יואב מאור "הקליניקה לאופניים" רמת ישי

  #22מאי 2016     כללי   
קיר מכנאופן יואב מאור "הקליניקה לאופניים" רמת ישי 


מי אתה האיש שבקיר?
 
יואב מאור, העובד היחיד ב"קליניקה לאופניים" ברמת ישי. לפני כן הייתי שותף בהקמת "תלתאופן" בזכרון יעקב. חשבתי שאפרוש אחרי שנה, נשארתי לשש שנים...לפני כן, עבדתי ארבע שנים ב"סלאלום חיפה" המיתולוגית. התחלתי במשרת סטודנט, כשולייה של וורן פרייר. סיימתי את התואר כעבור שנה, ופשוט נשאבתי לסדנא ולענף. תכלס מאז התעודה נשארה על הקיר אצל אמא, והאופניים הפכו לעיסוק העיקרי. במקביל, עסקתי כמדריך ב"עז הרים", ולאחר מכן ייסדתי את קבוצת ה"כרמליטים" שמתגלגלת איתי כבר שמונה שנים.


 
 

רוכב?
בטח שרוכב! נראה לי שזה די מחייב, לא? בשנים האחרונות חל צמצום משמעותי באורווה הפרטית, וכרגע נותרתי עם NINER SIR, ואופני סייקלוקרוס פלדה מעשה ידי ARI. אפשר לומר שאני חובב פלדה, גם בגלל ה-FEEL, וגם בגלל ה-LOOK.

 
 
סדר על הקיר?
הדברים ה"יומיומיים", שנמצאים הכי בשימוש - בגובה הכתף, וכל השאר מעל ומתחת. יש כמה יוצאים מן הכלל ומיוחדים, כמו כלי יישור אוזן, שנמצא הכי גבוה, כי הוא ה"מלך"...כשעבדתי עם וורן, הקיר כבר היה מסודר והייתי צריך להתרגל לסדר שלו. אחר כך ב"תלתאופן" סידרתי איך שהיה נראה לי נוח, ופשוט התרגלתי לזה. כך שב"קליניקה" הסידור די דומה לקיר הקודם. ברמה של למצוא את הכלי בעיניים עצומות (-:

 
 
 הכי כלי כלי?
אלן 5, ו-אלן 4, הם כמובן הכי נפוצים באופניים. צמד שמוחלף ונשחק בקביעות, אצל כולם מן הסתם. אחריהם הכלי ליישור אוזניים, נמצא בשימוש יומיומי.


הכי לא כלי כלי?
CROWN RACE PULLER/ מסיר טבעת סטירר. איכשהו החרא הזה אף פעם לא עובד ב-100 אחוז…(-: 
 
                               מי הבן המועדף?
 זה לא כלי, זה מכשיר! ה-DREMEL האהוב שלי. לפעמים אני סתם מחפש תירוץ להפעיל אותו, אבל בפועל הוא עוזר במלא סיטואציות של ראשי ברגים "שחוטים", או סתם שיוף רפידות אקראי.

כלי מיוחד/ ייחודי? 
אין כזה. אני מאמין בכלים ייעודיים, ובתעשייה הזאת יש כאלה בשפע. במיוחד עם כל החידושים והסטנדרטים החדשים של השנים האחרונות. פחות אוהב אלתורים וקומבינות, סורי.
יש לי למשל, סט חולץ מיסבים ייעודי, וסט מושיב מיסבים ייעודי של ENDURO. חוסך עבודות פטיש למיניהן, שומר על המיסבים ועל השלדה, וגם עושה רושם טוב כשלקוח צופה בך מפרק לו את השלדה לחתיכות. 
                            
מחשבות לעתיד, מצרפים עוד כלים למשפחה?
הרשימה ארוכה...אבל תמיד יש משהו שפשוט חייבים.
 

 
לוקח את העבודה הביתה?
ביום שיהיה לי MAN CAVE משלי, לא רק שאהיה מאושר - גם יהיה לי קיר מלא כלים. כרגע הרוב מרוכז בשני ארגזי עבודה לפי ענף (אופניים ורכב/ אופנוע). בסוף את רוב העבודה על האופניים הפרטיים של זוגתי ושלי - אני עושה בקליניקה.


ה-תיקון?
תראו, יש מצב שהכל כבר נעשה והכל כבר בוצע. מצער להודות שעבודת המכונאות היומיומית היא די שגרתית. בסופו של דבר, התקלות די חוזרות על עצמן, והדיאגנוזה נעשית די מהר ובקלות, וכך גם הפתרונות - די קבועים וסטנדרטיים. כנראה תוצר של ה-חד-פעמיות של כל מוצרי הצריכה שלנו. אבל יכול לספר על מקרה משקשק-ביצים אחד, בו נאלצתי לקדוח בשלדת קרבון קצה של מותג מוביל, על מנת להעביר חיווט של מערכת הילוכים חשמלית. הבחור היה מסוג הלקוחות שמביא את כל החלקים בעצמו, וגם מבקש להיות נוכח בהרכבה. אחרי מספר התייעצויות, בזיעה קרה וביד יציבה - הקידוח הושלם, האופניים חושמלו, והלקוח היה מרוצה. לאותו יום.
 
 
 
 
 
בואו לבקר
"הקליניקה" וה"כרמליטים", תנו לייק, בחייכם.
www.facebook.com/bikeclinic22

www.facebook.com/carmeliteam