מבחן משקפי Bolle

 #17 דצמבר 2015     כללי   
 
מבחן משקפי Bolle

יבואן:  Icon
כתבו: רועי קאפח, עדי בלן, אריק פלדמן


Bolle הוא אחד ממותגי משקפי השמש המוכרים בעולם, החברה הצרפתית שהחלה את דרכה עוד במאה ה19 (!!) בייצור מסרקים ומוצרים שונים מעץ, החלה לייצר משקפי מגן וגוגלס משנות ה50 של המאה ה20, והחל משנות ה60 החלו לייצר גוגלס ומשקפי שמש לשימושים ספורטיביים. החברה שממקוממת בגבול צרפת שוויץ נחשבת כיום לאחת המובילות הטכנולוגיות של התחום, בוודאי בענפי ספורט השלג אך גם בענפי ספורט אחרים.
זוכה תחרות הEnduro World Series  הראשונה, ואלוף העולם בדאונהיל לשעבר, פביאן בארל, הוא אחד האתלטים המובילים שנבחרו לייצג את המותג, כמו גם קבוצת אוריקה גרין-אדג' שמתחרה בימים אלו בטור דה-פרנס.


 
Bolle 6TH Sense

משקפי החוש השישי
 מחיר: 799 – 899 ₪

את המשקפיים קיבלתי ללא ידע מקדים על הדגם וגם אין לי כך כך ידע על הדגמים האחרים שלהם ולכן הגעתי נקי מכל ידע לבחינת המוצר הזה ואני משווה אותו לדגמים של יצרנים אחרים  אותם ניסיתי . המשקפיים עצמם מגיעים באריזה שהיא סוג של סטנדרט בימינו, קרטון חיצוני עם קייס קשיח ובפנים משקפיים בשק בד ששומר על העדשה וכמובן משמש כמטלית ניקוי. בפנים נמצאה שקית עם זוג חיפויי פלסטיק שניתן להרכיב בצידי המשקף וכך לשפר את ההגנה בפני השמש- ובדיוק כמו חולצה נטולת שרוולים או בנדנה, אין מצב בעולם שאני אעשה בזה שימוש, אבל זה כנראה רק אני... העדשה עשויה מקשה אחת וזה בדיוק הסגנון המועדף עלי מבחינת מראה וביצועים. את המשקפיים הוצאתי בחוסר התלהבות, המשקפיים ירוקים מידי ופחות מידי Oakley שהם מהווים עבורי גולד סטנדרט של עיצוב ואיכות עדשה.


 
 


 
התאמה לפנים: כשהרכבתי את המשקפיים על פני עלה גם חיוך, הם קלים מאוד וגם מאוד נוחים לי באף, וזה לא טריוויאלי עבורי. האפון של המשקפיים הוא סיליקוני אבל עם מתכת גמישה בתוכו ולכן ניתן לעיצוב לפי גודל האף. אני יודע שאפון מתכוון ניתן למצוא אצל מספר גדול של יצרנים אבל כאן מדובר בשילוב של צורת אפון מוצלחת ומשקל נמוך של המשקף שמאוד נוחים לי. ברכיבה הדברים המשיכו להתחבר, המשקפיים יושבים נוח עם קסדת Lazer Z1 שלרוב יושבת נמוך מאוד ונוגעת במשקפיים וגורמת ללחץ על האף
 
אוורור וניקוז זיעה: האוויר זורם טוב מאוד באזור העיניים וחורי האוורור שיש בצידי העדשה מורגשים היטב. זה טוב, אפילו טוב מאוד, הזעתי את נשמתי בעלייה לצובה ולשם שינוי לא הורדתי את המשקפיים, האוויר זרם ולא נוצרו אדים על החלק הפנימי-תחתון של העדשה. המרחק בין הפנים לעדשה מאוד נכון ולכן זרימת האוויר טובה ויחסית נטולת אדים. גם בגשם כאשר אדים כיסו את העדשה בעצירה, הם נעלמו תוך שניות כאשר חזרתי לפדל.
 
עדשות: ישנם מספר גדול של ייצרני משקפיים שאני לא מתחבר לסוג האור והצבעים שרואים דרך העדשה שלהם, לפעמים האור בהיר מידי ולפעמים כהה בצורה לא נוחה. במשקפי החוש השישי של Bolle מותקנת עדשה באיכות טובה מאוד, הצבעים והאור נראים בול כמו שאני אוהב. איכות הסינון לא משתנה כאשר מעלים או מורידים את המבט במהלך הרכיבה והעדשה נקייה מעיוותים- כאלו שמצאתי בעדשות של מותגים מאוד נחשבים וידועים. גובה העדשה טוב לי, לא נמוך ולא גבוה מידי, סינון האור נעשה בצורה טובה גם כאשר הראש רכון כלפי מטה.
סטיילינג: מלבד הצבע הירוק אליו אני ממש לא מתחבר בשום אופן (יש מבחר צבעים גדול, את משקפי המבחן קיבלתי בירוק) המשקפיים נראים טוב מאוד ובמראה החביב עלי של עדשה שלמה כאמור שמגינה על הפנים בצורה פנורמית. כמו שכתבתי, את ה"כנפיים" המצורפות לא אשים גם בתוספת תשלום-זה ממש מכוער.
 
סיכום: אני מאוד שמח שהמשקפיים האלו נתגלו ככל כך טובים וישנה אלטרנטיבה למשקפי Oakely ומשקפי Rudy Project שדיי שולטים בשוק המקומי. יותר מזה, משקפי החוש השישי של Bolle (ואני נזהר לא להשמע כמו מדור פרסום ממומן) פשוט מעולים ולגמרי נמצאים בליגה של השחקנים הגדולים ואולי גם מעל, הדבר היחיד שחלש במשקפיים הוא מיתוג מקומי חלש יחסית ואולי גם חוסר בפרסום עולמי שבתכלס גורם לנו לרצות מה שלהם יש. על האיכות הפיזית של המשקפיים תוסיפו גם תג מחיר יחסית ידידותי בהשוואה למתחרים.
 
יותר: מחיר, עדשה, נוחות, סטייל
פחות: אין ממש
 
 
 

 

 
Bolle Vortex
מחיר: 799 – 899 ₪
 
הוורקטס שקיבלנו למבחן היו בעלי מסגרת לבנה ועדשה בהירה יחסית בגוונים ורודים\כחולים, מדובר במשקפיים בעלי עדשה אחת מאוחדת ומסגרת "חצי" , לעדשה פתחי איוורור עליונים בחיבור עם המסגרת בקרבת הידיות.
המשקפיים מצוידים בכל הטכנולוגיות החדישות ביותר של בולה, שאמורות להבטיח איכות אופטית מצוינת וגם שמירה על עיני הרוכב במקרה של אימפקטים לעדשה.

 

 
התאמה לפנים: המשקפים קלים ובעלי אפשרות התאמה ע"י עיצוב האפון לצורת האף של הרוכב, המבנה של הוורטקס יתאים בעיקר לבעלי פנים בינוניים עד גדולים, העדשה גדולה ורחבה ומכסה חלק יחסית גדול של הפנים, אנחנו מצאנו אותם נוחים מאוד, ללא נקודות לחץ גם ברכיבות ארוכות מאוד. היינו שמחים לעדשה מעט קטנה יותר, אך זה כבר מטעמי סטיילינג ולא מטעמים פונקציונליים
 
אוורור וניקוז זיעה: רכבנו על הBolle  החל משלהי החורף ועד תחילת הקיץ, כולל כמה רכיבות לחות מאוד (גם בטמפרטורות נמוכות וגם בחום מזעזע), פתחי האוורור בשילוב מיקום העדשה במרחק יחסית גדול מהפנים הוא יעיל מאוד בהרחקת אדים וזיעה מהעדשה הורדרדה של הוורטקס, למעט מקרי קיצון, לא נתקלנו באדים שהצטברו על העדשה.
 
עדשות: העדשה הורודה כחלחלה של Bolle מציעה איכות אופטית מעולה, שאינה נופלת משום מוצר אחר שבחנו, לא נתקלנו בשום עיוות או מוזרות בצבעים כפי שנתקלים לעיתים בעדשות מוצלחות פחות.
העדשה היא בהירה יחסית ויש שימצאו שאינה כהה מספיק לימי קיץ בהירים במיוחד, אבל לטעמנו הכהות טובה, במיוחד ברכיבות שכוללת כניסות ויציאות משטחים מיוערים מוצלים לקטעי שמש חשופים.
 
סטיילינג: למרות שמבחינה פונקציונלית אין לנו שם טענות לבולה, הסטיילינג של הוורקטס מתאים יותר לרכיבת כביש, העדשה היחידה והגדולה בשילוב עיצוב שמזכיר את ימי האוקלי M-Frame העליזים גרם לכך שהחלפנו למשקפי קז'ואל ברגע שהסתיימה הרכיבה.
 
יותר: נוחות, איכות אופטית, אוורור
פחות: מחיר, סטיילינג

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם