מבחן למגיני Leatt 3DF

 אדי נודל   
 #12 יוני 2015     שטח   
מגיני Leatt 3DF
 
יבואן: רן זילכה

מחיר: מגיני ברכיים 450 ש״ח (350 ש״ח לדגמי הילדים)
          מגני מרפקים 400 ש״ח (300 ש״ח לדגמי הנוער) 
 

 

 

״ליט״ (Leatt) הוא יצרן אביזרי מיגון וקסדות דרום אפריקאי המציע מגוון של מגינים המיועדים לשימוש בספורט מוטורי, אופנים וסקי. החברה הוקמה על ידי ד״ר ליט (אשר גם תרם את שמו לשם החברה), רוכב לשעבר במרוצי אופנועים. בזכות (או יותר נכון בגלל) שהיה עד למספר רב של פגיעות צוואר, הרופא/ רוכב החליט להתמקד בהגנה על אזור זה ומכאן מוצר הדגל של החברה הפך להיות מהא מאוד מגן צוואר אשר הפך לשם דבר ואמת מידה בתחום. אמנם בקרב ציבור רוכבי האופנים לא מדובר על מותג מוכר ושכיח כמו מותגי המיגון הוותיקים והייעודיים, אבל מדובר של שחקן ותיק בעל דירוגי הגנה גבוהים ביותר, הפועל משנת 2001 העיקר בקרב רוכבי הדו גלגלי הממונעים.
 


מגיני הברכיים והמרפקים מסדרת 3DF מיועדים לרכיבת אופניים ומיוצרים בטכנולוגיה ייחודית לחברה המיועדת להגנה מירבית על מפרק הרוכב. בבסיס הטכנולוגיה Leatt עושים שימוש בקצף פולימרי בפיתוח עצמי המציע רכות וגמישות להקניית נוחות בזמן דיווש, עם יכולת מוגברת של ספיגה ופיזור אנרגיית המכה בזמן אימפקט. 
 
המאפיינים של מגיני הברכיים והמרפקים זהים למדי והם כוללים כמקובל בדיסציפלינה, שרוול אלסטי דרכו מלבישים את המגן, אריג מיוחד לנידוף ואורור הזיעה הנמצא בחלק האחורי של המגנים ופסי סיליקון בתחתית למניעת תזוזת המגן בזמן הרכיבה. מגיני הברכיים מצוידים ברצועת עליונות בלבד ומגיעים על תוספת ספוגי הגנה בצדי הברך. יתרון גדול מאוד של ה- Leatt הוא מגוון המידות שלהם, בכלל זאת מידות ילדים שאינן זמינות תמיד אצל יצרנים אחרים וכמעט אינן זמינות לילדים הישראלים. משקלם עומד על 450 גר׳ למגיני הברכיים ו-350 גר׳ למגיני המרפקים, משקל סביר בהחלט. 
 


בשימוש:
 
הלבשת המגינים היתה נוחה למדי וכל מה שנדרש זה השחלת הרגל והיד לתוך השרוול האלסטי. המידה הנתונה, התאימה מאוד למידת האברים שלנו והמגנים ישבו באופן נוח ויציב מאוד על הגוף. בזמן הרכיבה, השרוול התגלה כנוח במיוחד, מצד אחד סיפק אחיזה מעולה למפרק ללא כל תזוזה גם במתארים אגרסיביים ומטלטלים במיוחד, ומצד שני בימים החמים של תחילת הקיץ, הם סיפק אוורור מצוין.
 
הגנה:
 
לשמחתינו, לא הזדקקנו לשירותי המגינים ״על רטוב״ ולכן לא יכולנו לבדוק לעומק את אופן ספיגת האימפקטים של הפולימר המיוחד. אמנם לא מדובר על מגינים בעלי חזות אגרסיבית במיוחד, ממש כמו שמחייבת האופנה האחרונה, אבל בזכות איכות המגן, החומרים והקיבוע הטוטאלי שלו למפרק, יש לנו יותר מתחושה שהאברים שלנו יישארו מוגנים היטב גם בזמן מפגש עם הקרקע.
 
יותר:
נוחות, חוסר תזוזה, אוורור, מגוון מידות גדול
 
פחות:
לא ממש מצאנו

 
Leatt    3DF    אדי נודל   

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם