משקפי Rudy Project במבחן

משקפי Rudy Project במבחן
 
 יבואן: פוראקטיב   
 
Rudy Project הוא מותג המשקפיים אשר נתפס ומזוהה עם סצנת האופניים המקומית, יותר מכל מותג אחר בתחום זה בארץ. למעשה מאז שהחל השיווק של המותג בכישרון ובעבודת שטח קשה על ידי רוני ענר וצוותו, הפכו משקפי Rudy Project לסוג של סימן היכר/ סימול גנרי לעוסקים ברכיבה, גם בשעות שהם מחוץ לאוכף. חברת Rudy Project  נוסדה ב-1985 בטרויסו איטליה ע"י רודי ברווזה, במהלך השנים החברה צברה פופולאריות רבה והפכה להיות אחד ממותגי המשקפיים הטכניים המפורסמים והמובילים בעולם. דגמי המשקפיים של המותג  מאופיינים בוורסטיליות רבה בכל הקשור להתאמת המוצר למבנה הפנים, באפשרות להחליף חלקים בזמינות רבה ובקלות יחסית, באפשרות להתקין תותב אופטי כמעט בכל הדגמים ובעיקר באפשרות להחליף עדשות לשימושים שונים מתוך המגוון הרחב מאוד שמציע היצרן.


  Rudy Project Agon   

מחיר-1090 ₪ עם עדשות ImpactX2
משקל-25.5 גרם
דגם ה-Agon מבוסס על הפלטפורמה המפורסמת ביותר של רודי, מסגרת פלסטיק גמישה האוחזת את העדשות בחלק העליון בלבד. כמו כל דגמי המסגרת העליונה של היצרן, המסגרת של ה– Agon גמישה מאד וכמעט ולא מורגשת על הפנים, אך עם זאת היא מצליחה  לשמר מבנה יחסית יציב למשקפיים שמתבטא בעיקר  כאשר נדרשים לנגב את המשקפיים לא תמיד בעדינות במהלך רכיבה .
התאמה לפנים- דגם ה- Agon מאפשר התאמה מלאה למבנה הפנים, ע"י זרועות גמישות ואפונים מתכווננים. למעשה זהו הדגם הנוח ביותר שחווינו מכלל הדגמים של היצרן שיצא לנו לבדוק במהלך השנים.
 אוורור וניקוז זיעה- המבנה הכללי של ה- Agon פתוח ומאוורר מאוד מכל הכיוונים, יתרה מזאת הוא מעמיד את המשקפיים בריחוק מסוים מאזור ארובת העין, כך שמתאפשרת כניסת וזרימת אויר חופשית לחלוטין. כל מהלך המבחן לא נתקלנו כלל בזליגת זיעה והצטברות אדים על העדשות גם ברכיבות במזג אויר קיצוני, למעשה ה- Agonהפכו להיות הזוג המועדף עלינו ברוב הרכיבות.
עדשות – גולת הכותרת של ה- Agon הן עדשות ה-ImpactX2, הדור השני של העדשות הפוטוכרומטיות של היצרן. עדשות ה- ImpactX2 Black של הסדרה שהגיעו עם המשקפיים משנות את הגוון ורמת הסינון שלהן משקוף כמעט לחלוטין ועד שחור ברמת סינון גבוהה ביותר. למעשה הם מאפשרים רכיבה בכל תנאי התאורה מרכיבת לילה ועד רכיבה מדברית (או רכיבת שלג לחובבי הז'אנר) ללא החלפת עדשות. המעברים בין המצבים אולי לא מהירים ברמה של הפעלה אלקטרונית ב-WiFi, אך מהירים דיים בשביל לעבור בין קטעי שמש לקטעי יער צפופים מבלי להוריד את הרגל מהגז. שיפור מובהק נוסף בדור החדש של עדשות אלו, הוא האפשרות לנהוג איתן. שלא כמו בדור הקודם ה- ImpactX2עובדות ומתכהות גם בסביבה מוגנת UV כמו הרכב , עבדה כלל לא שולית המאפשרת שימוש רציף במשקפיים.
סטיילינג- אומנם לא חידוש אופנתי מרעיש במבנה הכללי, אך הירידה לפרטים, המסגרת בגוון צהוב זרחני ומעודכן והטוויסט העיצובי בזרועות מרמזות שהיה מעורב שם מישהו עם טא'ץ איטלקי ...
יותר – עדשות וורסטיליות, משקל, אוורור, מראה
פחות- מחיר, אבל על איכות משלמים.
 

 
 


Rudy Project Zyon
מחיר- 960 ₪ עם עדשות Hi Contrast
משקל-32 גרם
ה- Zyonהם משקפיים במראה "ספורט קז'ואל", הם גדולים יחסית ובנויים מסגרת מלאה אשר מכסה אזור נרחב יותר בקדמת ובצידי הפנים. בנוסף לכך המשקפיים מגיעים מצוידים עם כנפונים מתפרקים לכיסוי מלא של העיניים למניעת כניסת אבק או כהגנה מקרינה חזקה כמו בסקי או בים.
התאמה – ה- Zyonמאפשרים התאמה מלאה לפנים ע"י אפונים מתכוונים וזרועות גמישות שאותן ניתן לעצב לכל צורה או גודל גולגולת .
 אוורור וניקוז זיעה- למרות המבנה הסגור והעוטף של ה-Zyon, המשקפים מאווררים מאוד. האפונים המתכווננים מאפשרים הרחקת המסגרת מהפנים ומונעים זליגת זיעה על העדשות. בימים קיצוניים של קור או חום חווינו פה ושם הצטברויות אדים על העדשות שנעלמו מיד שהתחלנו תנועה והזרמה של אוויר.
עדשות –גם ה- Zyonכאמור מאפשרים החלפת עדשות להתאמה מלאה לתנאי התאורה ואופי הרכיבה. המשקפיים במבחן הגיעו בצבע Graphite וצוידו כברירת מחדל בעדשות ה-Hi Contrast בגוון חום בהיר. עדשות איכותיות מאוד ברמת סינון בינונית עם הפרדת צבעים טובה ואפשרות רכיבה עם המשקפיים גם בתנאי תאורה קשים.
סטיילינג- גרסת הגרפיט של ה-Zyon היא סולידית יחסית במראה, אך הזרועות הירוקות מעניקות למשקפיים סוג של טוויסט שובב שייתן רמז לכך שלא מדובר כאן על משקפי קז'ואל פר אקסלנס.
יותר – נוחות, אפשרויות התאמה בלתי מוגבלות, עדשות מעולות
פחות- פרט למחיר הגבוה יחסית, לא מצאנו דבר

 

רוכבים שקראו כתבה זו קראו גם