מבחן לנעלי Bontrager Foray

מבחן לנעלי Bontrager Foray

יבואן: CTC

 מחיר: 900 ₪


בונטרגר, חטיבת החלקים של קונצרן טרק, מייצרת למעשה את כל חלקי ואביזרי האופניים שטרק צריכה כדי להציע חבילת אבזור שלמה ככל האפשר ללקוחות שלה, בכלל זאת לבוש, הגנה והנעלה. בכל הקשור למוצרים לבישים, הליין של בונטרגר אופיין לרוב באיכות גבוהה מאוד, אך עיצוב דיי שמרני. ובכן לא יותר! לשנת 2016 טרק הציגו ליין ביגוד / הנעלה/ והגנה חדשני ומלא תעוזה עיצובית, כזה העונה לכל הפרמטרים האופנתיים העדכניים ומציג את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בכל אחד מהתחומים. מ CTC קיבלנו למבחן את נעלי ה Bontrager Foray, נעלי שבילים\ XC המשלבות סוליה בקשיחות בינונית, גפה עמידה ומאווררת ומנגנון רכיסה מבוסס Boa IP1.
דגם ה- Foray מגיע בשני צבעים, צבע שחור או צבע אדום בוהק אותו קיבלנו למבחן. גפת הנעל עשויה אריג סינתטי דמוי עור בעל טקסטורה ייחודית שאמור להעניק לרגל הגנה נוספת. בנוסף לכך הנעל זוכה גם לחיזוקי קבלר באזורים המועדים לפגיעה בחזית הרגל, בצידי האצבעות ובחלק האחורי העוטף את הקרסול. הנעל מבוססת על סוליית ניילון מסדרת Bronze של היצרן ומוגדרת כ-6 מתוך 14בסולם הקשיחות של בונטי, כלומר איי שם באמצע בין נעל דו שימושית לנעל ה XXX הסגפנית. 
     
 


התאמת הנעל לרגל
למרות שהתאמה לרגל היא דבר אישי מאוד, ה Foray התאימו באופן מושלם לרגלים הרחבות יחסית של כותב שורות אלו. אך צריך לקחת בחשבון שהנעל מעט גדולה יותר מהמידות המקובלת לכן מדידה היא בלתי נמנעת. בכל מקרה כרגע משווקות בארץ רק מידות שלמות ללא מידות חצי.
ה Foray מבוססות על מנגנון רכיסה בחוגת  Boaבודדת. החוגה ממוקמת בראש הנעל ומותחת כבל פלדה המהדק את הנעל באופן מיטבי לרגל. השימוש במנגנון נוח ביותר ומייצר רכיסה מעולה של הנעל ללא הרגשת מחנק. בכל מקרה ניתן לשלוט על רמת ההידוק באופן נוח ביותר ביד אחת גם תוך כדי רכיבה.
הריפוד בתוך הנעל רך ומפנק מאוד יחסית לנעליים "קשיחות" אחרות וצורת העקב החזיקה מצוין את הרגל ללא שום תזוזה בעת דיווש בעמידה. הנוחות הראשונית שחשנו נשתמרה גם אחרי שעות רבות על האוכף.
מבנה הסוליה  מרים את חזית הרגל מעט למעלה, עובדה שמשווה לנעל צורה מעט מוזרה בעמידה או הליכה. אך ברכיבה ההתרוממות כנראה יוצרת גלישה אינטואיטיבית של אזור הקליט לפדל וחיבור והניתוק הוא חד משמעי בכל מצב. בשימוש
נתחיל מהסוף, ה Foray הם אחד מזוגות הנעליים הטובים שבדקנו לאחרונה, פשרה מצוינת בין יעילות דיווש, מראה נכון, לבין נוחות רכיבה ותפעול.
אמנם מדד הקשיחות של הנעל בסקאלה של בונטרגר הוא לא מהגבוהים, אבל לפחות בעיננו העברת הכוח של הנעליים מצוינת  גם ביחס לנעלים קשיחות הרבה יותר על הנייר שבדקנו. לא חשנו בגמישות בולטת  גם בעת ספרינטים בעמידה, מצד שני גם לא חשנו לחץ ואי נוחות אחרי רכיבות ארוכות כפי שמייצרות לעיתים נעלים קשיחות במיוחד. בשורה התחתונה רוכב לא סופר תחרותי, כנראה לא ירגיש בחוסר קשיחות, אבל בהחלט ירגיש נוחות.
 ההגנה של הנעל על אצבעות הרוכב היא מוצלחת למדי ושמרה עלינו לפחות פעם אחת בהתקלות שיכלה להיגמר בתבוסה ברורה של האצבעות מול הסלע. הקבלר בחזית הנעל אמנם נושא את הסימנים אבל הוא נשאר שלם וכך גם האצבעות. הצבע האדום של הנעל עושה את שלו, ופרט לעובדה שהוא בולט, לא מתלכלך ביחס לצבעים אחרים ומסובב ראשים, הוא כנראה מהיר יותר... תאמינו לנו!


 מנגנון ה Boa הבודד שהיה לנו חשש מסוים בתחילה כי לא יעמוד היטב בעבודת ההידוק, עשה זאת בהצטיינות. הרווחים בין הקליקים התאימו לנו בדיוק בלי לייצר לחץ ובלי להרגיש רפיון, ומדי פעם אף השתמשנו באפשרות לשנות את הלחץ תוך כדי רכיבה בסיבוב חוגה פשוט.


 

 
עמידות
לאחר כמה חודשי רכיבה, אין סימן לשחיקה בנעליים, פרט לצלקת שטחית בחזית הנעל כאמור. מנגנון ה Boa עובד מעולה, הן בהידוק והן בשחרור ולמעט לכלוך באריג הרשת מלפנים הנעלים נראות ומתפקדות כחדשות.
 
יותר: נוחות, מראה, רכיסה ב Boa
פחות: מחיר, מידות מעט גדולות מהמקובל.

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם