נעליים במבחן Fizik M6B UOMO

Fizik M6B UOMO


יבואן: CTC

משקל: 385 גרם לנעל במידה 43

מחיר: 675 ₪

 
פיזיק הינה מותג על של יצרנית האוכפים האיטלקית Selle Royal. החברה הוקמה ב1996 ושמה הפך עם השנים לשם נרדף לאוכפים איכותיים לכביש ולשטח. בשנים האחרונות החלה החברה לייצר גם נעלי רכיבה, כאשר היא מציעה קולקציה חדשה הכוללת מספר מצומצם יחסית של דגמים לכביש ולשטח. למבחן קיבלנו חלק מהקולקציה של היצרן לתחום הכביש והשטח, בהמשך לmb4  דגם הביניים התחרותי שנבחן לא מכבר במגזין, עתה נדרשנו לדגם ה M6B UOMO נעל השטח הבסיסית בקולקציה של היצרן המוגדרת גם כנעל AM.


 מאפיינים כללים
שלא כמו בדגם  ה M4b, כאן מיד אפשר להבחין בשילוב של חומרים השונים בגפת הנעל- הרבה יותר אריג רשת מאוורור ופחות שימוש בMicrotex  כחומר העיקרי. על תחום הרכיסה של ה M6B אמונים אבזם BOA  ושתי רצועות וולקרו. אזור העקב זוכה לחיזוק גומי לטובת תמיכת הקרסול והגנה מוגברת, ובאופן כללי לנעל מראה מרשים ואופנתי. בסיס הסוליה מורכב מניילון מחוזק בקרבון, מצופה בגומי רך יחסית במבנה של קוביות גבוהות בעקב ובכף הרגל, על מנת לאפשר הליכה נוחה ואחיזה בתנאי קרקע קשים. בחזית הסוליה ישנם הברגות להתקנת שני "פקקים" להגברת אחיזה בהליכה, אך הפקקים עצמם אינם מסופקים עם הנעל. בתוך הנעל ישנו מדרס פנימי.בשימוש
הנעל שקיבלנו למבחן במידה 43 סטנדרטית לחלוטין למידה הנתונה, מבנה הנעל צר יחסית והרכיסה המשלבת מנגנוןboa  ושתי רצועות וולקרו מאפשרת התאמה מדויקת לכף הרגל. הרכבת הקליטים גם היא סטנדרטית והסוליה כוללת סימונים להקלת כיוון הקליטים. הנעל מתחברת ומתנתקת מהקליטים בקלות יחסית (XT) למרות קוביות הגומי הגבוהות. קשיחות בסיס הסוליה מורגש מיד כשמתחילים לדווש, אולם באותה עת הנעל גם נותנת תחושה של גמישות מסוימת המאפיינת נעלי שבילים. תפעול מערכת הרכיסה במהלך הרכיבה יעיל ומהיר בעזרת אבזם הBOA, למרות שלאחר מספר רכיבות הצטברות של אבק קצת הקשתה על שחרור האבזם. שטיפה במעט מים, פותרת את העניין. הנעל מאווררת מאוד וקלה יחסית (385 גרם). במקרים שבהם נדרשנו ללכת, הסוליה הקנתה אחיזה טובה הודות לקוביות הגומי המקיפות אותה. לאחר חודשים של שימוש הסוליה נראית שלמה לחלוטין ולא מראה סימני שחיקה יוצאי דופן.

 

 

 
סיכום
ה  M6Bשל פיזיק היא נעל שבילים איטלקית מסוגננת ומעוצבת, משלבת טכנולוגיה מתקדמת קלילות, קשיחות ונוחות .בעלי כפות רגליים רחבות אולי ימצאו את ה M6B קצת פחות נוחות בתחילה, אך לאחר מספר רכיבות הנעל תופסת את צורת כף הרגל ומרגישה נוחה יותר. לרוכבים המחפשים סטייל איטלקי ביצועים ונוחות ה-M6B תהיה התאמה מושלמת.


יותר: עיצוב, נוחות, קשיחות
פחות: פחות מתאימה לבעלי כף רגל רחבה. 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם