צמיג Continental X-King 29

 אדי נודל   
 #1 יולי 2014     שטח   
Continental X-King 29

יבואן: ד. א. א שיווק ספורט בע"מ www.daa.co.il
מחיר: 265 ₪
משקל: 700 גרם
 
Continental הוא מותג מהגדולים, הותיקים והנחשבים בעולם המייצר צמיגים כבר למעלה מ 100 שנים למגוון תעשיות. ליצרן קו ייצור איכותי העושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת כך שרמת הציפיות שלנו מצמיגי החברה היא גבוהה במיוחד. משפחת ה X King מיועדת לרכיבות XC, שבילים ו- AM והיא כוללת צמיגים בכל הקטרים (26, 27.5 ו 29 אינטש), ברוחבים 2.0, 2.2 ו 2.4  ובמגוון קונפיגורציות. מהיבואן המקומי, DAA קיבלנו את ה X King 2.2 29  בגרסא הרגילה. הצמיג שוקל 700 גר' וכמו כל צמיג בחברה הוא עשוי מתרכובת הגומי המפורסמת Black Chilli, תרכובת שהוצגה בשנת 2007 המאזנת לטענת החברה, בצורה הטובה ביותר בין מהירות גלגול לבין אחיזה.
בשימוש:
את ה-X King הרוכב יכול לבחור להרכיב כצמיג אחורי או כקדמי. בגרסתו הרגילה דפנות הצמיג אינן עבות דיין ולכן במהלך המבחן הוא הורכב ביחד עם פנימית. לרוכבים הרוצים להרכיב צמיג זה ללא פנימית אנו ממליצים לרכוש את גרסת ה UST  או גרסת ה ProTection, בעלת הדופן המעובה.
אחיזה :
רמת האחיזה ב X King היא לא הנקודה החזקה בצמיג. קוביות קטנות ונמוכות יחסית לא מצליחות לספק אחיזה מספיק טובה, לפחות לא בדרדרת הלבנטינית. בסיבובים חדים המצב אף מחמיר מפאת חוסר בקוביות "בשרניות" בצידי הצמיג.
גלגול:
מבנה הקוביות השטוח מאפשרים לצמיג להתגלגל במהירות גבוהה מאוד. בכל סינגל או שביל בו רכבנו, הצמיג הפגין ביצועים מרשימים מאוד. ה X King  הוא אחד הצמיגים המהירים יותר בקטגוריה זו.
עמידות :
למרות שבמהלך המבחן לא נרשמו תקריות מיוחדות עם הצמיג, יש לקחת בחשבון, שגרסת צמיג זו היא בעלת דפנות דקות יחסית עובדה שיש לקחת בחשבון  ברכיבה אגרסיבית .
 
 
סיכום:
ה X-King הוא צמיג טוב עם גלגול מצוין ואחיזה סבירה. רוכבי XC  יוכלו לעשות שימוש בכל גרסא שהיצרן מציע ולהנות מצמיג סופר מהיר (שברוחב 2.0 לצמיג 29 יכול להגיע גם למשקל קליל של 540 גר'), המתאים גם לתחרויות. יחד עם זאת, לרוכבי שבילים / AM נמליץ רק על גרסה בעלת דופן עבה יותר מהצמיג הנבחן.

יותר: מהירות גלגול, משקל
פחות: אחיזה, עמידות
 
.

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם