סקופ: גיא ניב עוזב את השטח ועובר לכביש

סקופ: גיא ניב עובר לכביש

גיא ניב בשיחה אחד על אחד עם רועי קאפח על המהלך המפתיע


צילום: צילום שטח אסף זהבי, תמונות כביש באדיבות WATTEAM


 
צילום: מוטי פישביין
 


כתבה על גיא ניב רציתי לעשות בלי קשר לכתוב מטה, סיקרן אותי מאוד לדעת איך הולך לרוכב הזה בקבוצת הפיתוח של הסייקלינג אקדמי- קבוצה השטח החדשה תחת אימונו של אביעד יזרעאל. רציתי לשאול על עקומת ההתחזקות וההתפתחות שלו, כי מהצד זה נראה שהוא בכיוון להפוך לרוכב שטח עילית מוביל. בשנתיים שקדמו לאולימפיאדת ריו גיא היה בצוות הרוכבים שסייעו לשלומי חיימי לצבור ניקוד UCI למען קריטריון. למרות שהכל היה פתוח בפני כל רוכבי הקמפיין, היה ברור לכולם ששלומי הוא זה שעובדים עבורו והניקוד חייב להגיע אליו. היום אנחנו אחרי האולימפיאדה, שלומי עזב את קבוצת האקדמי ועבר בצורה מפתיעה אל קבוצת Bike Way הישראלית, ועתה נראה שלגיא בשלו התנאים לפרוץ קדימה ולהוביל את רוכבי השטח. הוא התחזק, מראה עקביות בתוצאות ונמצא בקבוצה מבוססת שמנוהלת על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.
בשבת האחרונה נערכה תחרות שטח בינלאומית במשגב, גיא סיים שני אחרי שלומי חיימי ובסיכום התחרות שהוא העלה בפוסט בפייסבוק כשבסופו הוא כתב: "הפתעה גדולה, עוד כמה ימים תדעו מה". מבחינתי זה היה הסימן שחייבים לדבר, מעניין אותי מה הוא מתכנן ואיזה תחרות שטח הוא מתכוון לכבוש. מתקשר לגיא מסוקרן, ושואל מה החדשות הגדולות האלו שאתה מדבר עליהן?  ואז מגיעה הפתעה גדולה: "אני עוזב את השטח לתקופה, החלטתי שאני מתמקד ברכיבת כביש בחודשים הקרובים"
זה היה האות להתחיל להמטיר שאלות על גיא ולהבין, למה כשהכל מסתדר לטובתו בשטח הוא מחליט להתמקד דווקא ברכיבת כביש?

 
 
 
 וואו, מפתיע. למה? מה הביא אותך להחלטה הזאת?
גיא: אני חייב להודות, זאת לא הייתה החלטה קלה לעזוב את השטח, זה הבית ושם גדלתי עד היום. בשנה האחרונה המחשבות על רכיבת כביש מדגדגות לי, אני רוצה לבחון את עצמי בסגמנט הזה ולא הייתי בטוח שזה מעניין אותי או שאני יהיה טוב בזה. לפני מספר שבועות הייתה לי הזכות לקחת חלק בטור בצרפת, היה קשה וחזק אבל מאוד הופתעתי שהולך לי לא רע ובעיקר שאני נהנה. זה היה הסימן עבורי שצריך ללכת בעקבות הלב ולעשות את זה. אחרי הכל, אין קמפיין אולימפי באופני הרים בשנה הקרובה, עברתי מקטגוריית אנדר 23 ויש לי את התמיכה המלאה מהקבוצה.
 היה לחץ מהקבוצה?
גיא: נקודה חשובה עבורי שאני חייב לחדד, כי שמעתי כבר כמה לחשושים ושמועות לגבי קבוצת השטח של האקדמי. אף אחד בסייקליג אקדמי לא צירף אותנו לקבוצה בשביל להפוך אותנו לרוכבי כביש!! לרוכבי השטח יש את המקום שלהם, הכלים, אנשי מקצוע ותחרויות בלוח המרוצים שלשם הם מכוונים. ההחלטה היא שלי ורק שלי ואני שמח שהקבוצה לצידי בהחלטה. גיא זסלר, גיא לשם ואורי לאוציאני ממשיכים בתוכנית שלהם בשיא המרץ, הדבר היחיד שחסר להם עכשיו זה עוד גיא 😊 
 מה זה אומר שאתה כבר לא אנדר 23 מבחינה טכנית?
גיא: אם הייתי שנה אחרונה באנדר 23 זה היה אחרת, כשאתה מתחת לגיל 23 כל תחרות גביע העולם נחשבת. אתה רוצה להגיע לכל תחרות ולהתבלט, להביא תוצאות וגם לצפות שאולי איזה קבוצה תסמן אותך ותציע לך להצטרף אליהם. עברתי את גיל 23 ועכשיו אני עילית בוגרים, גם אם אחזור לשם עוד שנה כלום לא קרה וקבוצה טובה כבר יש לי.


מבלי קשר למעבר לכביש, נראה שהתחזקת מאוד בשנתיים האחרונות. מה עשית?
גיא: מתחילת 2015 התחלתי לעבוד עם רותם ישי, זה הקפיץ אותי משמעותית בכל היכולות, לא רק פיזית. אני מרגיש הרבה יותר שלם על האופניים בזכות כישורים שרותם העביר לי. בנוסף לרותם המאמן, זכיתי להיות חלק מהקמפיין האולימפי שרץ באיגוד בצורה רצינית ומסודרת שדרכו עשיתי עשרות תחרויות בכל העולם בתקופת זמן קצרה יחסית. את הקמפיין האולימפי לקחתי בשמחה וברצינות, זאת למרות שבהתחלה לא הייתי בסגל, אבל לי היה ברור שאגיע לשם ונהניתי מכל רגע. עוד אירוע מכונן היה המחנה אימונים בליווינו-איטליה, שם הרגשתי קפיצת מדרגה משמעותית בפן הפיזיולוגי והמנטלי.

 
אחרי כל כך הרבה שנים ,לא קשה לעזוב את השטח ולעבור לאספלט?
גיא: קשה. קשה, לראות את הנבחרת הלאומית שטסה היום לסבב תחרויות בעולם, לפני כמה שבועות היה לי ברור שאנחנו טסים יחד אבל בסוף החלטתי שאני בכביש. אני לא סוגר את הדלת בפני השטח, זה לא לתמיד, אין הצהרות, חוץ מזה גם בודקים אותי לחצי שנה בקבוצה ואז נדע לאן נושבת הרוח.

 
אתה עולה ישירות לקבוצה הבכירה של האקדמי?
גיא: ממש לא. זאת השאיפה, בעבר חלמתי לזנק עם נינו ואבסלון בשטח, עכשיו אני חולם על הטורים של הקבוצה הבכירה, אבל אין לי מספיק ניסיון. בחודש הקרוב יש כמה מרוצים שקבוצת הפיתוח עושה ואני איתם. אם נוכיח את עצמנו בקבוצת הפיתוח ונהיה טובים, ייקחו אותנו אל הקבוצה הבחירה ומשם השמיים הם הגבול. 


אז שיהיה בהצלחה, אנחנו כאן בwe:Ride מחזיקים לך אצבעות, וכמובן נמשיך לעקוב ולעדכן.