כפפות רכיבה מבית Alpinestars

 כפפות רכיבה מבית  Alpinestars
יבואן: אופנועית בע"מ
 

בשנות השמונים והתשעים, כשעוד רכבתי על אופנועי שטח, אחד הדברים שתמיד רציתי היה מגפי רכיבה של Alpinestars. מסיבות שונות נאלצתי להסתפק במותגים אחרים, אולם ההילה סביב המותג האיטלקי הנחשק לא נסה. החברה מייצרת מוצרי הלבשה מקצועיים לספורט מוטורי לסוגיו, ולאחר נסיון לקצר ולא מוצלח בשנות ה-90 ליצר אופניים, החברה מייצרת כיום מוצרי הלבשה לרכיבה. קו המוצרים כולל ביגוד, בעיקר לאול מאונטיין. קיבלנו למבחן כפפות ארוכות וקצרות המתאימות לרכיבת שבילים וקרוס קאנטרי.

כפפות ארוכות דגם Aero
מחיר:  189 ₪
מידה במבחן: L


כפפות הAero  הן כפפות ארוכות המתאימות לשימוש בכל בעונות (למעט אולי שיא החורף הישראלי). ניכר שהושקעו מאמצים בעיצוב הכפפה והיא מורכבת ממספר חומרים – עור רך (זמש) בתחתית כף היד לנוחות ואחיזה הכולל גם פס גומי להידוק, חלק עליון מחומר נושם נמתח לאוורור והתאמה, גומי להידוק סביב שורש כף היד, הדפסות סיליקון לשיפור האחיזה, חיזוק באיזור שורש האגודל, ובד מגבת על האגודל לניגוב זיעה ולכלוך. הכפפה אכן נוחה מאד על היד, למרות שהמידות יחסית קטנות- אני בדר"כ לובש M וכפפות המבחן במידת L התאימו לי כמו כפפה ליד... הכפפה נוחה מאד לרכיבה ואכן מספקת שילוב של נוחות, אחיזה והגנה טובה. איכות התפירה והחומרים נראית טובה מאד אך הכפפות מעט עדינות לרכיבה אגרסיבית, ומתאימות יותר לשימוש ברכיבת שבילים וקרוס קאנטרי.
בימים האחרונים כשהטמפרטורה החלה לעלות הכפפה מרגישה מעט חם, ולמרות הבד המנדף, האצבעות וכף היד נוטות להזיע, אולם לא באופן קיצוני.
פחות אהבנו את הצביעה בהירה בירוק לבן, בעיקר מפני שהלבן נוטה להתלכלך בקלות וגוון הירוק אינו מתחבר לרוב הביגוד שבידינו, אולם לפי אתר היצרן הן קיימות גם באפור\לבן\שחור.


יותר: נוחות, איכות
פחות:  איוורור, צבע
 
 
 
כפפות קצרות דגם Pro light
מחיר:  168 ₪
מידה במבחן: L


 


כפפות הProlight  הן כפפות קצרות המתאימות לרכיבת קרוס קאנטרי קייצית.  החלק העליון עשוי רשת דחוסה לאוורור ונוחות. כף היד מכילה ריפוד ג'ל לספיגת זעזועים. האגודל מרופד בבד מגבת לניגוב לכלוך וזיעה. רצועת וולקרו מאפשרת סגירה נוחה של הכפפה על שורש כף היד. בנוסף יש בכפפות לולאות בין האצבעות המיועדות להקל על הורדת הכפפה.
הכפפות מתוכננות ותפורות באיכות טובה. רפידות הג'ל לא הורגשו בצורה מיוחדת, וסוגר הוולקרו גילה נטייה מסויימת להפתח מעצמו אלא אם כן מהדקים אותו ממש חזק. הלולאות המיועדות לעזור בהורדת הכפפה לא התגלו כשימושיות במיוחד ולעומת זאת גילו נטייה להתפס בדברים לא רצויים. ניתן לגזור אותם בקלות למי שלא משתמש.
 

יותר: איכות, חומרים
פחות:  סוגר וולקרו עדין, לולאות הורדה

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם