תיק רכיבה shimano UNZEN

shimano UNZEN תיק רכיבה

מחיר:669 שקלים
יבואן: DAA
נפח התיק מוצהר: 10 ליטרים
משקל : 590 גרם
שקית מים: מסופק עם שקית 3 ליטרים של הידרופק

שימנו הוא מעל לכל ספק המותג המזוהה ביותר עם אופניים בעולם, לא נחטא אם נגיד שהוא הטווה את רוב הסטנדרטים הנהוגים היום בכל הקשור למערכות הינע ומערכות מעצורים. תחומי העיסוק של שימנו באופניים רחבים הרבה יותר ממערכות מכאניות לאופניים, הם מפתחים ומייצרים פרטי לבוש והנעלה, משקפי שמש, מוצרי שליטה ולאחרונה נכנסו לתחום מצלמות אקסטרים ומערכות שתייה. מ-DAA יבואני שימנו בישראל קיבלנו את דגם ה-UNZEN למבחן.


מאפיינים כללים : 
ה-UNZEN  הוא תיק שתייה בעל נפח כללי של 10 ליטרים ומסופק עם שקית מים בנפח של 3 ליטרים. התיק מבוסס על מערכת גב ייחודית העונה לשם  Accu-3D, מהותה היא שימוש בפנל גב יציב עשוי  פולימר גמיש ונושם אשר מתאים את צורתו לצורת הגב. הפנל הוא תלת מימדי וכולל מספר כריות בחלקו העליון והתחתון שתפקידם להרחיק את מרכז התיק מהגב ולהזרים אויר. בנוסף לכך שיטת היישום של התיק על הגוף ייחודית ושונה מהמקובל, שימנו לא משתמשים בשיטה של כתפיות עם רצועת בטן והחזה אלא משתמשים בזוג כתפיות בלבד אשר מתחברות אחת לשנייה לצורת X באזור החזה. גוף התיק עשוי אריג ניילון קליל וגמיש, הוא בנוי שני תאים עיקריים עם חלוקה פנימית , עוד מספר תאי שירות נפרדים וכן שרוך קשירה להעמסת ציוד בחזיתו.
בשימוש:
בגלל מבנה הרתמות הלא שגרתי, נדרשת התאמה מדויקת של התיק למימדי גופו של הרוכב. שימנו מציעים ממשק נוח מאוד לקביעת מיקום הכתפיות עי" שימוש בוולקרו ומיקומים מומלצים, לנו לקח מספר ניסיונות עד שהגענו למיקום האופטימאלי. הגישה לתא המרכזי של התיק נעשית ע"י שני רוכסנים גדולים מצידי התיק, העמסת התיק וסידורו פחות פשוטה מהתיקים המסורתיים, אבל לא משהו שאי אפשר להתרגל אליו, תא המים נפרד לחלוטין ואינו מפריעה כלל להעמסת התיק. ככלל התיק מרגיש גדול בהרבה מנפחו המוצהר בייחוד כאשר הוא מועמס בכבדות. התיק "מתיישב" באופן מושלם על הגב גם כאשר השקית מלאה עד סופה, התיק לא מתעוות ומערכת הגב מבודדת את התכולה לחלוטין מהגוף. מערכת הכתפיות הייחודית מחלקת את משקל התיק באופן כלכך טוב שתמיד היה לנו חשש שהמים בשקית נגמרו. אם מהדקים את הרצועות בחוזקה, התיק נשאר יציב לחלוטין בכל אתגר מתלתל שהעמדנו בפניו. אבל בעליות קיצוניות בהם כל טיפת חמצן נדרשת ובית החזה מתרחב במצוקה, ההידוק של הכתפיות על מרכז החזה לא נרשם כמועיל במיוחד. כמובן ששחרור קל של הרצועות פתר לחלוטין את הבעיה, אך בשביל לשמר שוב את היציבות של התיק בירידות נדרשו להידוק חוזר. שקית המים של הידרופק המסופקת עם התיק, אומנם מקלה מאוד על המילוי, אבל לא היינו מתנגדים לצינור מתנתק לצורך קירור השקית במיוחד בימים אלו. נק' חובה נוספת היא הפיה, לטעמנו היא איטית ובלתי נוחה בעליל לסגירה ופתיחה.


סיכום:
למרות שנראה כי כבר לא ניתן לחדש דבר בשוק הרווי של תיקי השתייה, נראה ששימנו לא עוצרים במערכות השליטה וההינע ומחפשים ללא הרף את הדרך לשפר ולייעל את חיי הרוכבים גם בתחומים אחרים. ה- UNZEN מציע מספר חידושים מרעננים ומאוד מועלים בכללם מערכת גב חדשנית ומערכת רכיסה ייחודית. המבנה הייחודי, משקלו הנמוך, וחלוקת העומסים על הגב הופכת אותו לאחד התיקים הטובים והמעניינים המוצעים כיום לטעמנו.
יותר: חלוקת עומסים, נוחות, משקל.
פחות: לחץ על בית החזה במצבי קיצון, שקית ופיית שתייה.
 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם