קיר מכנאופן – דניס סקובלו "הסינגלטרק" סניף תל אביב

 #24 יולי 2016     כללי   
 דניס סקובלו "הסינגלטרק" סניף תל אביב

 
 


מי אתה האיש שבקיר?
 
שמי דניס סקובלו, גדלתי במשפחה של ספורטאים. האמא באתלטיקה קלה והאבא היה מאמן חתירה של נבחרת ישראל ועד היום מוביל בתחום.
גם אני עסקתי בספורט כמובן, חתירה (אלוף הארץ עד גיל 18), ג'ודו ואופניים. באופניים התחלתי ברכיבת STREET, והמשכתי לרכיבת הרים.
חיפשתי עבודה בתחום שאני מאוד אוהב, לא חשבתי שאתקבל  ולכן פניתי לרם גולומביק, שייבא באותה תקופה אופניי סנטה קרוז ומותגים נוספות, והיה בהמשך אחראי על התחום הטכני במצמן. את רם הכרתי מתחום החתירה, כנראה הייתה לו דעה טובה אלי וקיבל אותי לעבודה למרות שלא היה לי ניסיון בתחום.
נכנסתי מהר למכונאות והתחלתי לקבל מחמאות, זמן קצר אחרי ההתחלה אמר לי רם כי "אתה אחד המכונאים הטובים בארץ", אני מניח שרצה לעודד אותי ולהחמיא לי, הייתי מכונאי צעיר. בכל מקרה זה בהחלט עבד עלי – נכנסתי לעניין, ומשם המשכתי להתפתח. למדתי ביסודיות תחומים רבים. ואני ממשיך ללמוד כל הזמן. 7 שנים במצמן ו 5 שנים בסינגל טרק (12 שנות לימוד ;-) 


רוכב?
 
ברור! רוכב על Santa Cruz Hekler ירוקים ומדהימים, בולמים של פוקס כמובן במהלך "6, מערכות של שימנו, עם גלג"ש בודד מלפנים 32T. בעבר נחשבתי המשתוללים, אבל שבר בכתף בעקבות קפיצה לא טובה, הפך אותי להרבה יותר רגוע.
 


 
סדר על הקיר?
כלים מסודרים על הקיר לפי תכיפות השימוש ולפי סוג מגדול לקטן. כשהכלים החשובים יותר, לא על הקיר אלא במגירות מסודרים לפי נושאים


הכי כלי כלי?
 
אחד הכלים הכי שימושיים עבורי הוא המחשב. אני מתחבר בעזרתו לעולמות ידע שלמים. לא כל כך מאמין בגישה של נפתח ונראה איך זה עובד. יותר מאמין בלדעת ולהבין ואז למצוא את הדרוש תיקון. יש היום שרטוטים של כמעט כל חלק שמיוצר באופניים, ברור שלאורך השנים אני כבר מכיר תחומים רחבים של מכונאות אופניים וברבים מהם גם נחשב למומחה, אבל תמיד אוהב ללמוד משהוא חדש. 


הכי לא כלי כלי?
בקושי משתמש במפתחות BB הישנים, לעיתים רחוקות מגיע אלינו לקוח עם ציר מרכזי מרובע מעוין וכו'. מדהים כמה התקדמה הטכנולוגיה בזמן כל כך קצר. למען האמת אפשר גם להגיד שקהל הלקוחות השתנה, מאז שאני עובד בסינגל טרק מגיעים אלינו לקוחות שמוביל אותם התחביב, ומעט מאוד רוכבי מדרכה שהציר המרכזי הזה מאפיין אותם.


מי הבן המועדף?
 אני מאוד אוהב להשתמש במד המומנט. שוב, לסגור ברגים לא כולם יודעים, אבל גם אלו שיודעים לא תמיד מקפידים על מומנט הסגירה – לי חשוב לעבוד נכון גם בפרטים הגדולים וגם בפרטים הקטנים.
המזוודה שאני באמת הכי אוהב היא מערכת חליצת המייסבים שלי. מערכת כלים מאוד מקצועית שעוזרת לי לצאת יפה גם ממצבים לא פשוטים. 
 

מחשבות לעתיד, מצרפים עוד כלים למשפחה?
האמת שיש לי כל מה שאני צריך, בכל מקרה יעבור מקסימום חודש בין המצב בו אצטרך כלי מסוים לבין הזמן שהוא ימצא את מקומו על הקיר או במגירה.


לוקח את העבודה הביתה?
יש לי בבית הרבה כלים, האמת שמאז שהפכתי לאבא, השתנו סדרי העדיפויות ואת העבודה אני משאיר לסדנא. ה-תיקון?
היו לאורך השנים כבר הרבה דברים וקשה לציין משהו ספציפי, במקרים רבים יוצא שמגיעים אלי אנשים שלא מצאו מענה במקומות אחרים ואני תמיד שמח לאתגר.
רעשים מסוגים שונים הם נושא שכיח. היה לדוגמה רוכב שהגיע עם רעש שלא מצאו לו פתרון , אופניים חדשים, הבעיה נמצאה בנבה האחורית, הסתבר שהיה חופש קטן בין החלקים. סימנתי קו דק לרוחב הנבה, וראיתי שתחת עומס הקו כבר לא ישר. אופניים חדשים כאמור – הלקוח המשיך עם הגלגל הזה על מנת לקבל אחריות.
 


 
באו לבקר
"הסינגלטרק" אתר האינטרנט
"הסינגלטרק" בפייסבוק