קסדת cratoni Alltrack

Cratoni Alltrack

יבואן:  Rock n' Road
משקל: כ 330ג (למידה ML)
מידה :  58-61 ס"מ
מחיר:  766 ש"ח

 
 
על אף האקצנט האיטלקי בשם היצרנית, קרטוני היא חברה גרמנית גזעית המייצרת קסדות אופניים ואופטיקה החל מ 1985. מהמטה של החברה בעיר  Rudersberg, קרטוני מפתחת ליין קסדות אופניים רחב מאוד הנוגע כמעט בכל תחומי רכיבת האופניים. ה alltrack היא דגם העילית של היצרן בתחום קסדות האול-מאונטיין/ אנדורו המשלב את מיטב הטכנולוגיות שמציע היצרן.

 

 
מאפיינים בולטים:
 • - מבנה קסדה קל, חסון ואיכותי, בנוי קליפת פוליקרבונט יצוקה סביב מבנה קצף EPS
 • -16 פתחי אוורור גדולים במיוחד, עם דגש ניכר על קדמת הפדחת
 • -וויזור מתכוונן, הממוקם גבוה יחסית ומאפשר "חניה" למשקפי אבק כאשר הם לא בשימוש.
 • -מנגנון רכיסה ברצועת ראצ'ט המאפשרת רמת הידוק משתנה. ומאפשרת שחרור ביד אחת בלבד.
 • -אבזם פלסטיק לקיבוע רצועת הגוגלס בירכתי הקסדה
 • -מתאם מצלמה/ פנס עם שחרור מהיר.
 • -הידוק ע"י חוגה נוחה עם אפשרות התאמת גובה מנגנון ההידוק
 • -ריפודים איכותיים ומתפרקים
   
 •  בשימוש
המראה הכללי של הקסדה מסגיר את מאפייני השימוש שלה, אי אפשר לטעות בעניין, מדובר כאן על קסדת AM! היא גדולה, היא עונה לצו אופנת האנדורו, היא גולשת עמוק לכיוון העורף, ולהשלמת המראה היא מאפשרת חיבור אלגנטי של מצלמה. על אף גודלה הפיסי של ה Alltrack, היא לא מרגישה כזאת, היא קלה מאוד ובעיקר נוחה ביותר על הפדחת. מנגנון ההידוק מעולה, והתאמת הגובה שלו ביחס לקסדה מאוד מועיל ומשפיע על הנוחות. יש לקחת בחשבון כי הקסדה מוצעת רק בשתי מידות, לכן יותר ממומלץ למדוד פיסית לפני רכישה. המבנה הכללית של קדמת הקסדה יחד עם הוויזור הייחודי הממוקם יחסית גבוה גם במצבו הנמוך, מאפשר שדה ראייה נקי לחלוטין גם בירידות תלולות ביותר, כאלה שמפילות לעיתים קסדות איכותיות על סעיף "הסתרה". הקסדה ליוותה אותנו במגוון רכיבות הן במסלולי אנדורו עצבניים והן במסלולים ארוכים עתירי דיווש, כאשר המאפיין הבולט ביותר הוא אוורור מצוין. אין הצטברויות זיעה, ובעיקר אין טפטופים על המשקפיים. רצועת הראצ'ט במנגנון הרכיסה של הקסדה נוח מאוד, גן ליישום והן לשיחרור, אבל האבזם שקובע את אורך רצועות הסנטר נטה להשתחרר לעיתים ודרש הידוק מידי פעם. 
 

סיכום
ה Alltrack  היא קסדת אנדורו/ אול-מאונטיין/ שבילים/ מעולה!  
היא מאווררת ביותר, קלה יחסית ומאוד נוחה לרוב הראשים שניסו אותה. שטח ההגנה המסיבי על איזור העורף ועיצובה הבולט עם הוויזור הייחודי שלה הופך אותה למוצר אנדורו איכותי ונחשק. 
 


יותר: אוורר, נוחות, שדה ראייה מצוין, מתאם למצלמה.
פחות: רצועת סנטר נוטה להשתחרר לעיתים
cratoni    Alltrack    אריק פלדמן    קסדה   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם