מבחן נעלים Shimano ME7

Shimano ME7

יבואן: DAA

מחיר: 799 שקלים

משקל: 455 גרם למידה 46

ה ME7 היא נעל הדגל של שימנו בליין הAM/ אנדורו החדש של היצרן לשנת 2017. היא תוכננה להתאים לרוכבים אשר מחפשים קשיחות גבוהה לצד נחות מרבית לרכיבה של שעות רבות, יחד עם אחיזה טובה בקטעים של הליכה לצד האופניים. מישהו אמר כאן אנדורו?
הגפה הסינטטית של הנעל היא בעלת גזרה א- סימטרית, עם הגבהה בחלק הפנימי של הקרסול לטובת הגנה מסלעי אנדורו מזדמנים. בנוסף לכך הנעל מצוידת בשרוול ניאופרן המתהדק על הקרסול למניעת כניסה של לכלוך ואבנים קטנות לתוך חלל הנעל. הידוק הנעל העיקרי נעשה ע"י מערכת הידוק מהירה מבוססת מיתר דק וחזק במקום שרוך מסורתי, עליה נסגר כיסוי וולקרו שנותן לנעל שכבת הגנה נוספת ואולי עמידות טובה יותר לרטיבות. בנוסף לכך יש רצועת אבטוח עם מנגנון ראצ'ט בסגירה הפוכה. כלומר האבזם נמצא על החלק הנע, ודווקא הרצועה היא סטטית. באופן זה האבזם פגיע פחות והנוחות לא נפגעת. חלקים נכבדים מהנעל עשויים מאריג חזק ומאורר מאוד לטובת פינוי יעיל של לחות מחלל הנעל.

 

 
סוליה
סולית ה ME7 מדורגת ברמת קשיחות 8 של שימנו. לצורך ההשוואה נעלי XC של היצרן מדורגות לרוב בדרגה 11, ונעל ה DH מדורגת ברמה 5. בסיס הסוליה מבוסס על טכנולוגיית  Torbalשל שימנו, מהותה היא שימוש בקשיחות מדורגת של בסיס הסוליה להשגת העברת כוח אופטימלית לצד נוחות וגמישות. הטכנולוגיה כוללת בין היתר מסגרת קרבון קשיחה בהיקף הסוליה ושימוש במספר סוגי גומי בעלי רכות משתנה במיקומים ובאופני יישום שונים על הסוליה, כמובן על פי במיקום היחסי של הנעל על הפדל. החלק התחתון והרך של הסוליה פותח בשיתוף ענק הצמיגים הצרפתי מישלין, כשהתוצאה היא מבנה מדרך מחורץ במיוחד הבנוי משני סוגי גומי של היצרן הצרפתי, הכל למען השגת אחיזה מקסימלית בעת הליכה לצד האופניים.

 


 
 
בשימוש
לרוב אנו ממליצים למדוד כל נעל לפני הרכישה, ב ME7 במיוחד. ביחס לנעלים האחרות של שימנו שהתנסיתי בהן, ה ME7 היא בעלת מבנה צר. למרות מבנה כף רגל רחב יחסית, הנעל החדשה של שימנו הרגישה לי נוחה במיוחד. משקלה הקל במיוחד (455 גרם למידה 46) והסוליה הקשיחה מורגשים מאוד ברכיבה. למרות היותה נעל אנדורו בהגדרה, היא לא פחות קשיחה וקלה מנעלי XC רבות בשוק. לשמחתי לא יצא לי לבדוק את ההגנה הנרחבת שהנעל מציעה, אבל אני בטוח שהמיגון לא היה מזיק במקרה של תקרית. שרוול הניאופרן עושה עבודה מעולה וחלל הנעל נשאר נקי גם ברכיבות מאובקות במיוחד בעונה קיצונית זאת של השנה. אפרופו עונה קיצונית, לנעל מראה אגרסיבי ואטום, אבל זאת רק הטעייה. המספר הרב של פתחי האוורור והאריג המאוורר הנרחב בקדמת הנעל, הופכים את ה ME7 לאחת הנעלים המאווררות יותר שהתנסיתי בהן לאחרונה, אגב גם ביחס לנעלים מז'אנרים קלים ומאוורים הרבה יותר. עונת חורף אמתית אין לנו ממש, אבל אחרי התנסות עם הנעל בטיול הצוות בקרפטים, לא הייתי ממליץ עליה כנעל חורף- פתחי איוורור לא אוהבים מים... אמנם לא יצאתי לטיולים רגליים ארוכים נעול בנעלים, אולם בקטעי הליכה חלקלקים באותו טיול מדובר, הנעל הפגינה ביצועים מעולים באחיזה. 
 

 


סיכום
תחום הנעלים אצל הענק היפני לא מפסיק להפתיע בשנים האחרונות, בכלל זאת סגמנט האנדורו. ה ME7 של שימנו היא נעל מעולה המתפקדת בדיוק כמו שנעל קצה לאנדורו צריכה לתפקד. היא נוחה, עמידה, קשיחה דיו לפידולים חזקים, בעלת אחיזה מעולה בתנאי הליכה, מאווררת, וקלה כמו נעל XC. גם ה ME7 נכללת במדיניות 30 ימי ניסיון של שימנו ושל היבואן המקומי DAA. קניתם ולא אהבתם? יש לכם 30 יום להחזיר את הנעל ולקבל חזר מלא, תכלס כדאי.
 
יותר: מראה, משקל, קשיחות, נוחת, הגנה.
פחות: חוץ מהעובדה שהיא מאווררת מידי לתנאי חורף, לא מצאנו דבר

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם