LAZER REVOLUTION מבחן קסדה

 #24 יולי 2016     שטח   
 LAZER REVOLUTION קסדת 

יבואן: DAA

מחיר: 799 ₪
 

חברת Lazer היא יצרנית הקסדות הוותיקה בעולם. החברה הבלגית מייצרת קסדות לענפי ספורט שונים כבר מ 1919, וממש לאחרונה נרכשה ע"י שימנו העולמית. החברה משתפת פעולה עם מספר רב של רוכבים מקצועיים רבים מהם בתחום הכביש כשבתחום השטח בריאן לופס האמריקאי משמש כבוחן הראשי של מוצריה. לפני מספר חודשים השיקה החברה ליין קסדות חדש בשם REVOLUTION, ליין זה פוגש אותנו הרוכבים בעיצומו של גל קסדות AM או אנדורו חדשות ממיטב היצרנים.   
מאפיינים כללים
הרבולושין היא תוצר פיתוח של העת האחרונה עם טרנד ההגנה המשופרת המיועדת איך לא, לרוכב האינדורו. הכל זה אינדורו!
רובנו מחפשים להתבלט בשטח. לרוב ע"י בחירת רכיבים והתאמת צבעים באופניים או פרטי לבוש אופנתיים. למי שמחפש מראה לא סטנדרטי, בהחלט אמליץ לבחון את הרבולושיין של לייזר. זוהי קסדה בעלת מראה ייחודי ושונה משאר הקסדות בשוק, המעטפת החיצונית של הקסדה מורחקת מהראש, מה שמקנה לה מראה גדול יותר. אבל לא זה המאפיין העיקרי למראה הייחודי. LAZER פיתחו קסדת אינדורו מאווררת, גדולה ובטוחה, בעלת מגן לסת מתפרק ההופך אותה לקסדה מלאה (FULLFACE) ומגיני אזניים (סליחה על הביטוי) מגוחכים. וכל זאת במשקל ראוי לקסדה שכזאת של 420 גר'.  את הקסדה שבמבחן קיבלנו בצבע כחול עם מצחיה בצבע בורגנדי (מי הולך לבדוק איזה צבע זה?)  
 

 

בשימוש
בצדודית, לקסדה קו עיצובי עגול ועתידני. כזה שמזכיר במעט את חיילי האימפריה של מלחמת הכוכבים, או של המורדים. לא סגור על זה... נראה שכל פרט ופרט נבחר בקפידה כדי לשרת מטרה. בין אם אלמנטים עיצוביים, אלמנטים בטיחותיים או אוורור. לקסדה 23 פתחים גדולים מאד המאפשרים כניסת ויציאת אויר לשיפור הזרימה והסעת האויר החם מהראש. בנוסף, LAZER תכננו את המבנה הפנימי של הקסדה עם חריצים עמוקים המסייעים בניתוב והחלפת האויר הצמוד לראש. ניתן להבחין בנקל שזוהי אכן אחת מקסדות ה AM היותר מאווררות, מה שמהווה יתרון משמעותי בארצנו שטופת השמש ורויית הלחות. LAZER מספקים את הסחורה. וניכר שרמת הגימור והחומרים נבחרו בקפידה. ספוגי ההגנה עבים ומרגישים איכותיים. חסרה במעט הגנת זליגת הזיעה לעיניים (מעיין פס סיליקון הקיים במספר קסדות אחרות) אם כי לקח לספוגים לא מעט זמן להגיע לקצה יכולת הספיגה שלהם ולטפטף מטה. תכנון חלקה האחורי של הקסדה מוטה כלפי מעלה ומאפשר יותר חופש תנועה בהרמת הראש מאשר קסדות אחרות בקטגוריה, נראה שעשו זאת כדי לאפשר לבישת מגן צוואר ללא הפרעה. בגלל המעטפת החיצונית הרחוקה באופן יחסי מן הראש, ולמרות העורף החשוף, לא נראה שאיזור העורף חשוף למפגעים ברכיבה, ותחושת האוורור הכללית היתה מורגשת אפילו בסאונה הארצישראלית של יוני יולי. בחלקה העליון של הקסדה ממוקם מתאם למצלמה הניתן למיקום בשתי תצורות. אני לא מזהה לאיזו מצלמה הוא מתאים, אבל לייזר טוענים שהוא תוכנן עם מנגנון כשל מובנה במידה והמצלמה נתפשת בענף או סלע בזמן הרכיבה כך שלא לגרום לנזק נוסף לרוכב. עבורי זה קצת יותר מדי, הייתי מעדיף שהיו משאירים מקום ייעודי להדבקת המתאם למצלמה. הקליפס הייעודי קצת פוגם במראה ללא מצלמה ומה קורה אם אין לך את המתאם הספציפי הזה?


 לקסדה מערכת הידוק יעילה הנקראת ATS המותאמת בעזרת סיבוב של כפתור מרכזי וניתנת לתפעול טוב ופשוט בעזרת יד אחת בלבד. אם חבישת הקסדה על הראש לראשונה, מיד מורגשת הנוחות של הספוגים האיכותיים ושל מערכת ההידוק שמפעילה לחץ אחיד ומאד עדין בצורה היקפית טובה. ניכר כי היא חובקת את הראש בצורה טובה ושהראש ממוקם עמוק יותר מאשר בקסדות אחרות, ובכך מאפשרת מיגון טוב יותר. למעשה, קשה להסיר את הקסדה ללא שחרור מערכת ההידוק, ועוד יותר קשה לחבוש אותה מחדש ללא פתיחה של זאת.
המאפיין הבולט ביותר של הקסדה הוא מגיני האזניים. אישית, לכל אורך שנותי כרוכב, מעולם לא קיבלתי מכה או שריטה משמעותית באוזן. אמנם אחד מחברי שנקרא לו וינסנט (ואן גוך) לצורך העניין, כמעט איבד אוזן בתאונת אופניים/ משקפיים אך גם מגן אוזן שכזה לא היה מונע מצב ביש זה. למעשה, לתחושתי, כאשר מגן האזניים מורכב יש חשש שהוא יפגע באוזן ויגרום ליותר נזק מאשר בלעדיו. אמנם לייזר צירפו ספוגים שיש לחבר בחלקו הפנימי של המגן, ובכל זאת... מראה קסדת הבייסבול עבורי יותר מוזר מיעיל ובהיותי ממשפחת המרובעים, לא העזתי לצאת כך אל השביל.
 


לצערי הקסדה לא מגיעה עם מגן הלסת הניתן להרכבה והוא צריך להרכש בנפרד. נכון לימים אלו, מגיני הלסת אינם בנמצא אצל היבואן ויהיו זמינים בזמן הקרוב. לכשיגיעו, תתפרסם סקירת המשך למוצר.
הויזור (או שיש לאמר "המצחיה") מתכווננת לגובה ללא נעילה אלא בהקלקה ע"י שימוש בחריצים. לטענת החברה, הדבר מאפשר הרמת הויזור למיקום מהיר של משקפי אבק (גוגלס) מעל הקסדה. את הויזור אפשר להרים ביד אחת בקלות רבה (מדי). כזו שגם ענפים מזדמנים ירימו או יורידו. ובמצב הנמוך, הויזור בהחלט מפריע לשדה הראיה.
 לסיכום
הרבולושיין קסדה נוחה מאד, הבנויה ברמת תכנון והרכבה איכותים, בעלת מראה שונה ובולט וכל זאת ללא מגיני האזניים הנועזים. ההתאמה של הקסדה על הראש ופתחי האוורור היעילים גרמו לי לבחור בקסדה זו גם ברכיבות שלאחר המבחן.
יותר: צבעים, עיצוב, התאמה ונוחות, איכות
פחות: עיצוב (בעיני המתבונן), ויזור קליקים, מגיני אזניים
Lazer    REVOLUTION    קסדה    שחר מיליס   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם