Fort William 2017 WC -סיכום תחרות 2 בסבב ה DH העולמי

 גיא בר   
 #34 מאי 2017     שטח   
Fort William 2017 WC – the LEGEND delivers

סיכום תחרות 2 בסבב ה DH העולמי לשנת 2017

פורט וויליאם סקוטלנד

צילום: Bartek Wolinski Red Bull Content Pool
 
 
 
 בוקר טוב תלמידים יקרים, היום נדבר על אחד המסלולים הוותיקים והמוצלחים בסבב הדאון היל העולמי.
המסלול "פורט וויליאם" אשר ממוקם בצפון מערב סקוטלנד, הוא אחד מאתרי הדאון היל המפורסמים ונחשבים ביותר בעולם. המסלול מארח את הסבב כבר משנת  2002 ברציפות (למעט שנת 2007  שבה אירח המסלול את אליפות העולם). למרות שהמסלול הוא הארוך ביותר בסבב הנוכחי, הוא לא נחשב תלול במיוחד ביחס לשאר המסלולים האירופאים (ואל-די-סולאנדורהלורד וכו'), אך מתאפיין במהירות ממוצעת גבוהה והרבה הרבה סלעים.
 
רוב המסלול מורכב מהתוואי המקורי שנבנה עבור התחרות כבר ב2002 , ומאז ועד היום כל שנה מתווסף מקטע אחד או שניים חדשים המשנים מעט את התוואי של המסלול.  בשביל הסטטיסטיקאים שבינינו שבדקו את טבלאות תוצאות משנים קודמות, ושאלו את עצמם איך בשנת  2002 כריס קובאריק עשה  4:33.98 על אופני  26” עם משקל של כורסת הטלוויזיה, והשנה המנצח עשה4:40.34  על אופני קרבון מדוגמים עם גלגלי אהמ אהמ... 29? ימצא את התשובה בשינויים השנתיים במסלול.
 
לרוב המסלול מקבל כאמור שני קטעים חדשים, אחד פתוח ואחד בתוך היער. השנה קטע היער החדש עורר סערה בין הרוכבים בטענה שהוא אינו מתוחזק כראוי וגבה כמה קורבנות מתוך שלל ההתרסקויות. ידיים ועצמות בריח שבורות היו בין הפציעות שגבה המקטע הזה.
  
 

התחרות השנה הייתה מעניינת מהרגיל בזכות אירועי התחרות הקודמת בלורדס. להזכירכם, הסבב נפתח השנה בדרמה לא קטנה כשהטופ 15  ממקצה המוקדמות התחרו ברוח חזקה וגשם שוטף שהפכו את הרכיבה לבלתי אפשרית לכן, הרוכבים הטובים ביותר הגיעו לפורט וויליאם כשהם לא  "protectod” . 20) הרוכבים המדורגים ראשונים בסבב מקבלים מקום מובטח בגמר. כך שאם הם מתרסקים/ חוטפים פנצ'ר הם יכולים לרדת באיזי למטה ועדיין לזנק לגמר).
 
למרבה המזל כל התותחים הכבדים בקטגוריית הגברים עלו לגמר שהבשיל להיות תחרות בלתי נשכחת בעבור הצופים בבית ו18,000 הצופים הבריטים/ סקוטים שהגיעו לעשות רעש ולהרעיד את ההר כמו שרק הם יודעים.
אלכסנדר פאיולה הצרפתי שניצח את התחרות הקודמת יש שיגידו שבזכות הגשם, הגיע חבול למקצה הגמר לאחר התרסקות באימונים ולא הצליח לשמור על חולצת מוביל הסבב. 
 


 


 בין כל האקשן היו כמה אירועים ששווים אזכור:

מרסלו גוטיירז הקולומביאני הצליח סוף סוף להביא את היכולות הפיזיות שלו לידי ביטוי והגיע רביעי אחרי שחרך את החלק האחרון של המסלול. הבחור מוציא כמויות של כוח שצריך לראות בעיניים כדי להאמין.


 
שלישי הגיע המכונה ארון גוויןלמה רק שלישי ולא ראשון בפער יפה?  שאלה טובה בגלל שאחרי הוול רייד בסוף המסלול הוא נכנס חזק לסיבוב פשוט ושטוח ושתל את הגלגל הקדמי בסיבוב. מפה סדר הדברים ידוע – להרים את האופניים, להתחבר לקליטים להתבאס על עצמך ולדחוף את הפדלים הכי חזק שאפשר לקראת קטע הפידול האחרון במסלול (שמחולק ל ארבע קפיצות במהירות של 55  קמ"ש( 

 

המנצח הגדול של התחרות הוא גרג מינאר הדרום אפריקאי הופיע לתחרות על אופני הסנטה קרוז החדשים שלו עם גלגלי 29 אינטש. למרות שרב הרוכבים דיברו רעות על הגלגל הגדול היה ברור לכולם שבמסלול לא צפוף עם הרבה קטעים מהירים יהיו לו יתרון לא מבוטל גרג אכן פירק את המסלול ואת ספרי ההיסטוריה כשניצח על המסלול הזה בפעם השביעית! וגרף את הנצחון ה 20 בקרירה המדהימה שלו. 
  

 
 

 


 

ג'ק מוייר, התופעה
ברשותכם אתעכב כמה שורות על הבחור שהגיע למקום השני. שמו ג'ק מוייר, הוא בן 23 ומגיע מאוסטרליה. 
כנראה לא הרבה שמעו עליו, אבל כחפרן דאון היל רציני, אני עוקב אחריו כבר משנת 2013  כשחתם בקבוצה האוסטרלית ש Yeti קיבצו. כבר אז היה ברור שהבחור הוא כישרון מטורף ושיגיע רחוק בקיץ 2013 יצאתי לסבב תחרויות באירופה ואפילו זכיתי להתחרות איתו בגביע שוויץ )אני הגעתי במקום 80  ומשהו והוא ניצח בתחרות ביתרון מרשים). בתקופה הזאת מוייר ישן, אכל, חיי ואיחסן את האופניים בתוך פורד טרנזיט ישנה ללא מושבים מאחור. הוא חיי בטרנזיט שלושה חודשים בתנאים של הומלס בחניון של הסופרמרקט במורזין. למרות סדרת פציעות בעונות 2014-2015  הוא חזר לעצמו וקיבל חוזה בקבוצת פקטורי, והשנה הוא מראה לכולם מה הוא שווה כשהוא בריא ויש לו בסיס מוצק של תמיכה.  באופן אישי התרגשתי לראות את התוצאה האגדית שלו, וזאת רק ההתחלה. אם האיש מוכן להתכלב כמו הומלס ולעבוד כמו חזיר בשביל לרכוב טוב יותר, הוא יצליח. בדוק!


 

 

תוצאות כלליות:
 Elite Men
1 - Greg Minnaar
2 - Jack Moir
3 – Aaron Gwin
 
Elite Women
1 - Tracey Hannah
2 - Myriam Nicole
3 – Emilie Siegenthaler
 
Junior Men
1 - Matt Walker
2 - Finn Iles
3 - Sylvain Cougoureux
 
 
Junior Women
1 - Megan James
2 - Melaine Chappaz
3 - Flora Lesoin
 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם