מבחן תיק גב לרוכבות Camelbak Solstice 10LR

 Camelbak Solstice 10LR  

יבואן: סער

שקית מים:  דגם Crux  מבית היצרן, בנפח שלושה ליטרים

נפח התיק מוצהר: 10 ליטר, מתוכם 3 ליטר לשקית המים


מחיר: 829 ש"ח 

 


Camelbak ממשיכה לחדש עם תיקי שתייה בעיצובים סופר-מעניינים, כשהכיוון הוא שכלול ופיתוח של המגמה להוריד את המשקל מהכתפיים אל אזור הגב התחתון.
Solstice ("יום ההיפוך" – היום הקצר ביותר או הארוך ביותר בשנה) הוא דגם הנשים של תיק הרכיבה הבינוני Skyline שתכולתו 10 ליטר: 3 ליטר נוזלים + 7 ליטר מקום אכסון.
בעיניי מדובר בתיק מרשים מאד, שבנוסף לשלל הפיצ'רים והאביזרים שתמצאו גם בתיק היוניסקס המקביל, זכה לחשיבה מיוחדת והתאמה לרוכבות מהמין הנאה. מערכת הגב קוצרה והוצרה, ורצועות הכתפיים קיבלו צורת S משמעותית שמאפשרת התאמה מעולה, במיוחד לאחר שמתאימים בקפידה את אורכן ואת אורך רצועת החזה הרוחבית.
מערכת שתיה:
זו פעם ראשונה שאני מתנסה בתיק עם מערכת שתייה נמוכה וחייבת לציין שזה נוח ביותר. הגב העליון, אזור השכמות והכתפיים חופשיים יותר, יש יותר מקום לתנועתיות ומשחק, והתיק יושב צמוד מאד, כך שהוא לא מיטלטל ונחבט מחד, אבל גם לא לוחץ ומעיק מאידך. רצועות המותן מאפשרות הצמדה יעילה של רוב המשקל לאזור המותן ועצמות האגן וגם בירידות חדות ומשופעות מאד התיק לא גולש קדימה או לצדדים.
מבחינת מילוי וריקון, זו אולי המערכת הנוחה ביותר שיצא לי לפגוש. רוכסן בצורת ח' מאפשר לשלוף את שקית השתייה החוצה בקלות רבה, וחשוב מזה – גם להכניס אותה חזרה בקלות רבה ולהושיב אותה במקומה כשהיא מלאה לגמרי ב-3 ליטר מים. חיסכון של זמן והתעסקות. קמלבק חידשו את ידית האחיזה של פיית השקית והיא עכשיו מוארכת ומאפשרת לאחוז את הפתח באופן מאוזן בזמן המילוי, גם כשהשקית נהיית כבדה. גאוני.
מתוך רצועות המותן מבצבצות שתי רצועות דקות שניתן באמצעותן להמשיך ולהדק את שקית השתייה המתרוקנת אל הגב התחתון, פעולה שניתן לעשות לפי הצורך גם תוך כדי רכיבה. 

 

חלוקה פנימית:
למרות מראהו הקטן, התיק מרווח ונוח מאד לסידור פנימי. בתוך החלל המרכזי שני כיסים: האחד כיס רשת מרוכסן, שבו גם רצועה לתליית מחזיק מפתחות – מתאים לכסף, כרטיסים וכו'. כיס שני פתוח וממנו נשלף פאוץ' נפרד המחולק ל-3 תאים מרוכסנים. אני מצאתי שזה פתרון מעולה לריכוז כל החפצים הקטנים שנוטים להתפזר בתיק – כפות, מפתח שרשרת, סט תולעים. הוא מאפשר להוציא אותם במרוכז מן התיק וגם שומר ומגן עליהם.
מעל הרוכסן המרכזי רוכסן קטן נוסף, של כיס מרופד בפליס לטלפון הנייד, נגן וכיו"ב חפצים שזקוקים לריפוד ושמירה משריטות. 

 


המעטפת: 
על התיק 3 אפשרויות לתלייה ונשיאה של חפצים נלווים: כיס גדול מבד נמתח, שתי רצועות בתחתית התיק ושני ווים צידיים לאבטוח מהיר ונוח להפליא של הקסדה.
על רצועות המותן שני כיסים, יחסית מרווחים, האחד מרוכסן ומתאים לחפצים בשימוש תדיר, כמו tool, והשני פתוח לשליפה מהירה – לחטיף, ג'לים וכדומה.
יש לי הערת ביקורת קטנה: הדרך היחידה לתלות את התיק לאכסון היא על הרצועה הרחבה המחברת בין רצועות כתפיים בחלק העליון של הרתמה. הבעיה היא שהרצועה הזו כנראה לא מיועדת לשימוש הזה והיא נפרמת בשוליה. אני מקווה שבעתיד קמלבק יוסיפו טבעת תלייה ייעודית או יוסיפו לרצועה הזו גימור מתאים. 
  סיכום:
כמדריכה שמעמיסה על עצמה די הרבה ציוד וגם מים "שלא ייחסר", אני נוטה לרכב עם משקלים לא נמוכים, מה שאומר שההבדל בין תיק טוב שיושב היטב לבין תיק פחות טוב מורגש מיידית. ואם לא מיידית אז אחרי כמה שעות. ה-Solstice הוא תיק מעולה, שימושי ונוח להפליא. ניכרה בו השקעה יפה וירידה להרבה מאד פרטים לרווחת הרוכבת. והכל מרגיש מאד איכותי ועמיד.
 
יותר: נוחות, איכות.
פחות: מחיר 


 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם