קסדה UVEX QUATRO PRO

UVEX QUATRO PRO

 מחיר: 
749 ₪, כרגע במבצע 599 ₪

יבואן:  פדלים
משקל: כ 330ג (למידה L)
מידה : 52-57, 56-61 ס"מ 
 

 
יובקס יצרנית מוצרי מיגון גרמנית המתמחה בקסדות, משקפיים, ומיגון גוף למגוון ענפי ספורט באוויר בים וביבשה. ה QUATRO PRO היא דגם העל של היצרן בתחום הקסדות עם יעוד מוגדר לרכיבת אול-מאונטיין/ אנדורו. הדגם משלב את מיטב הטכנולוגיות שמציע היצרן עם מספר מאפיינים בולטים:  


*התאמה מתוחכמת במיוחד של מנגנון ההידוק המאפשרת לכוון גם את גובה רצועת ההידוק בנוסף להידוק המוכר באמצעות גלגלת אחורית. זה אולי נשמע מסובך אבל בפועל מדובר במנגנון פשוט לתפעול אותו יש לבצע בדיוק פעם אחת ואחריה הקסדה תשב פיקס. (ביובקס קוראים לזה IAS fitting)
*מנגנון סגירת רצועת הסנטר מאפשר רמת הידוק משתנה אם רוצים להקל במקצת את ההידוק במהלך רכיבה רגועה וחשוב מזה, קל מאד להידוק ושחרור ביד אחת בלבד (!)
*17 חרכי אוורור נדיבים- שלושת הקדמיים כוללים רשתות סלקציה לחרקים (הגדולים נשארים בחוץ).
*מתאם נפרד המאפשר חיבור ושחרור מהיר למצלמה או פנס קסדה.
*מבנה קסדה חסון ואיכותי, בנוי קליפת פוליקרבונט יצוקה סביב מבנה קצף EPS וכצפוי מקסדות גרמניות הוא  נושא תו תקן גרמני.
*גולת הכותרת פה היא המצחייה הניתנת להסתה מזווית נמוכה מאד (שלילית למען האמת) ועד לתשעים מעלות. גורמים במערכת טוענים שהמצב האנכי נמצא בשימוש רוכבי האנדורו הרציניים, המעגנים את משקפי האבק שלהם אל המצחייה בזמן טיפוסים כשהיא נמצאת במצב זקור.. לא בדקתי אבל זה בטוח נראה מגוחך.
*מהצד השני של סקלת הפיצ'רים היעילים נמצא ספוילר אחורי המתוכנן לספק אווירודינמיות משופרת או משהו. הדבר הכי טוב שאני יכול להגיד על הספוילר הנ"ל הוא שהוא קל לפירוק ולמותר לציין שגם לאחר פירוקו הקסדה לא איימה להמריא.


 

 בשימוש
כמובטח בפרוספקט המצורף (בעברית צחה!!(, כיוון מנגנוני הקסדה היה קליל ומהיר כולל התאמת גובה והידוק הרצועות, כמו כן רשמנו לפנינו שגם הריפוד הפנימי מרגיש עבה ואיכותי.
משקל הקסדה לא מתחרה בקסדות XC אבל בהתחשב בהגנה המרשימה על איזור העורף, מדובר במשקל סביר בהחלט לקטגוריה.
הרבה תודות לנוחות ולאוורור המצוינים, הקסדה ליוותה אותנו גם ברכיבות אול מאונטיין משקשקות וגם במסלולי XC  ארוכים, המשחק בגובה המצחייה בא לידיי ביטוי כצפוי מיידי ירידה, מה שהוריד משמעותית את הצורך לזקוף את הצוואר בצורה לא בריאה ועדיין לקבל מבט מלא ללא הסתרות אל השביל שלפנינו.
בטיפוס בדרכים לבנות אל מול השמש העולה מצאנו גם את פוזיציית הזוית השלילית של המצחייה כמוצלחת מאד ומונעת סנוור (תחשבו עלייה בדרומית של כיסלון על-הבוקר).
לבסוף, ולמרות שאני איש סולידי המחבב בעיקר צבעי אפור ושחור, אפילו אל הצבע המאתגר שבחר העורך התרגלתי... (כחול-כתום זרחני אם שאלתם). יכול להיות שהעובדה שלא צפיתי בעצמי עזרה, אבל כך או כך אין ספק שהיא בולטת בשטח.


 


 
סיכום
ה QUATRO PRO  היא קסדת אנדורו/ אול-מאונטיין/ שבילים/ וואט-אבר מעולה!  
מנגנון ההידוק שלה פשוט לתפעול, היא נוחה מאד, מאווררת, ושינוי גובה המצחייה בין קטעי טיפוס ארוכים לירידות תלולות הופך לפינוק אמיתי כמעט כמו שינוי גובה האוכף. בנוסף שטח ההגנה המסיבי על איזור העורף ועיצובה הבולט הופך אותה למוצר אנדורו איכותי ונחשק.
 
יותר  : מצחייה מתכווננת, מנגנון הידוק, נוחות, מתאם למצלמה.
פחות : ספוילר אחורי
קסדה    אילן כרמל    Uvax   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם