צמיג Onza Lynx 2.25 29

 אדי נודל   
 #2 אוגוסט 2014     שטח   
מבחן לצמיג  Onza Lynx 2.25 29

צלם: יח"צ
יבואן: בייקדיל www.bikedeal.co.il
מחיר: 224 ש"ח

יצרן הצמיגים השוויצרי Onza פועל כבר שנים רבות בתחום כאשר הפיתוח והמחקר בחברה נעשה בליווי רוכבים שוויצרים מקצועיים. "כיאה למוצאו" של היצרן הוא מצהיר כי הצמיגים שלו מספקים פונקציוליות גבוהה תוך שמירה על איכות ייצור בסטנדרטים הגבוהים ביותר.  מהיבואן המקומי, בייקדיל, קיבלנו את ה Lynx 2.25 בגרסת גלגלי ה 29 אינטש. ה- Lynx מגיע ב- 2 תצורות שונות המובדלות מעט במבנה הצמיג. משקלם, 770 ו-730 גר'. הצמיג שבחנו מאופיין ברוחב של 2.25, גוף בעל 120 TPI (נתון המעיד על צמיג קל ומתגלגל יותר ביחס לגרסאות עם TPI  60), תרכובת גומי משולבת מסוג  55A ו 65A ומשקל העומד על 770 גרם. הפרופיל של הצמיג מאופין בקוביות בינוניות בגודלן וב"קוביות" מלבניות השזורות לסרוגין במרכז הצמיג.שימוש:
את הצמיג ניתן להרכיב כגלגל אחורי או קדמי. אנחנו בחרנו להרכיב אותו כצמיג קדמי על אופני השבילים שלנו. למרות שהצמיג לא עומד בתקן UST  הרכבנו את הצמיג כטיובלס על חישוק UST בקלות ובמהירות.
 
אחיזה:
במהלך המבחן הצמיג נבחן במספר רב של תאי שטח, מרכיבות XC ועוד לרכיבות AM מסולעות ומהירות ובשני המקרים הצמיג זכה לניקוד גבוה. מבנה "הקוביה" המלבנית היה מוזר למראה אך הטריק הייחודי של Onza עבד מכיוון שמצאנו את ה Lynx אוחזים טוב מאוד מבלי לפגוע במהירות הגלגול. גם בסיבובים, הצמיג צלח את מבחן בהצלחה הודות למבנה הקוביות בצידי הצמיג.  
 
גלגול:
ה-Lynx מיועד גם לרכיבת XC ועל כן, אחת הציפיות שלנו מהצמיג הוא גלגול טוב יחסית. לשמחתנו, למרות מראה אגרסיבי של הצמיג, הוא התגלה בפועל כמתגלגל מצוין. משקל סביר של 770 גר' יחד עם גובה קוביות בינוני יחסית מרגישים נהדר גם ברכיבות XC  ארוכות.
עמידות:
לאורך כל תקופת המבחן, הצמיג לא הראה סימני שחיקה מיוחדים גם לאחר מספר שבועות אינטנסיביים של רכיבה.
סיכום:
על פי היצרן, הצמיג מיעד לרכיבת XC ו-AM ולטעמינו הם הצליחו לפגוע בול בנקודת האמצע בין שני סגנונות אלו. כל עוד הרוכש הממוצע אינו רוכבXC  סגפן או רוכבAM  אגרסיבי, משקל נמוך, עמידות גבוהה ואחיזה טובה הופכים את ה-Lynx לבחירה מצוינת.
יותר: אחיזה, מחיר, גלגול
פחות: משקל (בייעוד ל XC בלבד)


 
ONZA    Lynx    אדי נודל    צמיג שטח   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם