משקפי Rudy Project במבחן

משקפי Rudy Project במבחן

 יבואן: פוראקטיב  
 
חברת Rudy Project נוסדה ב-1985 בטרוויסו איטליה ע"י רודי ברווזה, במהלך השנים החברה צברה פופולאריות רבה והפכה להיות אחד ממותגי המשקפיים הטכניים המפורסמים והמובילים בעולם. לפני כעשור משקפי השמש של  Rudy Project היו אחד מפרטי האקססוריז שבעתיים ידעת אם האדם הניצב מולך הוא רוכב אופניים או לא, ועל פי רוב ידעת בדיוק לאן לנתב את השיחה על מנת לזכות בהישג כזה או אחר. מאז חלו תמורות לא מעטות בעולם משקפי הספורט, השוק גדל ואוכלוסיות אחרות לאו דווקא ספורטיביות נחשפו למותג הפרמיום האיטלקי ואף אימצו אותו כסמל סטטוס. דגמי המשקפיים של המותג  מאופיינים בוורסטיליות רבה בכל הקשור להתאמת המוצר למבנה הפנים, באפשרות להחליף חלקים בזמינות רבה ובקלות יחסית, באפשרות להתקין תותב אופטי כמעט בכל הדגמים ובעיקר באפשרות להחליף עדשות לשימושים שונים מתוך המגוון הרחב מאוד שמציע היצרן. מפוראקטיב קיבלנו למבחן שני זוגות מייצגים לשנת הדגם 2016.
 
 
 

 

 
 Rudy Project Tralyx  
 
מחיר בהתאם לסוג העדשות- מ 760 ₪ לעדשות רגילות,  עד 1280 ₪ לעדשות מתכהות עם ציפוי מראה.

משקל-29 גרם


 

 

דגם ה- Tralyx מבוסס על הפלטפורמה המקובלת למשקפי ספורט והמאפיינת את המשקפיים הטכניים של רודי- מסגרת פלסטיק גמישה האוחזת עדשה אחת קמורה בחלק העליון בלבד. בדגם זה משולבים במסגרת פחות אלמנטים מתכתיים ומתקבלת מסגרת גמישה במיוחד וכמעט לא מורגשת על הפנים. עם זאת היא מצליחה לתת תחושה של מבנה יחסית יציב למשקפיים גם כאשר נדרשים לניגוב העדשות תוך כדי רכיבה, לרוב לא תמיד בעדינות. דגם ה- Tralyxלא מאפשר שימוש בהתקן ראיה(קליפ-און) של היצרן, לכן קצרי הרואי שבנינו עדיף שיצטיידו בעדשות מגע או יבחרו דגם אחר.

התאמה לפנים: מכלל דגמי המשקפיים של רודי שיצא לנו לבחון במהלך השנים, דגם ה- Traly הוא בין הנוחים ביותר. הוא מאפשר התאמה מלאה למבנה הפנים ע"י זרועות גמישות הניתנות לעיצוב ואפון מתכוונן. הזרועות מסתיימות בגומי רך אשר נותן תחושה נעימה ואקסטרה אחיזה על הרכות, אך הוא הוא מוסיף לאורך הזרועות ובחלק מהקסדות שרכבנו איתן, במיוחד קסדות עם הגנה נרחבת לעורף, נדרשנו לתמרון של המשקפיים כדי לא לפגוע בפנים הקסדה.


  אוורור וניקוז זיעה: המבנה הכללי של ה- Tralyxנרחב יחסית, אך הוא פתוח ומאוורר מאוד מכל הכיוונים. יתרה מזאת המסגרת והזרועות מכילות חורי אוורור במבנה של כונסי אוויר, והעדשה מחוררת גם היא בחלקה התחתון, כך שמתאפשרת כניסת וזרימת אויר חופשית גם באזורים שאטומים לרוב. המסגרת יושבת בריחוק מארובת העין כך שלא נתקלנו במהלך המבחן בזליגת זיעה והצטברות אדים מיוחדות על העדשות גם ברכיבות במזג אויר קיצוני.


עדשות: כמו כל הדגמים של רודי, גם ה- Tralyxמאפשרים התאמה של עדשות שונות מהמגוון שמציע היצרן. משקפי המבחן הגיעו כברירת מחדל מצוידים בעדשות ה- Smoke Black של היצרן, עדשות כהות בעלות רמת סינון גבוהה יחסית, המתאימות לתנאי תאורה חזקים. כל עוד רוכבים בשטח פתוח או רכיבת כביש ה-Smoke Black מאוד נוחות לשימוש, מעבירות צבעים בצורה טובה ולא גורמות לכל תחושה של עייפות גם לאחר שימוש ממושך. כאשר עוברים לאזורים מוצלים מאוד או רכיבות במזג אוויר מעונן עם תנאי ראות קשים, מצאנו את ה- Smoke Blackכהות מידי ופחות שימושיות.


 סטיילינג: ה- Tralyxהם  סוג של חידוש מרענן בנוף השגרתי של משקפי הספורט. אומנם הם שומרים על המבנה הכללי של משקפי ספורט, אך הירידה לפרטים, העדשה הקמורה והרחבה והטוויסט העיצובי במסגרת ובזרועות הופכים אותם למאוד ייחודים במראה.

יותר: משקל, אוורור, נוחות כללית מראה
פחות: עדשות כהות מידי, זרועות ארוכות מידי לחלק מהקסדות
 
 
 


 
 

 
Rudy Project Firebolt

מחיר- 580 ₪ עם עדשות Smoke Black

משקל-27 גרם

 ה- Fireboltהם משקפיים במראה "ספורט קז'ואל", הם גדולים יחסית ובנויים מסגרת מלאה המכסה אזור נרחב יותר בקדמת ובצידי הפנים. כמו רוב הדגמים של היצרן ה- Firebolt מאפשרים שימוש בהתקן ראיה אופטי (קליפ-און)

התאמה לפנים: ה- Fireboltמאפשרים התאמה חלקית ע"י אפונים מתכוונים בלבד. זרועות המשקפיים אומנם אינן ניתנות לעיצוב, אך הן גמישות דיו על מנת להתאים לרוב מבני הגולגולת המקובלים.


 אוורור וניקוז זיעה: למרות המבנה הסגור של ה- Fireboltהמשקפים מאווררים מאוד. האפונים המתכווננים מאפשרים הרחקת המסגרת מהפנים ומונעים זליגת זיעה על העדשות. בימים קיצוניים של קור או חום חווינו פה ושם הצטברויות אדים על העדשות שנעלמו מיד שהתחלנו תנועה והזרמה של אוויר.


 

עדשות: גם ה-Firebolt מאפשרים החלפת עדשות להתאמה מלאה לתנאי התאורה ואופי הרכיבה. המשקפיים במבחן הגיעו בצבע כתום זוהר וחד משמעי וצוידו כבררת מחדל בעדשות OPTICS PHOTOCLEAR, עדשות פוטוכרומטיות שקופות עם אחוז התכהות נמוך יחסית המתאימות לתנאי תאורה קשים.  מאחר ומדובר בעדשות לתנאים ייעודיים מאד, בחרנו להחליף את העדשות ל Smoke Black שחורות. עדשות איכותיות מאוד ברמת סינון גבוהה מאוד עם הפרדת צבעים טובה לרכיבה בתנאי תאורה חזקים, כמו במדבר ובשטחים פתוחים, ופחות לתנאי תאורה משתנים כמו רכיבה ביער או רכיבה בתנאי מעוננים.


 סטיילינג: המבנה הכללי של ה- Firebolt הוא סולידי ויומיומי לחלוטין, רוכב שיבחר במשקפיים יוכל להשתמש בהם כמשקפיים פונקציונליים וכמשקפי אפרה רייד לכל דבר ועניין. גרסת הכתום זוהר של ה- Firebolt שנבחנה, היא ההפך מסולידית, היא סוג של הצהרה אופנתית מאוד כתומה ומאוד בוהקת הן בסינגלים והן מחוץ להם.

יותר: נוחות, מראה, משקל, אוורור
פחות: היצע עדשות יחסית מוגבל לדגם.

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם