גל צחור בראיון לקראת פתיחת ההרשמה לפלייטיקה אפיק ישראל 2017

לקראת פתיחת ההרשמה לפלייטיקה אפיק ישראל 2017

גל צחור בראיון אחד על אחד

צילום: אוריאל כהן, רונן טופלברג, תומר פדר


 
ההרשמה למהדורה החמישית של אפיק ישראל יוצאת לדרך, והמתח הולך ונבנה. ההפקה המשומנת בהובלת גל צחור עובדת, והספירה לאחור לקראת פתיחת ההרשמה כבר החלה. זוהי הזדמנות מצוינת לשבת עם גל ולנסות לדלות ממנו מידע על פלייטיקה אפיק ישראל 2017. ה"אפיק" האחרון שלקח אותנו למחוזות חדשים בצפון הגליל והגולן הציב רף גבוה מאד, ואנחנו סקרנים לשמוע מה מצפה לנו השנה.
 
אז איך זה מרגיש להשיק את המהדורה החמישית של אפיק ישראל?
"אני מתרגש מאד. תמיד שעטנז של תחושות רבות - חרדת קודש וחרדת ביצוע. מה אם לא ילך? מה אם לא יבואו? מה אם יבואו יותר מידי? מה עם החסויות?  מה עם המועצה/קק"ל/משטרה? אני מרגיש שזוהי שנה חמישית לחלום ושאנחנו עוד צעד קטן בדרך למימושו. הצוות, השותפים, כל המשתתפים ואני, פורצים כאן דרך ומקימים מפעל ישראלי ציוני שניתן להשוויץ בו ולהתגאות בו גם כאן וגם בעולם. וזה חלק מחרדת הקודש.
 
תכלס אנחנו שבועיים בדיוק לפני פתיחת ההרשמה ב26 בצהרי היום (מדמיין סאונד של הטוב הרע והמכוער). ככל שמתקרבת פתיחת ההרשמה אני מתוח, נרגש וחרד יותר! אני רוצה שהשירות יהיה מושלם וחף מתקלות, מקווה שכל תקלה נוכל לפתור ללא עגמת נפש. שנה שעברה חבילות הלינה הזוגית במלון אזלו תוך 56 דקות ולמעט פספוס אחד של הרשמה שהצלחנו לתקן הכול תקתק. אתה מבין שאני כרגע מרוכז בכל מה שקשור למכסות והכנות לפתיחת ההרשמה וזו הפריזמה דרכה אני מביט ומרגיש."
 כל שנה בעונה הזאת כולם מחכים לחידושים של המהדורה החדשה, אז מהם החידושים העיקריים בפלייטיקה אפיק ישראל 2017?
"אתחיל דווקא במה דומה: לשמחתי אנחנו נשארים במלון חמשת הכוכבים גליליון בגליל העליון. חידוש משמעותי הוא שהפכנו להיות מירוץ בקטגוריה S1 של הUCI, שזה הדירוג השני הכי גבוה לטור שטח, דירוג ששם אותנו בשורה ראשונה עם התחרויות הגדולות ביותר בעולם. יש בעולם 9 מירוצים בקטגוריה הזאת. זה מחייב אותנו בקריטריונים רבים שרק ישפרו את המוצר וחוויית הרוכב בן אם הוא רייסר ובן אם הוא בא במטרה רק לסיים את המירוץ (שזה כמובן הרוב החשוב והדומיננטי על קו הזינוק). אני מניח שבעתיד דירוג התחרות ימשוך רוכבים מהעולם, בטח בשנים טרום אולימפיות (החל מ2018 מתחיל שוב קמפיין איסוף הניקוד). כמו כן השנה נשפר מאד את מתחם ההתאוששות עם קצה הטכנולוגיה: עמדות שרוולי לחץ דינאמיים ועמדות קומפקס בנוסף לאמבטיות הקרח ומתחם העיסויים. גם ערכת המשתתף תמשיך להשתפר - אני עדיין לא רוצה לחשוף את תוכנה אבל היא תעלה אפילו על הערכה של 2016 וזה מאד לא פשוט. לאחר שנת התנסות במלון גליליון השנה נשים דגש גדול על קרנבל משפחתי ביום שבת שבו נייצר פעילות ופסטיבל למשפחות המלוות."
 

שאלת השאלות, מה לגבי המסלולים? 
"המסלולים השנה כמובן ישתנו. כבר כעת אנו עמלים על אישורים רלוונטים. טרם יכול לחשוף פרטים מלאים אך מבטיח שהמסלולים יהיו כאלה שיעיפו לרוכבים את הביב. בגדול יום ראשון מתוכנן לגעת בירדן ההררי ומשם לכיוון צפת. היום השני מכוון לחרמון אך לא בדרכים הקלאסיות וכמובן לא עולים ויורדים דוך - אני אחלק את צבירת הגובה הן בשביל הרכב המסלול והאיזון שבו והן בשביל להביא את משתתפי האפיק לשבילים ונופים עוצרי נשימה ופחות מוכרים."


מה עם הקטגוריות החד יומי, דו יומי? ספר לנו קצת מה קורה עם זה השנה
"אין השנה דו יומי. שנה שעברה החלטנו לחזק את ההתייחסות לחד יומי, לשפר את ערכות המשתתף (שכמובן צנועות יותר מערכות המירוץ המלא), לחזק את התקשורת והקבלה לקראת ותוך כדי ההרשמה בכפר ועוד. הדבר נשא פרי ואנחנו מתכוונים להמשיך ולחזק את המגמה. יש חד יומי לשומרי שבת ביום ו' ועוד מרתון קצר\בינוני\ארוך ביום שבת שהשנה יכלול הפנינג משפחות מלהיב עם מלא אטרקציות, כזה שאני הייתי שמח להביא את משפחתי וילדי אליו. אנו לא חוסמים חבר'ה שנרשמים לשני חדי יומיים אך לא מעודדים זאת."
 


מה היו הלקחים העיקריים מהשנה שעברה ואיך הם טופלו?
"הלקחים העיקריים הם ארוחות הצהריים בעיקר של שבת, מה שהיה אמור להיות חמין לא ישוב לשולחן ההתאוששות של פלייטיקה אפיק ישראל. נגדיל את הבייק פארק שהיה צפוף ומעט לא נוח. היו תורים ארוכים מידי בארוחות הבוקר - נשפר את חלוקת המזנונים במרחב ונפתח עוד קומה לטובת ארוחות הבוקר. היו גם תלונות על קרבת מחנה האוהלים לכביש. לצערי אין לנו אפשרות להעביר את מיקום המאהל כך שנמליץ על אטמי אוזניים, ובנוסף המחיר ללינה במאהל יהיה רק ב50 שח יקר יותר מהרשמה ללא לינה, וזאת על מנת לתת אופציה למי שלא יכול או רוצה לשלם על חדר במלון או בצימר."


לכמה זוגות מתוכנן המירוץ השנה, ומה הצפי לרוכבים מחו"ל?
"השנה נסגור את ההרשמה בדיוק כמו שנה שעברה ב600 רוכבים כלומר 300 זוגות. שנה שעברה כולל מוזמני משרד התיירות היינו 634."
"השנה אליפות העולם בקרוס קאנטרי מתקיימת באוסטרליה בסופ"ש לפני אפיק ישראל, על כן יש להניח שחוד הנבחרות לא יגיע, אך זה טוב מאד בשני מובנים: אנחנו מכוונים למומחי מרתון כמו קארל פלאט מהBulls. וגם יש מגעים מתקדמים עם חוזה הרמידה. חוץ מזה רוכבים מהדרג השני ישמחו לבוא לקטוף ניקוד." 
טוב, עכשיו לדבר הלא פחות חשוב, מה עם מסיבת פתיחת ההרשמה המסורתית, מה הכנתם לפינישרים השנה?
"גם השנה אין ארוחות חינם ואנחנו שוב הולכים על מתכונת של זיעה לפני האוכל. ב24 לפברואר בשעות הבוקר תתקיים רכיבת מיני אפיק המיועדת לפינישרים, לא קשה מידי אך מאד מהנה ובנופים נפלאים. את הרעב שהרכיבה תפתח תוכלו להשביע במתחם המפנק, עם אוכל, בירות והרבה הפתעות. פרטים ישלחו לפינישרים בקרוב " 
אנחנו מסיימים את השיחה עם גל עם הרבה חשק וסקרנות. כל מי שעשה את האפיק בעבר, ובטח אלה שעשו יותר מפעם אחת מכירים את התחושה של רצון עז להירשם ולהשתתף מצד אחד, וסוג של לחץ מצד שני. השתתפות באפיק דורשת הכנה, השקעה, גם כספית, מחויבות, והרבה מאמץ בעיקר בחודשי הקיץ החמים שלפני האירוע. אבל הזיכרונות החמים של תחושת ההנאה והסיפוק במהלך ואחרי האירוע הזה תשלח רבים מאתנו אל המקלדת ב26 בפברואר ב12 בצהרים על מנת לוודא שיהיה לנו מקום מובטח במהדורת 2017. פרטים נוספים באתר התחרות.