מבחן לאוכף WTB HIGH TAIL Pro

מבחן לאוכף  WTB HIGH TAIL Pro

יבואן: ש.א נועם

מחיר: 495 ₪

 בחירה של אוכף היא עניין מאד אישי, מאוד לא פשוט ויש שיאמרו שהוא אף עניין מהתחת. התאמתו החלק השימושי ביותר על האופניים לגופו וסגנונו של הרוכב תלויה באין סוף פרמטרים, כאשר בראשם ניצבת נוחות הישיבה. ההבדל בין אוכף נוח ומותאם לסגנונו של הרוכב לבין כזה שלא, הוא ההבדל בין חווית רכיבה טובה לבין טראומה. מגוון האוכפים של  חברת WTB הותיקה הם בגדר קונצנזוס בכל הקשור לנוחות הישיבה, דיי לראות את שכיחותם הרבה של מגוון הדגמים מתוצרת החברה על מנת לתהות על העדפתם הברורה של ישבני הרוכבים. ה- HIGH TAILהוא דגם חדש וחדשני אשר הושק לפני כשנה, הוא למעשה פרי פיתוח משותף של יצרן החלקים האמריקאי יחד עם כריס קוקליס מפיבוט ונביא המתלים דייב וויגל. האחרונים ביקשו לייצר אוכף אשר יתאים לאופנים ארוכי מהלך (בעיקר על גלגלי 29), בהם לעיתים נוצר מגע בין האוכף לצמיג בעת סגירת מהלך. ה-HIGH TAIL מאופיין במבנה קצר וצר יחסית. חלקו האחורי נגרע למעשה מהמבנה הסטנדרטי של האוכפים, כך שנוצרת מעין קשת פנימית שמעניקה לו את מרווח הצמיג בעת סגירת המהלך. לאוכף מראה מאוד סגפני ורייסרי, עם חתך צר יחסית, ריפוד בעובי בינוני ותעלה במרכזו לשיפור זרימת הדם לאיבר.


 

 
 
 


מאפיינים כללים:
אורך: 255 מ"מ
רוחב: 128 מ"מ
מסילות: כרומולי חלולות
גימור: מיקרופייבר סינטטי
משקל: 225 גרם
 בשימוש:
ה-HIGH TAIL מוגדר ע"י היצרן כמתאים למגוון סגנונות רכיבה מכביש ועד DH. הוא כאמור שייך לז'אנר האוכפים הפחות מפנקים- הוא צר, הריפוד דק יחסית והתחושה דיי נוקשה, סגנון המאפיין רבים מהאוכפים המודרניים גם לרכיבות AM וצפונה. אורכו הקטן יחסית בתוספת (או ההפך למעשה) מגרעת הצמיג הופכת אותו לקצר במיוחד. סביר להניח כי רוכבים גדולים יותר כמו חלק מהבוחנים במבחן, אשר רגילים לאוכפים "רגילים" באורך של 270 מ"מ וצפונה ימצאו אותו קצר מידי ולא נוח מספיק לרכיבות עתירות דיווש בישיבה. אחרים ו"קטנים יותר" הסתדרו עם האורך ומצאו אותו מאוד נוח. האוכף צר יחסית ולא מהווה מגבלה בהישלפות לצורך תמרונים על האופניים. על שלושת הזוגות עליהם הורכב האוכף לא נדרשנו לבדיקת המגרעת של קוקליס ווויגל, למרות שחלק מהשלדות הן פרי פיתחו של הגאון וויגל.
ה- HIGH TAIL של WTB נראה ומרגיש מאוד איכותי, הוא קל משקל (גם בגרסתו הפשוטה), ויש לו מקדם סטייל גבוה מאוד. מי מאתנו שהסתדר עם אורכו, דיווח על נוחות גם ברכיבות ממושכות ועתירות דיווש ומי שלא, חזר לאוכף הסטנדרטי!


 


יותר: משקל, מראה, יכולת השלפות משופרת, קלירנס לצמיג למי שנדרש לו
פחות: קצר במיוחד לחלק מהמשתמשים.

 
WTB    HIGH TAIL Pro    אוכף    אריק פלדמן   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם