אור טל TSD

קיר מכנאופן –אור טל TSDמי אתה האיש שבקיר?
 שמי אור טל©.
התחלתי לרכוב בגיל שלוש-עשרה, כשאחי הגדול קנה לו ולי  שני זוגות אופניים Haro Escape כמתנת בר-מצווה. דיי מהר התחלנו להתחרות בתחרויות XC ובגיל 17, כאשר הבנתי שאני יותר מהיר מאחרים בירידות, עברתי להתחרות DH וFR. מאז ומתמיד אהבתי לפרק דברים ולהבין איך הם עובדים, כך שהמשיכה למכניקה של אופניים הייתה טבעית וברורה. בשלב מאוחר יותר בהתפתחות שלי כרוכב, הרכיבה הפכה אגרסיבית יותר והבלאי של החלקים גדל, לא היה לי זמן להגיע לחנויות אופניים בגלל השירות הצבאי ומצאתי את עצמי מטפל באופניים שלי לבד.
את המשרה האמיתית הראשונה שלי בתחום קיבלתי ב-Vertigo מעט לפני השחרור, עידן בעל החנות הציע לי עבודה לאחר שהתרשם מכתיבתי הטכנית בפורום DH בתפוז זצ"ל. אח"כ חו"ל,קצת תחרויות  DH בצפון אמריקה כולל משרה של מכונאי בלוס אנג'לס, חזרה לארץ, עבודה באופני אקספרס במשך שלוש שנים ואז ניהול סדנת האופניים של בייקלאב גם במשך כשלוש שנים. לאחר יותר משבע שנים כמכונאי בכיר ושכיר החלטתי להקים סדנא מקצועית משלי שמתמקדת רק באופני קצה על כל סוגיהם והיבטיהם, כולל טיפולם בכל סוגי הבולמים ומוטות הכסא, בניית גלגלים וייצור פתרונות לכל בעיה שהיא, עם דגש על יחס אישי, שירות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר.
 
רוכב? אני ממשיך להתחרות DH ו-AM, משתתף בסבבים ובאירועים, ותומך בתחום על-ידי מתן תמיכה טכנית לרוכבים בתחרויות השונות. יש לי זוג אופני DH- Banshee Legend, עם אבזור קצה וצביעת קאסטום בצבעי המותג TSD, עליהם אני רוכב בקביעות. בנוסף יש לי זוג אופני Transition Covert Carbon, עם האבזור הכי טוב שקיים בשוק כיום, עליהם אני מקפיד לרכוב לפחות פעמיים בשבוע.
  
סדר על הקיר?  קיר? מה זה קיר? כשעבדתי בחנות בלוס-אנג'לס נחשפתי לצורת עבודה מעט שונה מזו המקובלת אצלנו בארץ, שבה כל הכלים מאוחסנים בעגלת כלים ייעודית, וזו השיטה שאימצתי לעצמי. לכן בסדנא שלי לא תמצאו קיר כלים אלא עגלה אדומה וסקסית של Snap on.
  
הכי כלי כלי? הכלי שאני משתמש בו הכי הרבה הוא בעצם אינו כלי בכלל, אלא צ'ק-ליסט מפורט בן עשרים ושבעה סעיפים שונים לבדיקה. כל זוג אופניים שעולה על הסטנד עובר אותו תחילה, מה שמאפשר לנו לבדוק את האופניים בצורה יסודית ולאתר תקלות שאפילו הרוכב לא היה מודע אליהן, כך שכל זוג אופניים יוצא מן הסדנא במצב האופטימאלי שלו.
  
הכי לא כלי כלי? בוקסה של ציר מרכזי ISIS שכבר בקושי ניתן למצוא מורכב על אופניים בימינו.
 
כלי מיוחד/ ייחודי? ייצרתי מכשיר לבדיקת בולמים אחוריים המאפשר לבדוק בולם לאחר טיפול בצורה סטרילית ללא השפעה של אף חלק אחר באופניים שעשוי להשפיע על אופן פעולת הבולם, הוא אפילו מאפשר בדיקה של הבולם גם כשאופני הלקוח אינם בנמצא.
בנוסף בניתי בעצמי את שולחן העבודה וכל רהיטי הסדנה מברזל, כולל סטנד התיקונים.
  
מי הבן המועדף? הכלי האהוב עלי הוא מלחצי שישה אינץ' של York  תוצרת צ'כיה, מבחינתי הם מתפקדים כיד שלישית, ומשמשים אותי כמעט בכל טיפול.
   
מחשבות לעתיד, מצרפים עוד כלים למשפחה?
בהרבה מקרים כשאנו נאלצים לפתור בעיות ללקוחות, אנו נזקקים לשירותי חריטה וכרסום. לכן, בכדי לחסוך זמן ולהגיע למגוון הכי רחב של אפשרויות ופתרונות, הכלי הבא שאותו אני מתכנן לרכוש הינו מחרטה.
  
לוקח את העבודה הביתה? כשהייתי שכיר היה לי ארגז כלים גדול עם כל הכלים, אך מאז שפתחתי את הסדנא שבה אני מבלה יותר מ-12 שעות ביום, אפשר להגיד שהיא הבית שלי ואין לי צורך בכלים במקום אחר. במקרה הכי גרוע הבית עם המיטה נמצא חמש דקות מהסדנא...
  
ה-תיקון?  באחת התחרויות האחרונות בחרמון סיפקנו תמיכה טכנית למתחרים. אחד המתחרים הצעירים ריסק את הצ'יין גייד שלו בראן הראשון ועל-מנת שיוכל להתחרות בראן השני, פירקנו את הצ'יין גייד השבור ואלתרנו מותחן שרשרת מפייה של בקבוק שתייה ואזיקונים דרכו העברנו את השרשרת. האלתור צלח את כל הראן בהצלחה.
 

 www.facebook.com/TSDBIKESHOP
054-4515132
0777-811331
כדאי לעשות LIKEוכך להתעדכן ברכיבות של החנות שמאורגנות מדי שבוע ומתאימות למגוון רמות רכיבה.
יש לנו גם קבוצת וואטסאפ של רכיבות של החנות. מי שמעוניין להצטרף מוזמן ליצור קשר עם אור טל.

 
 

 

גלריה