Giro Jacket מבחן נעלים

  #22מאי 2016     שטח   
Giro Jacket מבחן נעלים 

יבואן: רוזן ומינץ
מחיר: 579 ₪, 479 ₪ לחברי מועדון

 
 
 
רוכבי אופני הרים שמפדלים ללא קליטים? בארץ עדיין ישנם כמות ספורה של הזן הייחודי הזה... ואילו בשאר חלקי כוכב הלכת הכחול עדיין יש פופולריות לרעיון הזה. במיוחד בקרב סגנונות רכיבה "חופשיים" יותר כגון רכיבות בפארקים, פרירייד, סטריט ודירט.
רכיבה עם פלאטים תמיד מתקשרת לנו ל Shredding, או טירוף וסטייל. בדיוק בנישה זו נכנסים GIRO עם נעל ה JACKET. נעל שעיצובה שאול מעולם הסקייט והסטריט ובאה ב "בום לתוך פרצוף שלך" בסטייל ובגאון.
את GIRO רובנו מכירים יותר מתחום הקסדות או ציוד הכביש, אך בשנים האחרונות הם פונים גם לתחום הלבוש הטכני/ קז'ואלי שמחוץ לעולם הכביש או השלג. 
  
                           
 
 

על המוצר

ה JACKET של גירו נראית כמו נעל יומיומית טיפוסית. בשונה מנעלי רכיבה של חברות אחרות, הדגם מגיע ב 4 צבעים שונים בעלי שילובים ומראה יחודיים. ואכן זו נעל שבמהלך המבחן נעלתי גם מחוץ לרכיבה (אולי מתוך שאיפה שיזדמן לי לקפוץ על אופניים מתישהו ביום, או לפחות כך הרגשתי). אוכל לתאר כאן את מבנה הנעל, הסוליה, ה EVA והשמיביאיי, הגפה והשרוכים, חורי האוורור והטכנולוגיה ה"לא פחות ממדהימה" של ספיגת זעזועים. אבל לא אעשה את זה. כי זה פחות מעניין אתכם, ובעיקר, פחות מעניין מהאופי של הנעל בו הייתי רוצה להתרכז בסקירה זו.
 בכל זאת אני חייב לשתף אתכם במשהו, הנעל כל כך מצאה חן בעיני עד שלא רציתי לצאת איתה לשטח בבוץ (שלא תתלכלך) וגם לא לרכב ליד גללי פרות (שלא תתלכלך) וגם לא בפודרה (שלא תתלכלך), כך שבמשך חודש שלם הם נשמרו בשימוש בסביבה סטרילית של אופני העיר שלי ועוד כמה צעדות רנדומליות. ולמה אני מספר לכם את זה? כי למרות המבנה הקשיח והעמיד של הנעל, יש בה אלמנטים רגישים יותר. השרוכים "אוספים" קוצים ומראים סימני פרימה (של השרוך עצמו, לא של הקשירה), דופן הגפה הסינטטית, שעשוי מחומר סיבי לבן, מראה סימני פרימה, ריפוד העקב העבה סופג לחות ומתלכלך מאד, ובכלל, נראה שזו נעל שסביבתה הטבעית היא שטח אורבני או טבע באקלים יבש ולא אולמאונטיין טיפוסי. 
 
 


 
הנעל קלה יחסית וקשיחה באופן מפתיע. עם הכנסת הרגל לנעל מורגש "חיבוק" של כף הרגל על ידי רצועות אלסטיות המחוברות ללשונית שמונעות את בריחת העקב מהנעל גם אם זו אינה רכוסה באופן הדוק. רצועות אלו מזכירות את טכנולוגית ה ENDOFIT הייחודית לנעלי SALOMON, במקרה זה גם כן מורגשת וראויה לציון. חשוב לציין שמצאתי שהנעל נוחה מאד גם לאחר שעות רבות במגוון פעילויות כגון עמידה, הליכה, רכיבה ושעות משרד הודות לרצועות אלו ומרחב הבהונות המספק.
 

 על השביל

בניגוד לנעלי FIVETEN או הנעליים של SHIMANO, עם ה JACKET ממש אפשר ללכת ביום יום. הצבעים העזים והשרוכים התואמים הופכים את הנעל להצהרה אופנתית לבישה. המראה של הנעל לא מוזר וטכני אלא מזכיר נעלי סטריט וסקייט נפוצים. סוליית הויברם הקשיחה והלא דביקה אוחזת את הפדל בצורה טובה, וכאן נכנס עניין האופי.
את נעלי רכיבת ה AM / ENDURO אני נוהג להשוות לביצועים מול נעלי FIVETEN, וזאת מפני שהם הצליחו בעיני "לפצח" את עניין הסוליה ולספק אחיזה ללא פשרות. עד כה, טרם הצלחתי למצוא נעל בעלת אחיזה ברת השוואה או נעל שאותה הייתי בוחר כחלופה.
  
לתחושתי, ברכיבה ניתן לשנות מצב ולהרים את הרגל מהפדל בקלות ובבטחון, כאילו הנעל אומרת לי "זה הזמן ל נו-פוטר" או "נו תוציא איזו רגל בדריפט" וממש מושכת לכוון של  "זרום איתי, יהיה בסדר" וכך, למרות שנעל זו לא מספקת את הדביקות הכל כך אופיינית למתחרה, היא מייצרת מספיק אחיזה ובטחון שאכן תשאר שם ברגע האמת.
ה JACKET מספיק קשיחה ונושאת ביעילות את עומס הלחיצה גם בפידול חזק וגם ב G OUT , ובאותה נשימה מצליחה לשמור את הנעל על הפדל ללא תזוזה גם כשהשטח הופך טכני וסלעי תוך הפגנת אותו אופי שובב.


 

 


סיכום
GIRO JACKET היא נעל נוחה מאד, בעלת עיצוב ונראות אטרקטיביים, בעלת קשיחות מספקת אך לא מופרזת ומקדם סקסאפיל גבוה. הצבעים העזים והמבנה הקז'ואלי מוסיפים נקודות רבות למוצר וגרמו לנו להשתמש בה גם מחוץ לאוכף בתדירות גבוהה, זאת גם במידה מסויימת כוונת היצרן. נעל שתשמש את בעליה ביום יום וגם תאפשר לו להיות ספונטני ולקחת הפסקת צהריים בפאמפטרק המקומי או לסיבוב עירוני מזדמן.
סולית הויברם שלרוב לא תפקדה בצורה מספקת בנעלים אחרות שבחנו, במקרה זה סיפקה את הסחורה, תרמה לתחושת בטחון על הפדל ולא הראתה סימני שחיקה ניכרים גם לאחר מספר חודשים.
בשורה התחתונה, מצאתי נעל חליפית לאותם ימים שטופי שגעון שפשוט בא לצאת מהבית לרכיבה של SHREDDING

 
                                          


יותר: צבעים, עיצוב, התאמה ונוחות, אופי
פחות: נוטה להתלכלך, פחות מתאימה לשטח טבעי

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם