James Stock- בריטי בכחול ולבן

 #20 מרץ 2016     שטח   
we:Profile

James Stock- בריטי בכחול ולבן


 

 
אם השם ג'יימס סטוק נשמע לכם מוכר, זה כנראה לא בגלל שזהו שמו של שחקן בריטי נחשק, אלא בגלל הפייסבוק. ג'יימס הוא מקצוען אנדורו בריטי ( Pro athlete אמיתי...) שמתחרה בסבב האנדורו העולמי ומבלה את חודשי החורף בישראל החמה והיבשה במקום בקור והרטיבות של האי הבריטי. אולי אתם מכירים אותו בשמו הבדוי, Fernando Difargo, רוכב מקסיקני חמוד שצץ פתאום בסטרבה  חורך את הסינגלים ולוקח Komים ברחבי הארץ.
ג'יימס אינו יהודי ולא הייתה לו שום חיבה מיוחדת לישראל. יתרה מזאת הוא אחד היחידים שלא שמע על "אתרי הרכיבה" שיש למדינתו הקטנה להציע. אבל כמו "מיובאים" איכותיים אחרים, הוא הכיר לפני שנתיים במורזין את טלי הישראלית והתאהב. אחרי מספר ביקורים בארץ שכללו גם רכיבות, הוא התאהב גם ברכיבה המקומית ובאפשרות לרכוב פה 365 ימים בשנה. לכן הוא החליט שאת חורף 2016 הוא מעביר בישראל באימונים לעונת הEWS הקרבה.
ג'יימס שמתחרה גם בארץ רוכב איתי ועם עוד כמה רוכבים מקומיים בזמן שהותו כאן בישראל. הרכיבה איתו מעלה את הרמה שלנו ויוצרת לנו דמות להערצה (ולרדיפה בסינגלים). אומנם הישראלים ניצחו את כל תחרויות האנדורו המקומיות, אך אין ספק שיש לנו עוד הרבה ללמוד מהבחור הצנום עם הנימוסים הבולטים.
תפסנו את ג'יימס בין הרכיבות לכמה שאלות בענייני אנדורו: 
 מה אתה חושב על הרכיבה בישראל?
אני אוהב לרכוב בישראל, המדינה מציעה רשת מסלולים נרחבת ויש כאן הרבה רוכבים! המסלולים די מגוונים, ואני יכול למצוא כאן את רוב תוואי השטח הקיימים, במידה ואני מוכן לנסוע אליהם (שזה די קל בהתחשב בעובדה שישראל ממש קטנה). מה אתה חושב על תחרויות האנדורו בישראל?
התחרויות ממש מגניבות, התמיכה שהרוכבים מקבלים מהחנויות והיבואנים באירועים היא מעולה. מועדונים כמו טים משגב ואול רייד הם רעיון מעולה, משהו שאין לנו הרבה באנגליה. לדעתי מועדון הוא רעיון מעולה בכדי לשלב רכיבה ברמה גבוהה ופאן בין לבין. לטעמי האישי המסלולים יכולים להיות מאתגרים יותר ומעל הכל יהיה נחמד אם יותר רוכבים יגיעו כדי לתמוך בסצנת האופניים בישראל. לגבי רמת התחרות כאן, היא קשה! יש בישראל הרבה מתחרים מהירים ובכושר. אני מאוד התרשמתי! רוכבים כמו יונתן יתום, גיא בר, ניר ביבאס, תמיר זינגר, דימה רפקין, בן קדמי וגם רוכבים צעירים כמו עיטם שולץ ויואב רפופורט שכנראה יהיו מהירים מאוד אם ימשיכו כך! איך האימונים בישראל עזרו לך?
האימונים עזרו לי בטכניקה על האופניים, החולשות שלי היו בעיקר בדרדרת ומסלולים שטוחים ולעומת מסלולים תלולים ובוציים שתמיד הייתי חזק בהם. בחורף הזה, התרכזתי בלשפר החולשות שלי והתחרויות המקומיות היו אינדיקטורים מעולים לאיך הולך לי. התחרות האחרונה על מסלול הIMBA בירושלים לדוגמא, הראתה לי כמה עבודה עוד יש לי. בן קדמי שניצח, רכב בצורה מרשימה ביותר הן בחוזק הפיזי והן בשליטה הטכנית שלו. עבדתי חזק בחדר כושר כמה חודשים והשגתי כושר בסיס טוב. הכל מתחיל להתחבר ולכן אני מקווה להשתפר באופן משמעותי במסלולים השטחים השנה. הזמן יגיד. 
מהן המטרות שלך לשנת 2016?
ב2016, אני מתכוון להתרכז בסבב הEWS (Enduro World Series) המלא. אני מצפה בכליון עיניים להזדמנות לטייל במדינות שלא ביקרתי בהן בעבר כמו צ'ילה וארגנטינה(2 התחרויות הראשונות בסבב). אני מקווה להגיע ל30 הראשונים, זו תהיה התקדמות גדולה אחרי עונה שעברה, כאשר התוצאה הטובה ביותר שלי הייתה מקום 36. עבדתי הרבה על החולשות שלי בכדי לנסות ולגרום לזה לקרות.

באילו תחרויות אתה מתחרה ב2016?
בעונה הקרובה אתחרה בכל התחרויות בסבב הEWS, בTrans Provence ובכמה תחרויות ארציות בריטיות.


 האם אתה מתכנן לשלב את התחרויות בישראל באימונים שלך?
אני אחזור לישראל בין התחרויות עד יוני ואז אני אשאר באירופה עד סוף אוקטובר וסוף הסבב. לאחר מכן אני בונה לחזור ולעשות עוד חורף נפלא בישראל.


מה המטרות שלך לעתיד?
נראה לי שתמיד אהיה מעורב באופניים. הייתי רוצה לטייל כמה שיותר ולבלות את הזמן שלי עם המשפחה וחברים. ולא ללכת לעבודה כל יום!
 
תודה רבה גיימס,  מגזין we:Ride  ואני נעקוב אחריך, אנו מאחלים לך הצלחה גדולה בעונת התחרויות הקרובה. מבחינתנו אתה הנציג הישראלי הבכיר בסבב, סומכים עליך ג'יימס, בלי פדיחות בבקשה.