גריפים במבחן Lizard Skins - DSP 32.3

Lizard Skins - DSP 32.3


יבואן: אומניבייס בע"מ
משקל: 30 גרם
אורך: 130 מ"מ
קוטר: 32.3 מ"מ

מחיר: 99 ₪ 


בחירת אופניים וחלקים היא אחד העניינים המורכבים ביותר בעולמו של רוכב האופניים. בחירת השלדה, המתלה, הבולמים ושאר החלקים ה"חשובים" יכולה לקיים פידים של מאות רוכבים לאורך תקופות ממושכות. אבל אחרי הבחירה הנבונה, השקולה וההגיונית ביותר, עולמו של רוכב האופניים נשען בסופו של יום על שלושה פריטים. הצמיגים , האוכף והגריפים (ידיות הכידון למדקדקים). אלמנט גומי קטן ושולי זה יכול להוות הגורם המבדיל בין חווית רכיבה טובה לבין סיוט. Lizard Skins היא אחת החברות הוותיקות בעולם אשר עוסקות בממשק חשוב זה. הגריפים של החברה מפותחים בעזרת ספורטאי החסות הרבים שלהם ומעטרים כידונים רבים בעולם בשלל דיסציפלינות, מ BMX ועד סרטי ליפוף על אופני כביש. ה DPS הם גריפים מז'אנר המכונה גריפים משככים- גריפים עשויים פולימר רך, לרוב ללא שידרה קשיחה ולרוב ללא נעילה. הם מאופיינים במשקל נמוך, אחיזה טובה ואלמנט מסוים של ריכוך הוויברציות שמגיעות מהקרקע. הגריפים של ליזרד סקין עשויים מפולימר ייחודי בפיתוח עצמאי של החברה אשר נושא את השם DuraSoft Polymer. הפולימר מאופיין במשקל נמוך מאוד, אחיזה מעולה, יכולות שיכוך גבוהות ועמידות גבוהה.


 
 

בשימוש:
כמו גריפים אחרים בז'אנר ה DSP אינם מתבססים על שידרה קשיחה כלשהיא, עובדה זאת הופכת אותם לקלים במיוחד וחביבים על סגפני משקל . לרוב יישום של גריפים מסוג זה נעשה ע"י דחיסה בלחץ של הגריפ על הכידון, במקרה של ה DSP החיבור נעשה ע"י סרט נעילה. למעשה דבק דו צדדי חזק אשר מיושם קודם על הכידון ועליו דוחסים את הגריפ בעזרתו האדיבה של נוזל ניקוי חלונות. סרט הנעילה מבטיח אחיזה אבסולוטית של הגריפ על הכידון, ללא כל סיכוי לסיבוב או עיוות כתוצאה מאחיזה חזקה או בלאי, אולם הוא חד פעמי. כלומר אם תרצו להעביר את הגריפים לכידון אחר, יהיה עליכם לחתוך אותם בברוטליות בשביל לנתק אותם מהדבק. יצוין שמניסיוננו, גם גריפים אחרים מהז'אנר לא ממש מתנתקים בקלות מהאחיזה ולרוב דורשים השמדה לצורך החלפה. המבנה הכללי של הגריפ הוא בינוני בקוטרו ויתאים לבעלי ידיים בינוניות עד גדולות. הפולימר הייחודי בעל ההטבעה המחוספסת עליו, מספק אחיזה מעולה מיד שהגריפים יוצאים מהאריזה ומתגבר עם התקדמות הרכיבה בגלל החום הנוצר מהאחיזה.


 ה DSP אכן מקלים מאוד בהעברת הוויברציות, אבל לא מצאנו אותם בולטים במיוחד מהגריפים האחרים בז'אנר. חוזקם הגדול ניכר בעמידותם בייחס לגריפים דומים אחרים שרכבנו איתם. לאחר שימוש ניכר ולאורך תקופת זמן ארוכה יחסית בגריפים, לא נראים כל סימני בלאי ושחיקה. הם שמרו על צורתם והאחיזה המעולה שלהם כאילו יצאו אתמול מהאריזה.

 יותר: משקל, אחיזה מעולה ללא תזוזה, נעילה אפקטיבית, עמידות
פחות:  יישום פחות נוח, שימוש חד פעמי

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם