משאבה Bontrager Flash Charger TLR

 #11 מאי 2015     כללי   

משאבה Bontrager Flash Charger TLR

יבואן: CTC

מחיר: 700 ₪ 

 

טיובלס הוא כבר חלק בלתי נפרד מחיינו, מה שפעם דרש מימון בנקאי או דרש כישורים של בתיה עוזיאל כדי לאלתר אטימה מהפנימית של הילד, הפך לסטנדרט השולט בקרב הרוכבים, והסטנדרט המקובל בחישוקים ובצמיגים לאופני הרים המשווקים כיום. אם זאת, אותה משאבה שכל אחד סוחב בתיק/ או מחזיק במחסן, זאת שאפשרה לנו לנפח את הפנימית ולצאת לרכיבה ללא תכנון מוקדם, לא מצליחה לייצר לחץ אוויר גבוה מספיק על מנת להרים את הצמיג על החישוק ללא התמיכה המנחמת של הפנימית, על אחת כמה וכמה אם הוא לא חישוק ייעודי לטיובלס.

כמובן שלא קמה הקדמה שתעצור רוכב אופניים להוט על רכיבה "מטיובלסת" ראויה, ותחנות הדלק עם קומפרסורים מגמגמים הפכו לביתם השני של מחתרת הטיובלס. אלה שלא יכלו לשאת את החרפה ואת אדי הדלק, רכשו לעצמם קומפרסור בייתי קטן יקר ורועש, או לחילופין החלו לכלות מכלי CO2, יותר קטנים, פחות רועשים ולא פחות יקרים.

בגליון הקודם, אילן כרמל הציע את הגרסה הביתית והזולה למשאבת טיובלס, הפעם אנו מביאים לכם סקירה של מוצר פרימיום מהוקצע לאותו הייעוד.

בונטרגר, מותג החלקים הבלתי נגמר של קונצרן טרק, היה הראשון לזהות הבעיה(ואת הפוטנציאל השיווקי לצידה...) ולפני מספר חודשים שחרר לשוק את ה- Flash Charger TLR, משאבת ריצפה ביתית המשלבת אפשרות ליצור לחץ אויר גבוה להעלת כל קומבינציית טיובלס מקובלת.


 

איך זה עובד?

ה- Flash Charger היא למעשה משאבת רצפה רגילה, אשר בנוסף לפונקציית הניפוח הרגילה המוכרת מכילה בנפרד, תא דחיסת אוויר עשוי פלדה. בורר גדול על מיכל הפלדה, מאפשר שני מצבי ניפוח, הראשון ישירות לצמיג, השני למילוי המיכל. 45 פימפומים יעלו את לחץ האוויר בתא הדחיסה ל160 psi , ואז בתנועת ידית עדינה, משתחרר בקול תרועה רמה כל הלחץ הזה לתוך הצמיג ובא לציון גואל.

 

בשימוש

ככלל וללא קשר לתכונות הבונוס הדחסניות של ה- Flash Charger, המשאבה עצמה מאוד איכותית. בסיס אלומיניום רחב ונוח, ידית אחיזה רחבה, מד לחץ אויר מדויק ונגיש, ראש משאבה אוניברסלי מעולה, (מהטובים שנתקלנו בהם) ובעיקר תפעול קל וחלק יוצרים מוצר מאוד איכותי ומהוקצה. על מנת להעלות את לחץ האוויר במיכל הדחיסה הלא קטן ל 160 PSI המומלצים והמסומנים על המדיד ,יש לפמפם כאמור כ-45 פעמים, בהתחלה בנינוחות ובסוף בלחץ והתנגדות. הורדת הידית הגדולה והמעוצבת משחררת בבת אחת כמות אוויר דיי משמעותית לתוך הצמיג, מספיק גדולה להושיב את כל הצמיגים אותם בדקנו. במהלך תקופת המבחן אתגרנו את המשאבה במגוון צמיגים- חדשים ומשומשים, מקופלים ולא מקופלים. על חישוקים שונים, חלקם טיובלס רדי וחלקם הקטן לא. בכל המקרים כאמור ה- Flash Chargerהושיבה את הצמיג בתוך החישוק במהירות וביעילות ואפילו לא נדרשנו כמו בחלק מהקומפרסורים לפרק את ליבת הוונטיל או להוסיף אוויר אחרי המכה הראשונה, על מנת לשמוע את צליל הפיצוץ המוכר של חיבור הצמיג לחישוק.


 

סיכום

אי אפשר להתעלם מהעובדה שבמחיר של המשאבה, יוכל חובב הטיובלס השרוט לרכוש קומפרסור בייתי. אך ברוב המקרים הוא יקבל מכשיר מסורבל ורועש שהשכנים או בני הבית לא תמיד יקבלו בברכה, מכשיר שדורש חיבור חשמל זמין ולא ממש יועיל בתא המטען של הרכב. ה- Flash Charger של בונטרגר, היא מוצר איכותי, יעיל, שקט, מאפשר יישום של טיובלס גם רחוק ממקור מתח, אבל לא זול בכלל!

 

יותר: פשטות ואיכות תפעול, ניידות, יעילות

פחות: מחיר, מחיר, מחיר

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם