קסדת BONTRAGER VELOCIS במבחן

קסדת BONTRAGER VELOCIS במבחן

יבואן: CTC

משקל:  212 גרם למידה S

מידות: S-L

מחיר: 990 ₪אתחיל מהשורה התחתונה: כן, למרות המחיר הגבוה, זו קניה כדאית – לכל מי שמתכוון לדחוף את עצמו ולהתאמץ על האופנים בקיצים הבאים. על ההבדל שהקסדה הזו עושה בהחלט שווה לשלם, לטעמי. ויש לה מצחייה מגניבה.


 
ועכשיו מהשורה הראשונה:
אגדת קית' בונטרגר, המופיעה במלואה בעמוד הבית של החברה, מייחסת לו את האמירה הבאה בנושא עיצוב המוצר בתחומנו: "חזק, קל, זול. בחרו שניים". הבחירה שלו הייתה ברורה והניבה לאורך שנותיו כמעצב ומתכנן המותג, סדרות של מוצרים קלילים, חזקים ועמידים.
קסדת VELOCIS שקיבלתי למבחן היא אמנם קסדת כביש בהגדרה, אבל כמובן מתאימה לכל רוכב שטח בסגנונות XC ומרתון, ולמעשה, כפי שכבר ציינתי בפתיח, תהיה בחירה טבעית לרכיבה בקיץ הישראלי. 


מאפיינים בולטים:
  • - שלד חיזוק יצוק בתוך גוף פוליסטירן מוקצף המאפשר פתחי אוורור גדולים ורבים מבלי להתפשר על אמינות וחוזק.
  • - מערכת התאמה יעילה וקלה לתפעול באמצעות יד אחת.
  • - רצועת ספוג המצח בנוי לקבל את צורת הראש ומשפרת אוורור ונוחות.
  • - ספוגים אנטיבקטריאליים בשיטת AgION למניעת ריחות.
  • - פתחים המעוצבים בצורת ערוצים פנימיים מאפשרים זרימת אוויר דרך הקסדה ומעל הפדחת.
  • - הקסדה מגיעה עם סט ספוגים נוסף
  • - אחריות למשך שנה על פגיעה מהתרסקות – כולל החלפה ללא תשלום. 
  • - מצחייה מגניבה.


 
 


בשימוש:

לקחתי את הקסדה למספר רכיבות מבחן, אך בכל פעם חזרתי בלי מה להגיד: מרגע שחובשים אותה שוכחים שהיא שם. זה לא הדבר הכי מקורי להגיד עליה, אבל זה כך. ה-VELOCIS, שהיא בין הקסדות הקלות שיש היום בשוק, נוחה להפליא ובאמת לא ממש מורגשת בזמן הרכיבה. מה שכן מורגש הוא האוורור: ממש ניתן לחוש את האוויר זורם על הראש ומצנן את הקרקפת.
 
כמי שנמנית באורח סדרתי עם עדת "יש לי אפיק ישראל על הראש" ומשקיפה על קיץ ארוך של אימונים מתישים אל תוך הצהריים, גם אני מחפשת כל פרט קטן שעשוי להקל על העומס ולסייע לגוף להיפטר מחום ברכיבות. כל מוצר שנותן הבדל קטן ברכיבה של שעתיים, הופך למשמעותי ביותר במכפלת השעות של התחרויות והאימונים הארוכים. קסדה שהיא ממש מאווררת וקלילה היא בונוס רציני.
במפגש הראשון עם הקסדה הרמתי גבה למראה רצועות הסגירה. הן נראו פשוטות באופן חשוד, דקיקות ונטולות תחכום. כאמור, ברכיבה עצמה שכחתי מזה. מסתבר שכמו שאר הקסדה, גם הרצועות מעוצבות בקפידה למלא את תפקידן, והן חזקות ונוחות לתפעול.
ולסיום – הקטע של המצחייה. קסדת VELOCIS מגיעה בתוספת מצחייה שקל מאד לצרף, אם רוצים, ומאפשרת לקבל מראה של סייקלוקרוסר מאגניב, בלי להסתכן בחבישת כובע מתחת לקסדה, לא עלינו. הצמדה מהירה עם נגיעה של וולקרו – ויש לכם מצחיית שיא-הסטייל נגד שמש וגשם (הלוואי). יותר: נוחות, קלילות, מראה.
פחות: לא מצאנו דבר
Bontrager    VELOCIS    קסדה    נועה לוריה   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם