הביאו את הסטייל- טרנדיים עדכניים בביגוד כביש

 #11 מאי 2015     כביש   

הביאו את הסטייל

 

 

 בואו רגע נדבר על היסטוריה

עולם אופני הכביש תמיד היה זירת סטייל אחת גדולה. מימי ראשית הענף, כאשר רוכבים היו דואגים לתספורות מוקפדות, לשפמים מדויקים, דרך תור הזהב של הענף, ימי אדי מרקס הגדול בהם הרוכבים היו משקיעים במשקפי שמש וקסקטים ולאחר מכן שנות ה-90-80 בהן הכוכבים הגדולים התנסו בעשרות סוגים שונים של תלבושות (צ׳יפוליני הזכור לטוב), של משקפי שמש (גם פה צ׳יפוליני), קסקטים או בנדנות (אינדרואין מול פנטני) וכלה בעת המודרנית כשהכוכבים הגדולים עמוסים בפריטי לבוש מיוחדים שעוצבו במיוחד עבורם, בין אם זה משקפי שמש (קאבנדיש והאוקלי החדשים), נעליים מיוחדות (טיילור פיני שהביא את הג׳ירו אמפייר עם השרוכים) או חולצות אלוף ייחודיות (זבריסקי וחליפת הנג״ש ״קפטן אמריקה״ שלו). כאמור, סטייל תמיד היה באופני כביש, כן, כן, מה ששמעתם, זה היה קיים עוד אפילו לפני שהמציאו את אופני השטח והביגוד המכוער והנוראי הזה שיש בשטח (כאילו מה הקטע של החולצות הרחבות האלו? אתם חושבים שזה מסתיר ת׳כרס? ).

 

 


 

יחד עם זאת, בעולם החובבני של אופני הכביש, דהיינו, הרוכבים הרגילים שלא מתפרנסים מהענף, לא ממש היה ביטוי לסטייל הזה. שנים ארוכות שחברות הביגוד הגדולות או חברות האופניים הגדולות, היו מוציאות לשוק ביגוד שהוא די אנמי או במקרה הטוב רפליקות של ביגוד שלובשות קבוצות מקצועניות. היה חוסר גדול בפריטים מיוחדים ומעניינים, כאלו שמאפשרים לרוכב לבטא את הסטייל שלו, גם על האוכף. קיצר, היה פה משעמם.

 
  

מה השתנה?

כל זאת השתנה בעשור ומשהו האחרונים. אני לא בדיוק יודע מה ה״ניצוץ הגדול״ שהביא לכך (העדר מחקר אקדמאי אמפירי) אבל בתחושה שלי, כמי שחיי את זה, את התרומה הכי גדולה לשינוי במגמה, אפשר לשייך לחדירה ל״מיינסטרים״ של עולם שליחי האופניים והתאוצה בטרנד הפיקסי. שליחי האופניים הם אנשים קשוחים, אנשים שמזיזים חבילות ממקום למקום, על הגב ותוך כדי התחמקות ממכוניות, הולכי רגל, רכבות, עגלות נקניקיות ועוד. אותם חבר׳ה שבדר״כ פעלו בשוליים של עולם הרכיבה פתאום פרצו קדימה והביאו לעולם את אופנת הפיקסי, החזירו לאור הזרקורים שלדות וינטאג׳ ויצרו טרנד של חזרה למקורות. כפי שכבר הוכחנו לעיל, במקורות של אופני הכביש ניתן למצוא את אלמנט הסטייל.

 

 
 

מפה לשם ומשם לפה, הדרישה לסטייל ולדברים ייחודיים הביאה לפריחה של חברות קטנות (חלקן גם הפכו לגדולות עם השנים, ראה ״ראפה״) שמשחררות לשוק עיצובים מהפנטים, באיכויות גבוהות. איך איכויות גבוהות? חברות הביגוד הענקיות והמסורתיות הבינו שהן אולי לא יכולות לעצב דברים מגניבים בעצמן (משום שהן נחשבות ל״ענקים משעממים״), אבל הן בהחלט יכולות לעשות יד אחת עם החברות הקטנות ולייצר עבורן את הביגוד (ראו שת״פ בין קאסטלי לMashSF), לדחוף גם את הלוגו שלהן והופה! ביגוד איכותי, רמות קצה ועיצובים מעלפים. win win situation.

 

מה לגבי המחיר אתם שואלים? המחירים מפוזרים על כל הסקאלה, כמובן שלא ניתן להשוות אותם למחירים של העיצובים המשעממים של ענקיות הביגוד המסורתיות, כי כאן (בחברות הייחודיות הקטנות) מקבלים ערך מוסף, ושם (ב״ענקים המשעממים״), אתה מקבל את הזכות להיות לא מיוחד.

 

 

 


 

אז יש לנו היסטוריה, יש לנו יצרנים, יש לנו איכות, יש לנו אלפי עיצובים וסגנונות ובעיקר, לא מעט סיבות לשנות את המלתחה ולהביא קצת צבע לרכיבה הבאה. ״אז מה חם עכשיו יא כחלון?״ אתם ודאי שואלים, אז קבלו סקירה של כל מיני טרנדים שחמים עכשיו בעולם ביגוד הרכיבה.
 

 


 

מצעד הטרנדים הנכונים ל 2015, קבלו אותם:
 

צבעים רבותיי צבעים

הטרנד האהוב עלי, זה שמעמיד את כל ה״סולידים״ בפינה להתבייש בעצמם ולחשוב על מה שעשו. פה אין גבול ליצירתיות, הצבעים צריכים להיות כמה שיותר נאונים (Neon), על הדרך משחקים על הקטע של ״נראות״ ו״בטיחות״ ובתכלס פשוט נראים טוב ומגניבים.

 

  

Floral 2015

הטרנד שרץ חזק ב2015 הוא טרנד הפרחים. אין לי מושג מי בדיוק החליט על הטרנד הזה, אבל הוא תפס ותפס חזק. כל מיני חברות קטנטנות מביאות עיצובים שגורמים לי לומר ״Aloha״ ולרצות לשים את הביב באגרטל. 
 

 

 

צורות הנדסיות

למי שלא כ״כ בטוח בכמה שהוא רוצה להיות צעקני/צבעוני/פרחוני, יש את הטרנד הזה. הרבה חברות מייצרות ביגוד מהמם בשילובי צבעים יפים, אך תוך כדי שמירה על קו נקי ואלגנטי. השימוש המרכזי הוא בצורות משולשים או שאר צורות גיאומטריות יפות.
  

Razzle Dazzle

למי שלא מכיר, מדובר בשיטת הסוואה שפותחה במלחמת העולם הראשונה ומאז הפכה לסגנון עיצובי שרואים אותו הרבה בעולם עיצוב הפנים. מדובר על צורות גיאומטריות בצבעים הופכיים אשר חוצים ומתנגשים אחד בשני, על מנת ליצור אי אחידות ואפקט אופטי של בלבול הצורה. בעולם שלנו זה טרנד חזק, כל מיני חברות משתמשות בעיקרון הזה ויוצרות דברים יפים שגורמים למי שמאחורייך להתבלבל אם אתה רוכב אופניים או מטוס קרב. 


 

 

רומנטיקה

אחד הטרנדים הוא להחדיר רומנטיקה של הענף ללבוש. לעשות ״Tribute״ להיסטוריה והרומנטיקה של הענף ע״י עיצוב מיוחד של חולצה או ביב ולהביא לכך שהרוכבים גם מקבלים פיסת לבוש מרהיבה וגם נקשרים לתרבות וההיסטוריה של עולם הרכיבה.

 


 

 

שנות ה90

הטרנד הזה קצת דומה לטרנד ה״צבעים רבותיי צבעים״ שהובא לעיל, אך יש בו עוד אלמנט ייחודי שמביא איתו את שנות התשעים לבגד. בין אם זה שימוש בפונטים שהיו חזקים בשנות ה-90 וכבר נכחדו מהעולם, אבל עושים פה קאמבק רציני, או בין אם זה שימוש באלמנטים גרפים של שנות ה-90 בביגוד (צורות מוכרות ממשחקי מחשב כמו Space Invaders וכו׳). 

 

 
 

נשים, אתן ״ה״ פוקוס

לא יודע כמה מהרוכבות בארץ יודעות או לא, אבל בעולם הסטייל של ביגוד הרכיבה יש לא מעט חברות קטנות שמייצרות ביגוד איכותי ומייעדות את העיצובים ואת הבגד למין החזק. כן כן, אתן לא צריכות לרכוש מידת XXS של חולצת גברים, יש מידות במיוחד בשבילכן ובעיצובים שגורמים לי לקנא בכן. העיצובים לא פוסחים על הטרנדים לעיל, אתן תמצאו צבעוניות/פרחוניות/רומנטיקה של הענף ובערך כל מה שתרצו וכל זה כשאר הבגד מיועד רק לכן. ממליץ לכן לשים עין על Maloja שעושה עיצובים מעלפים וחליפות מיוחדות לנשים.

 


  

טיפ אחרון ודי:

אחרי שסקרתי את הטרנדים החמים (לא טוען כי אלו כל הטרנדים במלואם), אוסיף ואומר כי שיטה מעולה להוסיף סטייל, לכל מיני רוכבים שמוגבלים מטעמי ביגוד קבוצה או פשוט לא אוהבים צבעוניות, היא השיטה של שימוש בcycling caps ובגרביים בעיצובים יפים. אותן חברות שדיברתי עליהן מביאות אלפי עיצובים יפים מאוד של גרביים קוליות, של כובעי רכיבה מעלפים ושווה לבדוק אם יש שם משהו שאתם אוהבים.
 


 


 

סיכום:

בכתבה נמנעתי ככל הניתן מלתת שמות של חברות ביגוד שאני רוצה שתבדקו, זה לא כתבה בסגנון הקידומי הזה. אם אתם כן רוצים לדעת אילו חברות שוות מעקב, אתם מוזמנים להגיב על הכתבה ואני אתן לכם לידים, או להיכנס לPinterest שלי ולהגיע בעצמכם לדברים היפים:

https://www.pinterest.com/CoolCycling/the-best-cycling-apparel-out-there/

בקיצור, אל תהיו משעממים, תוסיפו לעצמכם איזו נקודה של צבע וסטייל לביגוד הקבוע, או שתרכשו לעצמכם איזה קיט מדליק לימים שבהם אתם רוצים לעשות כיף לצד הרכיבה. אתם תתפלאו כמה שזה ישפר לכם את הביצועים :)