חליפת הגנה במבחן Alpinestars paragon

Alpinestars paragon vest

יבואן: אופנועית.

מחיר צרכן: 650 ₪.

 

 לאחרונה יש עניין הולך וגובר בתחום נשיאת המים והציוד של הרוכב. רוכבים רבים שוקלים אפשרויות בבחירה בין תיקי גב/ פאוצ'ים מסורתיים לבין אחסן פריטים על הגוף או על האופניים שלהם. כיום יש שפע של אפשרויות העומד בפני הרוכב, והיצרנים לא נחים לרגע ומפתחים עבורנו מוצרים חדשים ועדכניים שיהיו נוחים יותר, קלים יותר ומעוצבים יותר.
,Alpinestars  הוא אחד המותגים החזקים בתחום מיגון הספורט המוטורי. היצרן האיטלקי עתיר השבחים מפתח זה מספר שנים חליפות מיגון גב המאפשרות לשלב בין נוחות מקסימאלית, הגנה ללא פשרות, ואחסון מוצרי בסיס הכרחיים בזמן רכיבה.  דגם ה- paragon הוא ווסט קליל אשר פותח בעבור הרוכבים התחרותיים של היצרן שדרשו את המשולש הקדוש לתחרויות אנדורו בהם השתתפו, בעיקר תחרויות המתקיימות בצרפת בהן יש חובת לבישה של מיגון גב. כמו בכל הליך פיתוח, המוצר לוטש ונכנס ללין המוצרים הרגיל של החברה, בעבור הרוכבים שחיפשו מוצר שיגן על גבם בזמן רכיבות קשוחות וקצרות.

 

 


מאפיינים כללים
-חליפת הגנה בגזרת גופייה/ ווסט.
-מיגון גב גמיש ומתפרק בעל תקן הגנה מחמיר של רמה 1.
 -עשויה אריג רשת קל, מאוורר,  ומנדף.
-משקל של 400 גרם בלבד !
-מתוכננת להתאמת מגן צוואר ייעודי.
-רוכסן קדמי מלא ללבישה והסרה מהירה.
- אפשרות נשיאת מערכת מים של עד 3 ליטרים.

 
  
בשימוש
ייעודו העיקרי של הווסט הוא שמירה על עמוד השדרה בנפילות קשות. 3 שכבות של חומר מוקצף, מחורר, מבודד וקשיח דואגות לפיזור האימפקט בעת נפילה והרחקתו מגב הרוכב. החורים הרבים בחומר המוקצף דואגים לאוורור וצינון הגב. רוכב שלא מעוניין במיגון הגב ורוצה להשתמש בווסט כמנשא מים וציוד לרכיבות רגועות יותר, יכול לבצע החלפה של שכבות החומר המוקצף במערכת מים מלאה של עד 3 ליטרים. את צינור המים סוללים מהגב אל קדמת הווסט לגישה מהירה ונוחה של הרוכב לנוזלים זמינים. בנוסף  קיימת רצועת וולקרו קטנה וקצרה בקדמת הווסט שאוחזת את הצינור וממקמת אותו בגובה הנדרש לגישה מהירה תוך כדי רכיבה.
בנוסף למיגון הגב ולמערכת השתייה, קיימים שני כיסים עמוקים, גמישים וארוכים בצידי המותנים. תפקידם לאחסון מוצרים נלווים לרכיבה כמו פנימיות, חטיפים או כל מוצר אחר שהוא לא מתכתי, אחרת קיים סיכוי שהכיס יקרע ואף יפריע לרכיבה. שלא כמו בחולצת כביש/ קרוס קנטרי, הכיסים ממוקמים בצדדים ולא מאוחר ומהווים הפרעה לתנועת כאשר הם עמוסים בכבדות. לכן רצוי להקדיש מחשבה על מה מעמיסים לרכיבה ומה לא.
את הווסט ניתן ללבוש כאפוד על חולצת הרכיבה אולם הוא מתוכנן להילבש כגופיה מתחת לחולצת הרכיבה הרחבה שלכם שתסתיר את האפוד ומערכת המים.
בשימוש ברכיבות קצרות הווסט עם מערכת המים די נוח ולא מעיק, מערכת המים צמודה לגוף, לא מורגשת ולא מכבידה כמו תיק גב רגיל, בו אנו מאחסנים לרוב גם הרבה דברים מיותרים ופחות שמישים. מעבר להגנה הפיזית של החומר המוקצף, ברכיבות קשוחות ואגרסיביות, למיגון הגב יש אפקט פסיכולוגי שמגדיל כנראה את מעטפת הביטחון הכללית של הרוכב. ההרגשה הכללית היא הרבה פחות מסורבלות מאשר עם מיגון מלא. הווסט אומנם לא בא להחליף תיק גב מזווד אך הוא בהחלט יעניק פתרון למי שמחפש הגנה מקסימלית במינימום משקל ובמינימום העמסת ציוד.


הגנה
למראית עין נראה שאלפין סטרס תכננו את המגן היעיל והקל ביותר שישמור על גב הרוכב, לשמחתי טרם יצא לי להתנסות בנפילה כזו לבדיקה ומקווה שלא אצטרך.


עמידות
בכל תקופת השימוש, הווסט שמר על צורתו המקורית ולא הראה סימני בלאי, לא במיגון ולא באריג ממנו הוא עשוי.
 סיכום
כמוצר הגנה בעל ייעוד ספציפי, נראה ש paragon vest של אלפיין סטרס, הוא אחד המוצרים הטובים בשוק. למרות הסרבול המסוים בלבישת שכבת לבוש נוספת, הווסט מאורר מאוד וניתן ללבישה גם בקיץ הישראלי, כאשר ההגנה על הגב נדרשת. גם כאביזר לנשיאת שקית שתיה ה paragon עושה עבודה לא רעה, אם אתם בעניין של להיות עם ולהיראות בלי. הוא מצמיד את השקית לגב, על הדרך מגן עליו ובעיקר מאפשר תנועה חופשית יותר. אבל ברכיבת ארוכות, שכבת האריג הנוספת (למרות שהיא עשויה רשת) מייצרת עומס חום עודף, ותאי האחסון הקטנים הממוקמים דווקא בצדדים, לא מאפשרים העמסה של יותר מידי דברים.  

  
יותר- הגנה, משקל, עיצוב.
פחות- לא מומלץ לרכיבות ארוכות במיוחד, אפשרויות נשיאת ציוד מצומצמות.

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם