחנו נהיה בקשר במהלך השלבים בהם תספר לנו קצת איך היה.