מבחן למגני ברכיים – 7 IDP Protection

מבחן למגני ברכיים – 7 IDP Protection 

יבואן: סער

לפני כשנתיים השיקה קבוצה של שבעה מוחות יוצאי חברת ציוד מיגון שונות בכללם חברת 661, את חברת המיגון 7IDP. חבורת המעצבים ומנהלי המוצר הללו מצהירים על עצמם שהם אנשים שחושבים ועושים דברים מעט אחרת מחברות מיגון האופניים האחרות. מוצרי המיגון של החברה מתאפיינים בשימוש בחומרים מתקדמים אך לא "אינטליגנטיים" מידי, כפי שהם מעידים על עצמם בסוג של בוז לחברות המשתמשות במגוון הפולימרים המודרניים המשנים את אופיים תחת אימפקט. פרט לכך הם מתאפיינים בארגונומיה גבוהה, אוורור משופר ומעל הכל מיגון מוגבר, משהו שהוא מעבר ל more-of-the-same בתחום הרווי של שריון מפרקים חיוניים. למרות שזה לא נאמר באופן מפורש חברת 7IDP הם שלוחת המיגון של חברת הביגוד Royal, כך שבמרוצת השנתיים שהם קיימים הם הצליחו לקבץ סביבם (כנראה לא במאמץ רב מידי) נבחרת חלומות שבדקה ייעצה ושיפרה את המוצרים בכללם הסינדיקט הבריטי של סטיב פיט, קריס אקריג' האגדי, קורט סורג', קבוצות האנדורו של Canyon עם בארל ועוד כמה כוכבים.
מחברת סער שהחלו בייבוא מסודר של המותג לארץ, קיבלנו את מגני ה- Tactic ואת ה-Covert. Tactic Knee
מחיר: 1200 ₪ 


 


הTactic  הוא המגן ה"בכיר" בליין של היצרן, הוא רובסטי יחסית, בעל כיפת ברך בולטת ומיגוני צד בריאים במשקל מוצהר 228 גרם. לצד המיגון הבולט לעין והשימוש באריגים שונים ע"מ ליצור גמישות ואוורור, המגן טומן בחובו כמה פיצ'רים טכנולוגיים חדשניים ואחרים ממה שהורגלנו לראות. בין היתר ניתן למוצא שם ציפוי חיצוני קשיח וגמיש עשוי תרכובת פוליפרופילן חדשנית בשם Curv, המאופיינת בעמידות משופרת ויכולת גבוהה בפיזור אנרגיית האימפקט. וכן כיפת ברך צפה – בה הברך נתונה בתוך סוג של כרית, והמיגון החיצוני הקשיח צף מעליה ללא חיכוך.  מערכת ההידוק של המגן מבוססת על מנגנון  Boa (אותו מנגנון הידוק איכותי מנעלי הרכיבה היקרות) אשר מותח כבל פלדה דק וחזק דרך מערכת מוליכים מגומי קשיח. יתרונה של מערכת ההידוק הייחודית היא חלוקת לחץ אחידה סביב הברך, ועמידות בפני תחלואי הזמן והשימוש (לא מתרחב).


בשימוש
ה- Tactic אינו מסוג המגנים השקופים ששוכחים שהם על הברך, אך מאידך הוא אינו מפריע כלל בדיווש, הכיפה הצפה עושה את זה בגדול. כבלי הפלדה הדקיקים  מצופי הפלסטיק של מנגנון ההידוק אינם מורגשים אך בחלק מהרכיבות חווינו שפשוף מציק בחלק האחורי של הברך אשר נבע מפד הגומי האמון על הצמדת המגן לחלקו העליון של השריר הדו-ראשי. יתכן שמידה אחת יותר גדולה הייתה פותרת את העניין (הירך של הבוחן גירדה את הקצה העליון של טבלת המידות).
מאד אהבנו את אפשרות הכוונון  on-the-fly על ידי שימוש בשתי אצבעות. קצת יותר הדוק לפני ירידה משמעותית, קצת לשחרר את מחזור הדם בעליות. סוג של התעסקות נוספת במעבר מנסיקה לצלילה בנוסף להורדת מוט הכיסא ופתיחת הבולמים... 


הגנה
המגן עוטף את הברך מכל צדדיה, יושב מאד חזק ולא משנה פוזיציה גם תחת טלטלות איומות. לאורך תקופת המבחן לא נרשמה התרסקות משמעותית אשר העמידה את האלמנט הטכנולוגי במבחן אמיתי אך ניתן להעיד כי הוא מעניק הרבה שקט נפשי.
 
עמידות
על פניו ניכר שהחומרים מאד איכותיים ולא גילו סימני מתיחה אך זה לא מגן שרוול מינימליסטי שזורקים בכיף למכונת הכביסה פעם בשבועיים. נקודת התורפה העיקרית מבחינתנו היא מנגנון ההידוק החשוף למכות, אך מדובר על מנגנון Boa סטנדרטי, אמנם יקר, אך זמין יחסית וניתן להחלפה בקלות.יותר:   מיגון מוגבר, דיווש ללא מגבלות, חוסר תזוזה, גאדג'ט ייחודי
פחות: מחיר, אוורור, קצת משפשף
 
   Covert Knee
מחיר: 550 ₪  


ה- Covert הוא  מגן הברך הקל בליין המיגון של 7IDP, הוא מבוסס על שרוול קליל ואלסטי עשוי לייקרה בחזיתו ואריג רשת בצדו האחורי. המגן חף ממערכת הידוק חיצונית, הוא מחזיק עצמו על הרגל בעזרת פס סיליקון דביק בחלקו העליון, וגומי גמיש בחלקו התחתון. לכאורה מדובר במגן קליל, אך כמו במגנים האחרים של היצרן, גם כאן יש טוויסט במערכת המיגון. ה- Covertמציע שלוש דרגות הגנה במגן אחד. בחלקו הפנימי של המגן מצוי כיס פנימי המכיל פד מיגון בשלוש שכבות פריקות, כל אחד ברמת מיגון שונה. מפד עשוי פולימר רך וגמיש מאוד, דרך פד קשה וצפוף יותר ועד כיפת פלסטיק קשיחה. כל אחת משתי מהשכבות הגמישות יכולה לתפקד באופן עצמאי או לצרף לכל אחת מהן את כיפת הפלסטיק הקשיחה. במקרה של צורך בהגנה מוגברת ביותר ניתן להשתמש בכל השלוש.  בשימוש
ראשית נתחיל מכך שה Covert הוא אחד המגנים הנוחים ביותר בהם נתקלנו לאחרונה, הוא קל, מאורר ובלתי מורגש על הרגל גם בעת פעולת דיווש אינטנסיבית. הוא לא "חונק" את הרגל ומרגיש יחסית מאורר. רצועת הגומי התחתונה ופס הסיליקון השאירו אותו מקובע למקומו גם ברכיבה בתנאים מטלטלים ביותר וגם בנפילה.
 
 הגנה
  כמגן "קל" ההגנה של ה-Covert מוגבלת לחזית הברך בלבד, ברוב המקרים זה מספיק, אך צריך לקחת זאת בחשבון כאשר מתאימים את סוג המגן לאופי הרכיבה. יחד עם זאת האפשרות להחליף את סוגי המיגון עפ"י אופי הרכיבה על אותו ה"שאסי" היא גאונית לטעמינו. ברוב הרכיבות במיוחד אלה עתירות הדיווש בחרנו במיגון הקל ביותר, אך שכבת המיגון הנוספת, ובמיוחד כיפת הפלסטיק הקשיחה הופכת את ה- Covert למגן שמתאים לכל מתארי הרכיבה. בייחוד שלוקחים בחשבון את קלות ההחלפה ואת האפשרות לשאת את המיגון בתיק הרכיבה בעת רכיבה בעלת אופי משתנה. 


 עמידות
לאחר שימוש ארוך ואינטנסיבי יחסית כולל כביסות רבות ללא פד המיגון( עוד יתרון למיגון המתפרק) לא נרשם כל בלאי על המגנים. אריגי הלייקרה והרשת שמרו על האלסטיות ולא התרחבו, והאריג העמיד בחזית מגן שמר על שלמות המגן גם במגע מזדמן עם הקרקע.
 


יותר:  אפשרות שינוי אופי המיגון, נחות כללית, דיווש ללא מגבלות, חוסר תזוזה וסטייל.
פחות: לא מצאנו כזה.

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם