מבחן משקפיים- Cebe S’track L

Cebe S’track L

יבואן: ICON

מחיר: 550 ש"ח 
  
 
CEBE
היא חברה צרפתית אשר נוסדה עוד בשלהי המאה ה19. עם השנים גם היא כמו יצרני משקפיים אירופים נוספים פנתה בעיקר לתחום ספורט החורף.
אני זוכר את משקפי CEBE כאליטה של משקפי השמש בשנות השמונים של המאה הקודמת. משקפי הדגל דאז היו דגם ה DAKAR, משקפיים בעלי מסגרת מתכתית וכיסוי הצללה מעור בצדדים. משקפי CEBE של אז נחשבו מעולים, אמינים ובעלי עדשות המרגיעות את העין.

 

בשנת 2009 התאחדה החברה עם ענקית האאוטדור האמריקאית בושנל וקיבלה דחיפה קדימה עם יכולות פיתוח ותקציבים ראויים לשווק בינלאומי.
 לחברה מספר רב של משקפיים וגוגלס המואמים לסוגי ספורט שונים וגם לפני וסטיילינג כמובן.
 דגם המשקפיים שבמבחן אינו דגם ייעודי לאופניים אלא דגם שפותח במיוחד עבור רצי אולטרא מרתון. אז איך הם התגלגלו אלינו? משום שגילינו שמה שמתאים לרץ אולטרא מרתון מתאים גם לרוב רוכבי האופניים.
 
____________________________________________________________________________________________________________________________

 
  

____________________________________________________________________________________________________________________________
 
התאמה לפנים
:  משקל המשקפיים הוא 28 גרם בלבד. עובדה שיחד עם העיצוב הייחודי שלהם גורם למשקפיים להיות בלתי מורגשים כמעט בכלל על הפנים. זרועות המשקפיים מסתיימים במאחז רפידות גומי רך ודביק המסייע להצמדה של המשקף לראש תוך הפחתת עומס מאיזור האף ויוצרים מעין "אחיזה" בצידי הראש. עבור רץ האולטרא המשמעות היא משקף יציב במשך פעילות ארוך של קפיצות ותנועות חדות. עבור רוכב האופניים מספיקה גינת סלעים אחת כדי להבחין שהמשקפיים יציבים על הפנים ולהבין שזה עובד ושלא תרצה יותר גוגלס לעולם. גם בחבישת קסדה לא נתקלתי בהתנגשות או הפרעה, כך שההתאמה מושלמת. מבנה המסגרת והזרועות גמיש ואיכותי וכיסויי הגומי באפון ובזרועות נוחים מאד.
 

 


אוורור וניקוז זיעה: רכבנו עם הCEBE מתחילת הקיץ ועד החורף, בתנאי מזג אויר קיצוניים הן בחום והן בקור, לחות ויובש, חשוף או מיוער. העדר המסגרת בחלקו התחתון של המשקף מסייע להמלטות אגלי זיעה סוררים אשר העזו ליפול לתוך העדשה כך שהראיה אינה נפגמת משמעותית. חשוב לציין כי המשקף מנדף זיעה טוב משמעותית מהמשקף הידוע של המתחרה המוביל. בלחות גבוהה, בהפסקות, הווצרות אדים אינה מכשול והם נעלמים עם הדווש הראשון הודות למבנה המאוורר.
  
עדשות: העדשה הפוטוכמומטית של CEBE בגוון חום/ כתמתם מחליפה גוון במהירות יחסית כך שאינה מורגשת כלל בעין. (למעשה מבחינים בשינוי רק במבחן יזום ע"י הסתרת חלק מהעדשה) לדגם זה מספר עדשות ברמות כהות שונות. הדגם שבמבחן הינו הבהיר יותר ולא הראה סימני חולשה גם ברכיבות המדבר השמשיות. עם הכניסה ליער או בבקרים מעוננים או מוקדמים מדי, המצב הבהיר של העדשה מתאים באופן טוב למדי. ובאופן כללי, איכות העדשה טובה ללא עוותים גם בקרבת המסגרת, ובגוון נעים לעין.
 
 


סטיילינג:  העיצוב המודרני של המשקפיים הופכים אותם לשימושיים מאד לא רק על האוכף או בתוך נעלי הספורט ומתאימים גם לבילוי. 
 


יותר:  נוחות ו"אחיזה", איכות אופטית, אוורור, סטיילינג
פחות:  אין

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם