מנשא רכב Yakima FrontLoader

Yakima FrontLoader

יבואן: רוזן ומינץ

מחיר: מחיר מלא 1520₪,  1020₪ אחרי הנחת מועדון


 
 
מבט חטוף על רכבים בחנייה של אחד מאתרי הרכיבה הפופולריים במחזותינו, יגרום למביט התמים לחשוב שאירופה היא השליטה החד משמעית בייצור מנשאי אופניים. אבל מסתבר שהעולם גדול וגם מחוץ לאירופה יודעים לייצר מוצרי שינוע על רכבים והם אפילו משווקים בישראל. Yakima, חברה אמריקאית שנוסדה ב-1979, ביאקימה וושינגנגטון, (לא ביפן) מייצרת מוצרי שינוע שונים לרכבים בכללם גם מנשאי גג לאופניים. לרוב מנשאי הגג המקובלים מתבססים על אחיזה של האופניים בציר הגלגל הקדמי או בחביקה של הצינור התחתון. לרוב זה גם עובד לא רע, אבל מידי פעם צצות בעיות הקשורות לסטנדרטים השונים והמשתנים של הציר קדמי באופניים, חומרי השלדה השונים עם דגש על שלדות קרבון דקיקות, ומבנה המתלים שלא תמיד מאפשרים אחיזה טובה של האופניים.
ה FrontLoader של יאקימה הוא מנשא גג המתבסס על אחיזה של הגלגל הקדמי. לא רק שהוא תמיד שם לרשותנו, אלא גם קיבוע איתן של הגלגל הקדמי מייצר יציבות טובה יותר של האופניים לפחות מזה של האחיזה בשלדה.


  
מאפיינים בולטים:
  • חביקה של האופניים ע"י אחיזה איתנה של הגלגל הקדמי, ללא מגע בשלדה
  • חיבור אוניברסלי נוח ביותר של המנשא לגגונים שונים כולל נעילה.
  • אפשרות פשוטה להתאמת המנשא להיקף הגלגל.
  • התאמה לממדי אופניים שונים, מאופני ילדים עד אופני DH
  • מנגנון ראצ'ט יעיל לחביקת הגלגל האחורי
  • נעילה של האופניים
  • רעש רוח חלש יחסית בנסיעה
  
 
 
בשימוש:
 
הרכבת המנשא על הגגון היא קלה ופשוטה ולא דורשת כישורים טכניים מיוחדים או חלילה בעל מקצוע. לאחר עקומת לימוד קלה, השימוש במנשא הוא פשוט וידידותי ביותר. ראשית יש להתאים את גודל הגלגל מ-24 עד 29 אינצ' המצוינים על הזרוע, מכאן והלאה הכל לכאורה אינטואיטיבי. הזרוע הקדמית מכילה את הגלגל הקדמי בעוד שהאחורית ננעלת עליו ע"י סיבוב (דיי מתיש יש לומר) של בורג/ חוגה גדולה. תכלס האופניים מקובעים כבר בשלב הזה, אבל כדי שלא יצאו לבר ספין על הגג יש לקבע גם את הגלגל האחורי בתוך תושבת רחבה, אשר מקבעת את הגלגל עם רצועת פלסטיק ומנגנון ראצ'ט גדול מספיק להכיל גם צמיג DH או אפילו 27 פלוס. במהלך הנסיעה האופניים מקובעים היטב למנשא, אין כמעט תזוזה המאפיינת מנשאים שאוחזים את השלדה, ואין כל אפשרות להשתחררות לא רצונית של האופניים תוך כדי נסיעה.  נעילת האופניים על המנשא נעשית ע"י מנעול כבל שמחובר לזרוע, ממש כמו לקשור את האופניים לעמוד. הפתרון אולי יעיל כנגד גנבים, אבל אי אפשר לומר שהוא אלגנטי במיוחד. יתרה מזאת אם השארתם את האופניים נעולים ויצאתם לנסיעה שהם על הגג, יש סיכוי טוב שתזכו בשריטה או שתיים על השלדה. למרות המראה הברוטלי והבלתי אווירודינמי יחסית של המנשא שהוא מקופל, הוא חרישי יחסית למנשאים המקובלים האחרים אותם ניסינו.


 
 


סיכום:
ה FrontLoader של יאקימה הוא ללא ספק אחד ממנשאי הגג הטובים שניסינו. הוא אוחז את האופניים באופן מעולה, הוא ורסטילי ביותר לסוגים וגדלים שונים של אופניים, הוא קל מאוד להרכבה והעמסה והוא שקט יחסית בנסיעה. אמנם היינו שמחים לפתרון נעילה אלגנטי יותר בדגם זה, כמו ב HighRollerהדגם היקר יותר, אבל גם אם זה אפשר להסתדר.
 
יותר:
יציבות, אחיזה מעולה, אין חשש לפגיעה בשלדה
 
פחות:
נעילה לא אלגנטית, סיבוב חוגה מעט טרחני

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם